Celebrity

5. září 2022 11:55

David Laštovka

Pavel Nový promluvil otevřeně o svém zdraví. Trpí rakovinou? Už jednou měl namále

O Pavlu Novém, který 5. září slaví 74. narozeniny, se v poslední době nejvíce mluvilo v souvislosti s tím, že má údajně rakovinu a měl by podstoupit léčbu. Herec, kterého nejvíce proslavila role zvukaře Pepy Bednáře v komedii století S tebou mě baví svět, redakci webu Prima Ženy prozradil, jaká je pravda.

Herec Pavel Nový ujistil, že je zdráv a žádnou rakovinou netrpí. „Měl jsem pouze drobnost za uchem. Udělal se mi tam výrůstek. Podstoupil jsem menší zákrok, asi tři dny měl pak zavázané ucho a z toho celé to vzniklo. Jsem zdráv, úměrně svému věku,“ svěřil se Nový webu Prima Ženy.

Své narozeniny nijak zvlášť neprožívá. „Pro mě je to den jako všech těch 365 dní v roce. Nic výjimečného,“ uvedl s úsměvem. Oslaví je až dodatečně se svými nejbližšími, manželkou Jaroslavou, dcerami Terezou, Kateřinou a jejich rodinami. „Datum ještě nevím. Až budeme mít všichni čas, abychom se sešli,“ poznamenal herec, který má práce stále dost. „Čeká mě natáčení jednoho seriálu, pak celovečerního filmu a do toho stále hraju v Ypsilonce,“ vyjmenoval své aktivity.

V životě už měl Pavel Nový v minulosti jednou namále. Před patnácti lety na dovolené na Kypru po štípnutí nakaženým komárem onemocněl západonilskou horečkou. Byl v kómatu, ochrnul a vypadalo to, že nepřežije. Tři a půl měsíce ležel na ARO, pak byl týden v Motole, než se vlastně zjistilo, jakou nemocí trpí.

Nikdy neztrácel naději na uzdravení

Když ležel v kómatu, ocitl se podle svých slov už na druhém břehu. „Již jsem byl mrtev a řeknu vám, abyste tam nechvátali, nic tam není, jen tma a zima. Naštěstí tam o mě nestáli a vrátili mě zpět na svět. Jestli máte kohokoliv, kdo je v kómatu, mluvte na něj, choďte za ním držte ho za ruku. Je to důležité, protože to od vás vnímá. Mozek pořád ještě běží, protože kdyby neběžel, už jste mrtví efektivně, ale takhle ten mozek všechno vnímá. Myslím to vážně,“ popsal svou vlastní zkušenost před rokem pro Stream.cz.

Pavel Nový dodnes bere tantiémy z filmu S tebou mě baví svět

Nakonec skončil na invalidním vozíku a jen díky své neskutečné vůli a odhodlání se dokázal znovu postavit na nohy. Trvalo to několik let, sáhl si až na samé dno, ale nikdy se nevzdal a nepřipouštěl si, že by to nemuselo vyjít. O svůj návrat do plnohodnotného života bojoval jako lev. Poté, co ho pustili z nemocnice, strávil pět měsíců v rehabilitačním centru v Kladrubech, odkud po svých už odcházel s pomocí francouzských holí.

Jakmile začal chodit i bez jejich pomoci, dostavil se pocit blaženosti. „V ten den, kdy jsem ušel svůj první kilometr, jsem si navíc sám, vlastnoručně utřel zadek. Musím říct, že to byl pro mě tak neuvěřitelný úspěch, že jsem rozeslal SMS po všech možných telefonních číslech,“ prozradil s úsměvem Pavel Nový.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.