Celebrity

8. června 2022 14:00

David Laštovka

Smutné tajemství Josefa Abrháma. Umíral už před dvěma lety. Pak se stal zázrak

Josef Abrhám ve vzpomínkách režisérky Lenky Kny

Během posledního rozloučení se zesnulým hercem Josefem Abrhámem, který zemřel 16. května ve věku 82 let, vyšlo najevo, že jeho smrt nebyla nečekaná. Po zdravotní stránce na tom byl špatně už delší dobu. Dokonce byl v terminálním stavu.

Rodinný přítel Josefa Abrháma a Libuše Šafránkové, kněz Jakub František Sadílek, při dojemném proslovu před rakví zesnulého herce zavzpomínal na okamžik, na který nikdy nezapomene. „Asi před rokem a půl mi zavolal syn Josef, že táta asi odchází a jestli bych mu nemohl přijet pomoci se smířením s koncem života. Doběhl jsem k autu, ale měl jsem píchlou pneumatiku, tak jsem ji musel rychle vyměnit a vyrazil jsem,“ popisoval kněz.

Když dorazil na místo, došlo mu, že je situace skutečně více než vážná. „Už se nemohl hýbat, ležel na posteli a vypadalo to, že je v terminálním stavu, kdy odchází. Udělal jsem s ním duchovní obřad, poprosili jsme za odpuštění toho, co udělal v životě špatně. Najednou se na mě otočil, vykouzlil přítomný úsměv a po měsících na lůžku začal mluvit a chodit. Jeho stav se radikálně zlepšil, což i lékaři považovali za zázrak,“ sděloval kněz.

Podobné články

Syn mu věnoval maximální péči

Po smrti milované manželky Libuše, s kterou byli svoji pětačtyřicet let, se Abrhám upnul na vnoučata. Čtrnáctiletého Josefa a dvanáctiletého Antonína, ty měl jeho syn ze vztahu s režisérkou Denisou Grimmovou. A také tříletého Benjamina a o rok starší Lauru Josefínu, které Abrhám mladší počal s půvabnou Slovenkou Ludmilou. Právě v jejich přítomnosti prožíval herec poslední chvíle svého života.

„Daří se mu dobře, je u nás, je s námi a jsme za to moc rádi. Každý den večeří zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dodává energii,“ prozradila na začátku letošního roku pro deník Aha! hercova snacha Ludmila, která se věnuje gastronomii a v Praze vlastní věhlasné italské zmrzlinárny.

Ta je nyní v požehnaném stavu a s Josefem čekají další miminko. Toho už se ale herec bohužel nedočká. Už je znovu se svou milovanou Libuškou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.