Celebrity

29. listopadu 2022 06:30

Eliška Reiglová

Oldřich Navrátil promluvil o své charakteristické vestě: Nosím v ní celou domácnost

Herec Oldřich Navrátil (70) se moderátorovi Honzovi Dědkovi svěřil, že jeho rodné město Třebíč se zároveň jednoho dne stane místem jeho posledního odpočinku. Promluvil také o své velké lásce k česneku a manželce a přiznal, že ač uvádí pořad o kutilství, sám se raději věnuje zahrádce.

Herec a moderátor Oldřich Navrátil vystudoval gymnázium a je absolventem brněnské JAMU. Po dvou letech v Brně se přestěhoval do Prahy, kde působil a nadále působí v několika divadlech. Jeho srdce ale patří Třebíči. „Narodil jsem se tam, vyrostl jsem tam a spočinu tam věčný sen. Máme tam krásnou hrobku,“ řekl.

Zbožňuje česnek, přesto si ho musí odpírat

Česnek patří k populárním potravinám a podle studií má jeho konzumování celou řadu výhod. Může napomáhat například ke snižování krevního tlaku či hladiny cholesterolu. Oldřich Navrátil ho miluje natolik, že by byl schopný ho každý den jíst ve velkých dávkách.

„Jsem velký konzument česneku. Kdyby bylo jenom na mně, snědl bych paličku denně. Protože jsem ale herec, moje zaměstnání mi nedovoluje konzumovat česnek v množství, v jakém bych si představoval. Někdy musím i abstinovat,“ přiznal oblíbený herec v 7 pádech Honzy Dědka.

Česnek si odpírá jen proto, že jeho kolegům by pak spolupráce s ním mohla být nepříjemná. „Když jsem na jevišti, mám dialog z očí do očí, někteří ten česnekový odér nesnášejí. Kdyby ale bylo po mém, nechal bych udělat česnekovou voňavku nebo sprej do úst. Vůbec nevím, jak někomu může smrdět,“ zasmál se.

Roli ve slavném seriálu neměl jistou

Oldřich Navrátil hrál v dnes již legendárním seriálu Bylo nás pět, kde ztvárnil pana Bajzu. Roli ale neměl jistou, o jeho obsazení musel zabojovat samotný režisér. Ve hře totiž byli ještě dva jiní herci – Josef Abrhám (†82) a Viktor Preiss (75).

„Chtěli je, ale Karel Smyczek trval na mně. Řekli mu: ‚No dobře, chcete Navrátila, tady máte Navrátila.‘ Tak to je člověk nervózní, to víte,“ zavzpomínal Oldřich Navrátil na 90. léta, kdy v seriálu hrál. Myslí si, že šlo o nejlepší projekt jeho života. „Už nic lepšího nenatočím,“ řekl.

Na technologie ani cvičení si nepotrpí

Oldřich Navrátil si na moderní technologie nepotrpí. „Donedávna jsem měl tlačítkový telefon, blbě ale slyším a on už byl takový hodně vyšeptalý, pořád jsem se musel ptát, aby to zopakovali. Tak mi žena pořídila nový, chytrý telefon. Ten slyším pěkně, ale neumím s ním vůbec nic. Internet v tom může být, ale beze mě,“ prozradil.

Oblíbený herec je ve svém věku ve skvělé kondici, časově náročná natáčení zvládá bez mrknutí oka. Ve volném čase se přitom nijak nevysiluje ani neposiluje. Pohyb si dopřává prostřednictvím toho, co zrovna dělat musí, než aby si šel například zahrát golf.

„Nemám odpor ke sportu, je to ale pro mě vynakládání energie naprázdno. Když mám mít nějakou činnost, vezmu si kupu dřeva a poštípu ho. Je za mnou vidět kus práce a pocvičím si,“ řekl ohledně svých návyků.

Milovanou manželku poznal náhodou

Přesně 11. listopadu 2011 se Oldřich Navrátil podruhé oženil a zdá se, že magické datum mu zatím přináší štěstí. Svou manželku přitom poznal náhodou. „Naše hardtrampová trampská osada LSD (lesy, stráně, dým) pořádá každý rok ples a na jednom se vyskytla Monička. Slovo dalo slovo, vyměnili jsme si telefonní čísla a už je to 12 let,“ usmál se.

Manželku herec známý ze seriálu seriálu Krejzovi nevnímá jako osobu, která by se musela ve svém volném čase oddávat domácím pracím. „Mám rád pořádek, uklízím si podle svého. Nebuzeruju ženu, že je něco špatně, předělám si to a hotovo. Mám rád svůj pořádek, ale nikoho nebuzeruju a ani to nedávám nijak najevo,“ prozradil.

Oldřich Navrátil je dlouhodobě moderátorem Receptáře prima nápadů. Uvádění kutilského pořadu ho baví, v soukromém životě se ale této činnosti příliš nevěnuje. Vynalézavá je spíš jeho manželka, on se stará o záhonky.

„Uvádím kutilský pořad, ale kutil moc nejsem. Jsem spíš na tu zahrádku. Od kutění mám ženu, to je velká kutilka, všechno spraví, všechno dá do pořádku a já jí za to třeba uvařím. Já jsem nevyrobil nikdy nic,“ vysvětlil herec.

Neodmyslitelná vesta

Oldřich Navrátil je známý tím, že především v soukromém životě v podstatě nikam nevyjde bez své oblíbené vesty. Ta pro něj nepředstavuje módní trend, ale spíš praktický doplněk s množstvím kapes, které přijdou vhod někomu, kdo nemá rád tašky.

„Nosím vestu a v ní celou moji domácnost. Tady mám diář a potvrzení o tom, že jsem způsobilý řídit motorové vozidlo, protože už mi bylo 70. Tady mám švýcarský armádní polyfunkční nožík. Tady mám klíče od auta, tady klíče k baráku, brýle, tady peněženku s doklady. To je všechno, víc toho nepotřebuju,“ dodal.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.