Celebrity

17. října 2022 05:30

David Laštovka

Tajemství zesnulého Josefa Somra: Poprvé se ženil až v 78 letech

Zemřel herec Josef Somr

Své soukromí si zesnulý herec Josef Somr, který zemřel ve věku 88 let, velmi pečlivě střežil. Jak to měl se ženami a kdo patřil mezi jeho osudové lásky?

První velkou láskou Josefa Somra byla o jedenáct let mladší půvabná herečka Evelyna Steimarová (77). Seznámili se během natáčení filmu Soukromá vichřice (1967), pomyslná jiskra ale mezi nimi přeskočila až o několik let později. V té době už měla Evelyna z předchozího vztahu dceru Vendulu.

„Když jsem pak hrála v Činoheráku, už si mě začal trochu všímat. Na divadelní mikulášskou nadílku jsem přivedla malou dceru, on seděl u piana. Vendulka si suverénně přisedla a brnkala s ním. Tenkrát se ke mně otočil a řekl: ‚Holky, já vás beru obě.‘ No a to rozhodlo,“ svěřila se Steimarová v rozhovoru pro časopis Vlasta.

Rok po smrti své lásky se oženil

Jejich vztah vydržel do doby, než odjela natáčet film Balada pro banditu (1978), kde se zamilovala do Bolka Polívky (73). S ním pak měla dceru Annu (43), dnes uznávanou herečku. Somr rozchod těžce nesl a nemohl to Steimarové zapomenout.

„Pepa mi to dlouho neodpustil, půlka kolegů se mnou nemluvila a já se jim ani nedivila. Jenže láska má hodně podob a tohle bylo jako smršť. Život se mnou zacloumal – jako občas s každým,“ vysvětlovala herečka v rozhovoru pro Deník.cz.

Životní láskou Josefa Somra byla o jedenáct let starší herečka Zuzana Šavrdová (†65). Nikdy se nevzali, děti spolu neměli, žili však ve spokojenému vztahu jeden pro druhého. Když v roce 2011 Zuzana v pouhých pětašedesáti letech zemřela na rakovinu, zhroutil se mu svět.

Přesto se o rok později oženil. Manželky si velmi vážil, ale své i její soukromí vždy velmi střežil. K oltáři se vydal až ve svých 78 letech a neměl potřebu sdělovat podrobnosti. „Ano, oženil jsem se, bylo to letos na jaře. A více vám nepovím, protože se nerad bavím o svém soukromí,“ odpověděl v roce 2012 na dotaz Blesku, když ho fotografové zastihli s novou ženou v Karlových Varech během filmového festivalu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.