Celebrity

6. června 2022 21:43

David Laštovka

Smutné odhalení na pohřbu Josefa Abrháma. S milovanou Libuškou nežil delší dobu

Abrhám nebude pohřben s Šafránkovou

Na posledním rozloučení s hercem Josefem Abrhámem, který zemřel ve věku 82 let, vyšla najevo smutná realita. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný ještě za života manželky Libuše Šafránkové. Nemohli tak sdílet společnou domácnost. Herec pobýval u syna Josefa, který o něj starostlivě pečoval.

Jak při posledním rozloučení ve svém proslovu zmínil římskokatolický kněz Jakub Sadílek, který patřil mezi blízké přátele Libuše Šafránkové, zhruba před rokem a půl na přání rodiny Josefa Abrháma navštívil. Prováděl s ním takzvané smíření.

„Tehdy byl na tom hodně špatně, už ani nevnímal. Nakonec se na mě hluboce zadíval a usmál se. Od té chvíle se jeho zdravotní stav až zázračně zlepšil a začal dokonce i mluvit,“ popsal kněz během pohřbu.

V té době už Abrhám pobýval u svého syna Josefa. Libuška měla sama zdravotní problémy a o manžela se starat nemohla. „Sluší se za to Josefovi poděkovat, jak krásně se o svého tatínka staral,“ dodal Jakub Sadílek, který byl osobním knězem Libuše Šafránkové. Jeho slova zaznamenal redaktor webu Prima Ženy.

Podobné články

S Libuškou se naposledy setkal v den jejích narozenin

Josef Abrhám se po delší době se svojí manželkou Libuší osobně viděl loni 6. června u příležitosti jejích 68. narozenin. Další den odjela do nemocnice na plánovaný lékařský zákrok a následující den zemřela. I proto bylo poslední rozloučení s Josefem Abrhámem naplánováno symbolicky na 6. června, přestože zemřel už 16. května. „Tento termín nebyl vybrán náhodou. Přesně před rokem jste byli ještě s Libuškou. A nyní jste opět spolu,“ potvrdila ve své řeči herečka Eliška Balzerová.

Dagmar Havlová ve svém proslovu zmínila, že se zesnulý herec v poslední době změnil. „Poprvé jsme se setkali při natáčení filmu Holka na zabití, kde mě tehdy ještě svobodná Libuška zaúkolovala, abych Pepu na natáčení kontrolovala, zda moc nekouká po holkách. Nekoukal,“ uvedla herečka s tím, že naposledy se při práci potkali při natáčení filmu Odcházení, za kterým autorsky stál Václav Havel. „To už byl Pepa hodně uzavřený,“ dodala. Slib, který si spolu dali, už splnit nestačili. „Řekli jsme si, že zajdeme na zmrzlinu, kterou Josef tolik miloval. Tady už si ji nedáme, tady ne,“ uzavřela Havlová a slzy měla na krajíčku.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.