Show Jana Krause: hercova divadelní Kristova léta, mistr světa, který se nemůže vejít do saka, a pravda o koronaviru
V dalším reprízovaném dílu Show Jana Krause se představí herec Martin Dejdar, mistr světa v bench-pressu Radek Filipi a expertka na problematiku infekcí Hana Roháčová.
V dalším dílu Show Jana Krause uvidíte oblíbeného českého filmového a divadelního herce a moderátora Martina Dejdara. Představí se mistr světa v bench-pressu Radek Filipi, který je partnerem zpěvačky Lucie Bílé a jako poslední do červeného křesla zasedne MUDr. Hana Roháčová – expertka na problematiku infekcí a jejich šíření, například koronaviru.
Martin Dejdar
Domovskou scénou Martina Dejdara je divadlo Studio Ypsilon. „Letos budu mít v Ypsilonce Kristova léta, tedy třiatřicet sezon,“ prozrazuje divákům hned na úvod vynikající herec a s ironickým pohoršením dodává: „A to si představte, že třiatřicet let sedím vedle Lábuse! To je v podstatě šestašedesát let.“ Představení, které v divadle hraje dosud nejdéle, se jmenuje Svatá rodina a na repertoáru ho prý mají zhruba deset dvanáct let. „V našem divadle se ovšem nejdéle hraje Prodaná nevěsta, tipuju tak pětadvacet let, v té ale já nehraju.“ Zavzpomíná také na období, kdy jeho rodina žila v Americe, zatímco on pracoval v Česku a pravidelně jednou měsíčně za nimi létal na Floridu. „Nejrychlejší spojení Praha‒Tampa bylo za třináct hodin,“ oprašuje vzpomínky s tím, že létání pro něj bylo neuvěřitelně stresující. „V letadle jsem nemohl vůbec jíst, a ani alkohol nefunguje. Jak je člověk ve stresu, tak čím víc pije, tím je střízlivější, a navíc je ještě citlivější na to, co se děje okolo,“ vypráví, „a vždycky se něco děje! Letadlo se houpe, ale to já se už mezitím dostávám do klidu, protože si říkám, jasně, já to věděl, už je to tady. Pak se letadlo zklidní, zazní signál, že se můžou pasažéři odpoutat, a já zase propadám panice. Mám to úplně opačně.“
Kromě světa umění si Martin přičichnul i k byznysu, ať už jako filmový producent, nebo jako výrobce parfémů. „Mám vytipovaných ještě spoustu dalších věcí, ale doma už nechtějí.“ To se ovšem netýká hokeje, což je jeho velká a celoživotní vášeň. Je také zakladatelem týmu HC Olymp, s nímž jezdí po republice k exhibičním zápasům proti týmům měst, obcí a dalších institucí, kde svá utkání nabízejí jako humornou a sportovně-společenskou show, nyní například úzce spolupracují s charitativní organizací Kapka naděje. „Je toho hodně, ale mě to baví,“ říká na závěr k výčtu svých aktivit Martin Dejdar.
Radek Filipi
Radek je mistr světa v bench-pressu a také partner zpěvačky Lucie Bílé. „Holky, ten můj chlap vyhrál. To není možný,“ křičela radostí zpěvačka Lucie Bílá na Instagramu. V tu chvíli jí volal její partner Radek Filipi z Brazílie, že se stal mistrem světa v bench-pressu, tedy ve vzpírání činky vleže. Filipi, který byl dříve fitness trenérem a řidičem primátorky Krnáčové, se do týmu Lucie Bílé dostal jako bodyguard, později se stal road manažerem a pak hlavním manažerem. Podle vlastních slov nejpopulárnější česká zpěvačka nyní prožívá nejšťastnější období kariéry, což je patrné jak z jejích sociálních sítí, tak i z koncertního vystupování a aktuální desky: Ta o mně, kde jsou „štěstí“ a „šťastná“ suverénně nejpoužívanějšími slovy. „Nedělám pro to vůbec nic, jenom jsem se zamiloval. K tomu není víc co dělat. Jezdím s ní, doprovázím ji na cestách. Mám na starosti Lucku. Musím ji chránit. Chci jí být na blízku, když je cokoli třeba,“ říká Filipi ke své práci manažera.
MUDr. Hana Roháčová
Doktorka Roháčová je expertkou na problematiku infekcí a jejich šíření. Jak zastavit šíření koronaviru? „To by muselo dojít k izolacím jednotlivých států, měst nebo oblastí, kde se virus šíří, jako na východě Itálie. Ale je to složitá situace a těžko může Světová zdravotnická organizace nařídit státům, aby uzavřely hranice,“ říká k aktuální situaci primářka Infekční kliniky FN Na Bulovce Roháčová a dodává: „Samozřejmě je známo, odkud se koronavirus prvotně rozšířil, ale ten pohyb lidí a cestovatelů je velký. A vzhledem k tomu, že víc než 80 % nákaz probíhá ve formě lehké respirační infekce, to znamená infektu dýchacích cest, tak se samozřejmě mohlo stát, že některé nakažené osoby se dostaly někam nekontrolovaně. A nebyly vyšetřovány, protože k tomu nebyl důvod – to je jedna z nejpravděpodobnějších verzí.“ Jedna z našich největších expertek na problematiku infekcí a jejich šíření k nebezpečí koronaviru i zklidnění celkové situace uvádí: „Čas ukáže, ale dle mého názoru se virus zatím chová jako virus chřipky i úmrtnost je stejná, také průběh je téměř stejný. Navíc drtivá většina nákazy má lehký průběh, kdežto chřipka má skoro vždy těžký průběh. Virus se chová méně agresivně než chřipka, ale samozřejmě je to velký problém pro ty, kteří jsou oslabeni.“
Dívejte se ve středu 4. listopadu ve 21.35 na Primu!