Sex a vztahy

2. dubna 2022 05:59

red

Polívka, Mádl i Šteindler jsou závislí na sexu. V Pánském klubu Matěje Balcara

Touha si nevybírá! Eroticky založené hrdiny právě dokončeného filmu Pánský klub dělí padesát let, ženy řeší všichni. Debutující režisér Matěj Balcar představí v adaptaci své úspěšné divadelní hry herecké hvězdy v čele s Bolkem Polívkou, Jiřím Mádlem a Milanem Šteindlerem. Nechte se nalákat trailerem.

Ač od sebe dělí představitele nejstaršího a nejmladšího mužského hrdiny mezigenerační komedie Pánský klub téměř padesát let, láska hraje v jejich životech stále hlavní roli. Ať je to nejmladší z nesourodé pětice ajťák Martin v podání Martina Letáka, nebo scenárista na odpočinku Přemek alias Bolek Polívka. Stejně tak jsou na tom další tři hrdinové, jež zvtárňují Jiří Mádl, Milan Šteindler a Zdeněk Žák.

Ti se coby skupinka účastníků zcela rozdílných povah a charakterů sejdou na skupinové terapii a stanou se z nich kamarádi. To, že láska, přátelství a hledání štěstí ve vztazích i mimo ně hrají důležitou roli v každém věku, jen potvrzuje právě dokončený trailer filmově debutujícího Matěje Balcara. Snímek do kin uvede 2. června společnost Falcon.

Sledujte trailer filmu Pánský klub:

V rolích osudových žen se ve filmu představí Kristýna Hrušínská jako atraktivní psycholožka Linda, Dana Syslová jako múza Bolka Polívky či Patricie Pagáčová jako milostná inspirace pro Martina Letáka.

V roli ambiciózní ženy Jiřího Mádla diváci uvidí Hanu Vagnerovou a jako manželku Milana Šteindlera Nelu Boudovou. Snímek Pánský klub s vtipem a nadhledem ukazuje, že ať je člověku dvacet, nebo sedmdesát, hodnoty jako láskyplný vztah nebo přátelství jsou pro život stále stejně důležité.

Bolek Polívka o ženách: Jsou vytrvalejší a rezistentnější

„Ženy jsou mnohem vytrvalejší a rezistentnější, než jsme my muži, a my bychom si měli vzít jejich cílevědomost a vytrvalost za příklad. Život bez žen by byl nemožný a smutný. A my starší muži jdeme mladším dobrým příkladem, protože na špatný se už nezmůžeme,“ říká Bolek Polívka.

Nejstarší z pětice skupinové terapie, noblesní scenárista Přemek, řeší, zda se nastěhovat ke své dlouholeté múze a milence, do sebe zahleděný padesátník Eda musí volit mezi záletnictvím a pevným přístavem u své ženy, sympatický třicátník a učitel Cyril se obává svých lechtivých představ o studentkách, které ho v poslední době začaly pronásledovat.

Vyžilý rocker Gigi na sklonku šedesátky dokonce touze po ženách přisuzuje své umělecké neúspěchy. Navenek sebevědomý dvacátník Martin, který se živí jako IT specialista, kvůli holkám ani nedokončil vysokou školu a přišel o dvě zaměstnání. Psycholožka Linda je tak na začátku své kariéry postavena před velkou výzvu – udržet tuto partu rozličných mužských charakterů na uzdě.

Režisér se vypsal ze svých temných stránek

„Chápu motivace všech postav z Pánského klubu, nehledě na jejich věk a zkušenosti. Za sebe bych řekl, že jsem takové spojení životem protřelého, avšak decentního scenáristy Přemka s přidrzlým ajťákem Martinem, který si je ve vztahu k ženám nejistý, možná ještě okořeněné plachým učitelem Cyrilem. Tvorba Pánského klubu na mě působila jako lék. Vypsal jsem se ze svých temných stránek jednoduše tím, že jsem vše vložil do úst postavám,“ říká s úsměvem režisér a autor scénáře Matěj Balcar. Film vychází z jeho stejnojmenné a úspěšné divadelní hry, kterou před třemi lety zrežíroval pro Divadlo Na Jezerce, kde se dodnes úspěšně hraje.

Producentem snímku je společnost Punk Film, která má na svém kontě například film Poslední závod, pohádku Čertí brko nebo celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl, založila a provozuje i známé Muzeum Karla Zemana v Praze. Koproducenty jsou Demopictures, Divadlo Na Jezerce a Magiclab.

Sdílejte článek
Štítky Bolek Polívka filmová novinka Jiří Mádl Milan Šteindler Kristýna Hrušínská pánský klub matěj balcar

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.