zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Josef Abrhám po smrti milované Libušky není sám. Snacha ho rozmazluje vlastní specialitou

Anna Kopečková , Vydáno: 14.01.2022
Když loni v červnu zemřela jeho milovaná žena Libuška Šafránková, s níž strávil 45 let a byl na ni velmi citově fixovaný, zhroutil se Josefu Abrhámovi svět. Naštěstí mu zůstala milující rodina a skvělá snacha, která ho rozmazluje.

reklama

Josef Abrhám byl o 14 let starší než jeho žena, a tak si nikdy nepřipouštěl, že by ji mohl přežít. Když pak nečekaně v červnu loňského roku zemřela, jen dva dny po svých osmašedesátých narozeninách, všichni se obávali o jeho zdraví. Byl na tom špatně psychicky, ale i fyzicky. Kromě nemocného srdce a poruchy termoregulace měl i velké problémy s chůzí. Uzavřel se do sebe a rozhodl se ukončit hereckou kariéru. Bylo jasné, že se bez pomoci nejbližších neobejde, a možnost, že by se vrátil sám do domu na pražském Spořilově, kde s Libuškou žili, vůbec nepřicházela v úvahu.

Naštěstí má slavný herec milující rodinu, která se o něj postarala a podporuje ho i psychicky. Teď žije v domě poblíž Brna u svého syna Josefa společně s jeho ženou Ludmilou a vnoučátky Laurou a Benjaminem. „Daří se mu dobře, je u nás, je s námi a jsme za to moc rádi,“ potvrdila magazínu Aha! pro ženy Ludmila, která byla dosud tak trochu ve stínu slavné rodiny.

Josef Abrhám se synem Josefem, jeho manželkou Ludmilou a dětmi na zádušní mši za Libuši Šafránkovou
Autor: profimedia Josef Abrhám se synem Josefem, jeho manželkou Ludmilou a dětmi na zádušní mši za Libuši Šafránkovou

Ačkoli není mediálně známá, lidé ji přesto vyhledávají. Je totiž úspěšnou zmrzlinářkou a v Praze má už čtyři pobočky. Pochází ze Slovenska a zmrzlinářství se vyučila v italské Bologni. S Josefem Abrhámem mladším se seznámili v roce 2015, kdy si oba procházeli těžkým obdobím. Syn slavných rodičů se právě rozváděl se svou první manželkou, s níž má dva syny, a Ludmila se potýkala s problémy při otevírání své první zmrzlinárny. Vzali se v době, kdy už měli roční holčičku Lauru, které jsou dnes čtyři roky.

Milující babička Libuška

Libuše Šafránková měla svou snachu moc ráda a byla její rodině velkou oporou hlavně v době, kdy se Ludmile narodilo druhé dítě, chlapeček Benjamin, a měla plné ruce práce se zmrzlinárnou. Babička Libuška tenkrát hlídala malou Lauru a zdálo se, že úspěšně porazila rakovinu, kterou jí diagnostikovali v roce 2014. „Mám obrovskou chuť žít. Báječně si s Laurou rozumím, stejně jako i s ostatními vnoučaty. Jsou jedno moje velké štěstí,“ píše magazín Aha! pro ženy.

Libuše Šafránková a vnukové

Libuše Šafránková byla na svou rodinu hrdá. Její malí vnuci vyhrávají ceny

Zmrzlina je pro Josefa Abrháma to pravé

Svými skvělými zmrzlinami, mezi kterými nechybí ani nevšední dýňové gelato, mrkvová zmrzlina či zmrzlina s příchutí jablečného závinu, Ludmila rozmazluje i svého tchána Josefa. „Každý večer si dá po večeři zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dává mu to energii, kterou potřebuje,“ prozradila jeho snacha, která je přesvědčená, že právě tahle chlazená pochoutka je pro něho to pravé. „Zmrzlina je pohlazení pro duši a expedicí zpátky do dětství. Hodně lidí má se zmrzlinou spojenou vzpomínku, je to něčím víc než nějakým mlsáním,“ vysvětlila pro deník Aha.

Radost Josefu Abrhámovi dělají samozřejmě i vnoučata. Kromě Laury a Benjamina má ještě patnáctiletého Josefa a třináctiletého Antonína, kteří dokonce pokračují ve šlépějích svých prarodičů – táhne je to k filmu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně ceny. A navíc jsou Josefu Abrhámovi i Libušce Šafránkové velmi podobní. 

Josef a Antonín Abrhámovi.

Neskutečná podoba: Tohle jsou vnuci Šafránkové a Abrháma. A už sbírají filmové ceny

Josef Abrhám s manželkou Libuškou Šafránkovou

Nešťastný vdovec Josef Abrhám prozradil, jak léčí svou bolest

Slavní, kteří zemřeli v roce 2021

Maciuchová, Štaidl, Šafránková... Které známé a oblíbené tváře nás v roce 2021 opustily?

reklama

Související témata: Josef Abrhám , Libuška Šafránková , Popelka , snacha , zmrzlina , vnukové

reklama

Přečtěte si také

reklama