Celebrity

27. listopadu 2022 06:30

Vanesa Havlíková

Michal Malátný o bujarých devadesátkách: Vyhlášení prohibice kapele zachránilo život

7 pádů Honzy Dědka (45) - Michal Malátný

Michal Malátný (52) je český zpěvák a frontman populární skupiny Chinaski. V oblíbené talkshow prozradil, co zachránilo kapelu před rozpadem, proč si chce změnit jméno a jak Chinaski vyzráli na „prohibici“ v Norsku, kde natáčeli novou desku.

Jméno Michala Malátného je neodmyslitelně spjaté s legendární kapelou Chinaski. V divácky oblíbeném pořadu 7 pádů Honzy Dědka mimo jiné prozradil detaily o novém albu, které nahrávali na břehu Norského moře. Cítili se svobodní a celý proces vzniku desky si užívali. Nezastavil je dokonce ani omezený prodej alkoholu.

„V Norsku jsou speciální obchody na alkohol, otevřené asi dvě hodiny denně. Měli jsme rozdělené služby, kdo kdy pojede na nákup. Nakoupili jsme třeba dvě basy piv a nějaká vína. Když v Norsku nakupuješ alkohol, následně musíš odevzdat občanku a oni si ji registrují. Druhý den na dveře studia zaklepal člověk a přišel na kontrolu, protože jsme si toho koupili moc. Museli jsme vysvětlovat, že je nás tam sedm chlapů a máme to na týden,“ pobavil Malátný hned na úvod Honzu Dědka s tím, že alkohol ohrozil existenci kapely.

Zpěvák ovšem zároveň přiznal, že nechybělo mnoho a skupina už v minulosti právě kvůli alkoholu skutečně málem skončila v troskách. „Devadesátky byly divoké a kapelník Pavel Grohman vycítil, že když to takhle půjde dál, půjde kapela do kopru. A tak vyhlásil prohibici. Než jsme šli na pódium, museli jsme dýchnout. Pavel byl ale spravedlivý v tom, že se testoval i sám a dal pokutu i sobě. Od té doby hrajeme střízliví. Co se děje po koncertě, to už je každého věc. Hrát ale chodíme střízliví a myslím, že to kapele zachránilo život,“ přiznal Michal s tím, že by Chinaski nejraději přejmenoval.

„Přejmenovat kapelu už nejde, ale změnil bych to. Nemám však jiný název. Přemýšlel jsem i o změně svého jména. Jmenuju se Michal Novotný a před mnoha lety jsem si vzal pseudonym Michal Malátný. Kdybych si ale vzal jméno Matný, ušetřil bych spoustu času na autogramiádách,“ uvažoval frontman Chinaski v talkshow, kterou si můžete pustit také zpětně on-line.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.