Celebrity

24. října 2022 10:05

Josef Šťastna

Petr Kolář prodává dům u Prahy. Chtěl třicet milionů, ale určitě je nedostane

Kolář k exekuci

Zpěvák Petr Kolář (55) stále nabízí k prodeji luxusní dům v pražské Uhříněvsi. Nejdříve měl představu, že za dům získá třicet milionů korun. Jenže situace na trhu s nemovitostmi je složitá. Cena nemovitosti proto dál klesá.

Dvoupatrová novostavba o dispozici 6+1 a celkové ploše 270 metrů čtverečních se v nabídce realitních makléřů objevila už na začátku roku 2022. Rocker tehdy za luxusní dům požadoval téměř 30 milionů korun. Vážný zájemce ale žádný nebyl, tak zpěvák slevil o 5 milionů. Dům ale svého kupce stále nenašel.

Podle webu eXtra.cz tak dům v Uhříněvsi dál zlevňuje. Nová cenovka je ještě o pět set tisíc nižší, nyní rocker chce za nemovitost 24,3 milionu korun.

Podle realitního makléře prodej domu komplikuje současná ekonomická a mezinárodní situace. Cenu domu sráží válka na Ukrajině a s ní související energetické potíže. „Situace na trhu je stále složitá. Střední třída má obavy a vyčkává. U této nemovitosti je navíc vytápění plynem, což také u někoho nyní může hrát určitou roli. Momentální stav je takový, že máme několik zájemců, ale dokud nebude uzavřena smlouva a převedeny finance, vše se ještě může změnit. Dnes celá třetina klientů klidně nechá propadnout rezervační poplatek, když najdou nemovitost, která jim finančně vyhovuje víc,“ sdělil pro eXtra.cz realitní makléř Dušan Měchura.

Chci na venkov, finanční potíže nemám, říká Kolář

Dříve se také v některých médiích objevily spekulace, že dům je zatížený exekucí, to ale Kolář vyvrátil. I tak ale cena nemovitosti klesá a rocker bude určitě rád, až se domu definitivně zbaví.

„Do prodeje domu mě nikdo nenutí. Nemusím ho prodávat z těchto důvodů. Je to mé rozhodnutí a jsem rád, že to tak je. Chci změnit styl svého života. Prostě to tak cítím. Jsem impulzivní člověk, a když něco chci, udělám to. Mám rád koně a klid,“ uvedl Kolář již dříve pro Showtime a rezolutně popřel, že by ho k prodeji domu nutily dluhy či jiné finanční těžkosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.