Celebrity

29. června 2023 05:30

Eliška Reiglová

Pavlína Pořízková o začátcích kariéry: V Paříži si mysleli, že jsme chlupatí a tlustí

Pořízková a Formanová v Show Jana Krause

Americká topmodelka českého původu a začínající spisovatelka Pavlína Pořízková (58) se do vlasti stále ráda vrací. Nyní k tomu má pro ni obzvlášť významný důvod – chce lidem představit svou knihu. Zároveň se společně s Martinou Formanovou (57) raduje, že její životní příběh se může dokonce dostat i na plátna. Zavzpomínala také na své kariérní začátky.

Pavlína Pořízková je rodačka z Prostějova, která v devadesátých letech uspěla za velkou louží a stala se z ní světová supermodelka. Tehdy se jako nejmladší modelka objevila na obálce časopisu Sports Illustrated. Okouzlující a 179 cm vysoká kráska se v nedávné době ovšem vydala jiným směrem, baví ji kreativní psaní.

Historie v knihách

Jedna z nejznámějších modelek světa a legenda 90. let v nedávné době vydala knihu s názvem No Filter, kterou přijela do Česka pokřtít a propagovat. Rozhodně ale nejde o její první dílo a z jejích slov je patrné, že jako spisovatelka má poměrně široký záběr.

„Předtím jsem napsala knihu pro děti, která byla o švábech v New Yorku, protože my tam máme hodně švábů,“ popisuje bývalá supermodelka v Show Jana Krause. „A napsala jsem román, který se jmenuje Léto modelky.“

Martina Formanová pak napsala knihu, která přibližuje Pavlínin velice pestrý život. „Martina zná moji historii líp než já,“ říká s humorem sobě vlastním Pavlína. „Já jsem se dozvěděla z její knihy věci, o kterých jsem nevěděla.“

A protože je její příběh opravdu mimořádný, objevil se už i zájem ho zfilmovat. „Celý ten děj je tak strašně filmový, protože jsou tam letadla, únosy, vězení, tajná policie… navíc všichni aktéři jsou tak krásní!“ vypráví nadšeně Martina.

Kariérní začátky

Pavlínina poslední kniha No Filter je zaměřená až na pozdější období. „Vznikla tak, že mi zavolala Maria Shriver a řekla mi, že mě sleduje na Instagramu, a jestli bych napsala knížku, tak trochu jako píšu Instagram. A to se mi líbilo. S knížkou jsem mohla jít trochu víc do hloubky,“ vysvětluje pozadí jejího vzniku autorka, která má za sebou hvězdnou kariéru.

„Žila jsem ve Švédsku, v patnácti jsem se stala modelkou a jela jsem do Paříže. To jsem byla jediná Češka. To nebyly žádné ruské nebo rumunské holky. Nikdo tady odsud tam nebyl. Takže já jsem pro ně byla strašně exotická. Oni si mysleli, že my všichni tady na Východě jsme chlupatí a tlustí a že máme uvázané šátky,“ popisuje dál s tím, že se sama sobě nelíbila a že naopak pořád slyšela, že je moc vysoká, že je žirafa.

„Jeden týden jsem byla ve Švédsku a byla jsem žirafa a nehezká a za týden jsem jela do Paříže, a najednou jsem byla hezká. Já jsem ale věděla, že nešlo o mě. Protože v jedné zemi mi říkali, že jsem škaredá, v jedné mi říkali, že krásná. A já, když jsem se podívala do zrcadla, tak tam byla přesně ta samá tvář. To bylo pro mě vlastně dobré, protože od té doby jsem věděla, že krása je to, jak se na tebe lidé dívají. Že to vlastně ani není tak o tobě, a tak jsem to nebrala tak vážně,“ dodává.

Pevné přátelství

Kmotra její knihy Martina Formanová, se kterou ji váže pevné přátelství a se kterou má spoustu společného, to celé hezky shrne: „Obdivuju Pavlíninu úžasnou sílu a zájem, který ta knížka vzbudila, a vůbec zájem, který Pavlína během všech těch let vzbuzuje, a upřímnost a syrovost, se kterou o těch věcech mluví. Zatímco já jsem taková bezkonfliktní, nechci, aby se někdo urazil…“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.