Celebrity

21. listopadu 2022 15:30

Šarlota Chmelařová

Pavlína Pořízková se ukázala bez filtru: Manžel se mě několik let ani nedotkl

Málo Češek se proslavilo v zahraničí, Pavlína Pořízková však mezi ně patří. Topmodelka, která se uchytila také jako herečka, v 57 letech vypadá pořád úžasně. V nové knize Bez filtru odhaluje svůj život a popisuje také manželství se zesnulým hudebníkem Ricem Ocaskem (†75).

Oslnivá dlouhonohá blondýnka Pavlína Pořízková patří mezi celebrity, které se nebojí ukazovat ani vyjadřovat bez filtru. Na sociálních sítích své fanoušky mnohokrát potěšila fotografiemi v rouše Evině. Ukázala se navíc také bez make-upu. „Mluvím sama o sobě zcela bez filtru. Když jsi upřímná a mluvíš ze srdce, máš větší šanci najít lidi, kteří jsou taky takoví,” řekla v minulosti Pořízková v pořadu Showtime.

Jak si Pavlína Pořízková udržuje figuru?

Jako jedna z mála žen v showbyznysu podle svých slov nepodstoupila ještě žádnou plastiku a stejně odmítavá je i k zákrokům estetické medicíny. „Chtěla bych normalizovat skutečnost, že ženy stárnou, a ne každá musí vypadat jako před třiceti lety. Máme jinou krásu. Možná nejsem tak hezká, ale jsem zajímavá,“ prozradila webu webu Super.cz.

Nová kniha Bez filtru odhaluje život topmodelky

Modelka nedávno představila autobiografii s názvem Bez filtru. Do světa modelingu se dostala už v mládí. Dlouhá léta žije v USA, kde se provdala za hudebníka Rica Ocaska, s nímž má dva syny – Jonathana Ravena (28) a mladšího Olivera Oriona (23). S manželem se sice rozešli už v roce 2017, stále spolu ale žili v jedné domácnosti a Pořízková se o něj na sklonku jeho života starala.

Přestože se dvojice na rozvodu domluvila, ukázalo se, že Ric Ocasek svou manželku těsně před smrtí vyškrtl ze závěti a nezanechal jí téměř nic. Ona se přitom kvůli němu vzdala kariéry světové topmodelky. Sama Pavlína z toho byla v šoku a nechápala, co ho k tomu vedlo. „Bylo to velmi náročné. Protože nejprve truchlíte kvůli ztrátě člověka, který byl nejdůležitější bytostí ve vašem životě. Ta bolest se tak nahromadila – a navíc ta zrada. Bylo toho na mě moc,“ sdělila Pořízková v rozhovoru pro web Page Six.

Manželství bylo (ne)dokonalé

Pořízková se v knize z velké části věnuje svému manželství. Odhaluje, že na první pohled idylický vztah skrýval mnohá tajemství. „Byla jsem tou šťastnou manželkou ve vzácném šťastném manželství celebrit, které překonalo všechno. Pravdou ale bylo, že když mi bylo 50, můj manžel se mě už mnoho let ani nedotkl. Vykládala jsem si to tak, že se pro něj stávám neviditelnou,“ popsala topmodelka. I to byl zřejmě důvod, proč se dvojice nakonec rozhodla pro rozvod.

Pořízková si na konci vlastního manželství našla nového muže, čemuž se v autobiografii taktéž věnuje. „Nikdy jsem o tom veřejně nemluvila, i když jsem to nikdy neskrývala. Můj manžel ho znal, moje děti ho znaly, byl přijímanou součástí našich životů,“ prozradila modelka s tím, že jim vztah nakonec nevydržel. „Kdo by utěšoval svou přítelkyni truchlící nad smrtí manžela,“ poznamenala, a odhalila tak důvod jejich rozchodu.

Ačkoliv manželství s Ocaskem mělo své mouchy, Pavlína na něj nevzpomíná ve zlém a svému bývalému muži už prý vše odpustila. „Teď jsem viděla spoustu článků, které hovoří o toxickém chování mého manžela – jejich slova, ne moje. Manžel mi dal lásku, kterou jsem dlouho potřebovala. A na oplátku měl očekávání, která jsem ráda splnila. Byla to zdravá láska? Možná ne, ale byla to láska, kterou jsem v té době potřebovala a chtěla. To bylo to, co jsem si vybrala. Nikdo mě nikdy nemiloval tak jako on. A nikdo nikdy nebude,“ napsala upřímně na Instagramu.

Dosud na čas strávený s rockovým zpěvákem s českými kořeny vzpomíná, už se ale prý naučila být silná i bez něj. „Nyní jsem se rozhodla ohlédnout se zpět na tuto lásku s vděčností. Byl to jediný okamžik v mém životě, kdy jsem se cítila bezpečně. Dnes tuto bezpečnost nepotřebuji. Naučila jsem se, že dokážu stát sama za sebe. Pokud se chcete dozvědět o složitosti manželství, přečtěte si mou knihu,“ doplnila v textu ke svému příspěvku bývala hvězda přehlídkových mol.

Na svém instagramovém profilu dlouhodobě bojuje za přirozenou krásu, což se jí už ovšem jednou šeredně vymstilo. Kvůli své přirozenosti dokonce přišla o pracovní zakázku. Na sociální sítě totiž vyvěsila fotku bez líčidel, což se později ukázalo jako problém.

„Po sdílení příspěvku se mi ozvali z práce, o kterou jsem se ucházela, a řekli: ‚Teď už vás bohužel nemůžeme vzít,‘“ přiznala v rozhovoru pro americkou stanici CBS a rovnou si postěžovala: „Vždycky jsem byla kritická k těm, kteří své tělo vylepšovali injekcemi a plastickými zákroky. Teď si ale myslím, že je hodně těžké být ženou, zvlášť když vám je přes padesát,“ posteskla si bývalá topmodelka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.