Celebrity

18. října 2022 09:29

Tamara Fränzlová

Poslední sbohem s mimem Jaroslavem Čejkou se blíží. Rodina odhalila detaily pohřbu

Poslední rozloučení se slavným mimem, hercem a tanečníkem Jaroslavem Čejkou, který až do pozdního věku rozdával radost a smích, se uskuteční v pátek 21. října. Pohřeb proběhne od 11 hodin dopoledne ve smuteční síni v Opavě.

V úctyhodném věku 86 let odešel do hereckého nebe slavný český mim Jaroslav Čejka. Ačkoli pro něj byla smrt podle jeho nejbližších přátel jistým vysvobozením, nelze pochybovat o tom, že jde o obrovskou ztrátu hlavně pro jeho rodinu a kamarády.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Čejkou, nositelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet, pantomima, proběhne v pátek 21. října 2022 v 11:00 hodin ve smuteční síni v Opavě.

Posted by Herecká asociace on Monday, October 17, 2022

„S drahým zesnulým se rozloučíme v pátek 21. října v 11 hodin ve smuteční síni v Opavě,“ oznámila na sociálních sítích Herecká asociace s odvoláním na Čejkovu rodinu a nejbližší přátele.

Přestože zesnulý nositel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet a pantomima dožil poslední roky v pražských Kobylisích, poslední rozloučení k velkému překvapení proběhne v opavské smuteční síni. Pozůstatky budou poté podle informací převezeny ke zpopelnění.

Komediální klenot

Jaroslav Čejka se do paměti televizních diváků zapsal zejména jako imitátor americké zpěvačky Tiny Turnerové či legendárního komika Charlieho Chaplina. Fenomenální bylo, když napodoboval slepici. Čejka měl opravdu mimořádný komediální talent, který pravidelně rozdával v televizních estrádách. Mimo jiné si však zahrál i v desítkách českých filmů.

Smutnou zprávu o hercově skonu oznámila jeho praneteř Barbora Šenfeldová. „S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny,“ uvedla minulý týden s těžkým srdcem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.