Extra video z natáčení osvětové kampaně Když jde o život

Making of - Když jde o život

Televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem a hlavními hrdiny seriálu Modrý kód připravila osvětovou kampaň základů první pomoci. Podívejte se na extra videu, jak vznikalo pět samostatných instruktážních spotů zaměřených na jedny z nejčastějších situací, kdy každá vteřina a pomoc napomáhá záchraně lidského život.

Hlavními aktéry osvětové kampaně s názvem „Když jde o život“ jsou tváře oblíbeného seriálu Modrý kód Marek Němec, Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Eva Josefíková a Kristýna Frejová, kteří na tomto projektu pro Český červený kříž spolupracovali bez nároku na honorář.

Ještě před samotným natáčením kampaně absolvovala pětice herců kurz první pomoci Českého červeného kříže pod vedením doktora Jana Pospíšila, lékaře a zdravotnického instruktora ČČK, který na kampaň rovněž odborně dohlížel.

"Ve chvíli, kdy je nějaký člověk ve vážném ohrožení života, je nečinnost to nejhorší, co postiženého ohrožuje. To znamená, že jakákoli snaha nebo postup postiženému pomoci se cení. Samozřejmě, znalost správných postupů je důležitá. Nejlepší je navštívit nějaký kurz první pomoci, vyzkoušet si to a získat jistotu, že to není nic těžkého a že to zvládnu," hlásá doktor Jan Pospíšil s tím, že z poskytnutí první pomoci by nikdo neměl mít obavy.

Všichni aktéři osvětové kampaně věří, že jejich práce na spotech má smysl. Takové proškolení prostřednictvím televizní obrazovky může zvýšit jistotu nás všech při záchraně lidského života.

"Domnívám se, že dnes je osvěta, pokud jde o první pomoc, malá. Proto jsem se rád stal součástí tohoto projektu. Doufám, že dobře dopadne a že kampaň budou diváci nejen vnímat, ale že si také něco zapamatují," uvedl například herec Jiří Štěpnička (seriálový MUDr. Jiří Bojan), který v osvětovém spotu předvádí, jak odstranit překážku z dýchacích cest.

VÍCE O OSVĚTOVÉ KAMPANI KDYŽ JDE O ŽIVOT NAJDETE V TOMTO LINKU

Instruktážní spoty budou přístupné také na oficiálních stránkách Českého červeného kříže www.cervenykriz.eu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.