Celebrity

14. ledna 2022 11:20

Anna Kopečková

Josef Abrhám po smrti milované Libušky není sám. Snacha ho rozmazluje vlastní specialitou

Když loni v červnu zemřela jeho milovaná žena Libuška Šafránková, s níž strávil 45 let a byl na ni velmi citově fixovaný, zhroutil se Josefu Abrhámovi svět. Naštěstí mu zůstala milující rodina a skvělá snacha, která ho rozmazluje.

Josef Abrhám byl o 14 let starší než jeho žena, a tak si nikdy nepřipouštěl, že by ji mohl přežít. Když pak nečekaně v červnu loňského roku zemřela, jen dva dny po svých osmašedesátých narozeninách, všichni se obávali o jeho zdraví. Byl na tom špatně psychicky, ale i fyzicky. Kromě nemocného srdce a poruchy termoregulace měl i velké problémy s chůzí. Uzavřel se do sebe a rozhodl se ukončit hereckou kariéru. Bylo jasné, že se bez pomoci nejbližších neobejde, a možnost, že by se vrátil sám do domu na pražském Spořilově, kde s Libuškou žili, vůbec nepřicházela v úvahu.

Naštěstí má slavný herec milující rodinu, která se o něj postarala a podporuje ho i psychicky. Teď žije v domě poblíž Brna u svého syna Josefa společně s jeho ženou Ludmilou a vnoučátky Laurou a Benjaminem. „Daří se mu dobře, je u nás, je s námi a jsme za to moc rádi,“ potvrdila magazínu Aha! pro ženy Ludmila, která byla dosud tak trochu ve stínu slavné rodiny.

Ačkoli není mediálně známá, lidé ji přesto vyhledávají. Je totiž úspěšnou zmrzlinářkou a v Praze má už čtyři pobočky. Pochází ze Slovenska a zmrzlinářství se vyučila v italské Bologni. S Josefem Abrhámem mladším se seznámili v roce 2015, kdy si oba procházeli těžkým obdobím. Syn slavných rodičů se právě rozváděl se svou první manželkou, s níž má dva syny, a Ludmila se potýkala s problémy při otevírání své první zmrzlinárny. Vzali se v době, kdy už měli roční holčičku Lauru, které jsou dnes čtyři roky.

Milující babička Libuška

Libuše Šafránková měla svou snachu moc ráda a byla její rodině velkou oporou hlavně v době, kdy se Ludmile narodilo druhé dítě, chlapeček Benjamin, a měla plné ruce práce se zmrzlinárnou. Babička Libuška tenkrát hlídala malou Lauru a zdálo se, že úspěšně porazila rakovinu, kterou jí diagnostikovali v roce 2014. „Mám obrovskou chuť žít. Báječně si s Laurou rozumím, stejně jako i s ostatními vnoučaty. Jsou jedno moje velké štěstí,“ píše magazín Aha! pro ženy.

Zmrzlina je pro Josefa Abrháma to pravé

Svými skvělými zmrzlinami, mezi kterými nechybí ani nevšední dýňové gelato, mrkvová zmrzlina či zmrzlina s příchutí jablečného závinu, Ludmila rozmazluje i svého tchána Josefa. „Každý večer si dá po večeři zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dává mu to energii, kterou potřebuje,“ prozradila jeho snacha, která je přesvědčená, že právě tahle chlazená pochoutka je pro něho to pravé. „Zmrzlina je pohlazení pro duši a expedicí zpátky do dětství. Hodně lidí má se zmrzlinou spojenou vzpomínku, je to něčím víc než nějakým mlsáním,“ vysvětlila pro deník Aha.

Radost Josefu Abrhámovi dělají samozřejmě i vnoučata. Kromě Laury a Benjamina má ještě patnáctiletého Josefa a třináctiletého Antonína, kteří dokonce pokračují ve šlépějích svých prarodičů – táhne je to k filmu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně ceny. A navíc jsou Josefu Abrhámovi i Libušce Šafránkové velmi podobní.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.