Celebrity

10. října 2022 05:30

redakce Prima Ženy

Mají plnohodnotný život i bez dětí. 14 slavných žen řeklo, proč zavrhly mateřství

Většina dnes dospělých žen byla vychovávána s tím, že společnost od nich očekává, že se jednoho dne stanou matkami a svůj život oddají péči o děti. Pravdou ale je, že mateřství není pro každého a že na svobodném rozhodnutí děti nemít není nic špatného. Řada slavných žen se to rozhodla dokázat a řekly také proč.

Jsou ženy, které už v období dospívání snily o dětech a tvrdí, že až s nimi jejich život získal skutečný smysl. Každý člověk ale přemýšlí jinak a pro některé ženy je představa mateřství naopak nepříjemná a ubíjející. Některé hollywoodské celebrity dokazují, že lze mít plnohodnotný život i bez potomků.

Helen Mirren (77)

Slavná britská herečka toho, že nemá děti, rozhodně nelituje. I jako 77letá má dostatek času na práci a zábavu. „Mateřství nebylo mým osudem. Myslela jsem si, že třeba bude, ale nestalo se a je mi jedno, co si lidé myslí,“ řekla magazínu Vogue.

Stevie Nicks

Zpěvačka skupiny Fleetwood Mac měla vždy jasno v tom, že kariéra je její největší prioritou. „Věděla jsem, že buď budu zpěvačkou a skladatelkou, nebo matkou a milenkou. S dětmi se vám změní priority a já nikdy nechtěla chodit na rodičovské schůzky,“ prozradila magazínu InStyle Stevie Nicks, která po otěhotnění v roce 1979 podstoupila potrat.

Dolly Parton (76)

Americká legenda country nikdy necítila potřebu mít děti. „Protože jsem neměla děti a můj manžel byl nezávislý člověk, měla jsem svobodu. To si myslím, že mělo velký podíl na mém úspěchu,“ řekla v pořadu The Oprah Conversation.

Oprah Winfrey (68)

Slavná americká moderátorka Oprah Winfrey se s partnerem rozhodla potomky nemít a magazínu People řekla, proč si to ani trochu nevyčítá. „Nelituji toho ani za mák. Věřím, že to je i proto, že jsem došla pocitu naplněním jinak, založením internátní školy pro dívky v Jižní Africe,“upřesnila.

Betty White (†99)

Dnes již zesnulá herečka Betty White si nemyslela, že by zvládla být matkou a zároveň odvádět dobrou práci. „Nikdy jsem toho nelitovala. Jsem kompulzivní a vím, že kdybych otěhotněla, soustředila bych se jen na to,. Rozhodla jsem se ale nemít děti a soustředit se na kariéru,“ svěřila se v pořadu Sunday Morning na stanici CBS.

Megan Mullally (63)

Představitelka Karen ze sitcomu Will a Grace měla krátké období, kdy si říkala, že mít dítě by jí nevadilo. „Nikdy jsem nepociťovala sžíravou touhu mít děti. Když jsem potkala manžela, říkala jsem si, že jedině s ním bych do toho asi šla. Zkoušeli jsme to rok, ale nic se nedělo a upřímně, nevadí mi to. Prostě to tak být nemá a ničeho nelituji,“ řekla magazínu GQ.

Sandra Oh (51)

Herečka, známá hlavně ze seriálu Chirurgové, má širokou rodinu a hodně přátel, proto nepociťuje potřebu mít vlastní potomky. „Jsem skvělou tetičkou nejen svým neteřím a synovcům, ale i dětem svých přátel,“ prozradila magazínu Marie Claire.

Allison Janney (62)

Hvězda sitcomu Matka se paradoxně nikdy matkou stát netoužila, jak řekla v pořadu Drew Barrymore. „Nikdy jsem si nebyla jistá tím, že bych chtěla děti. Raději jednoho dne zalituju toho, že je nemám, než abych litovala toho, že je mám,“ přiznala.

Sarah Paulson (47)

Herečka Sarah Paulson, která je zároveň partnerkou 79leté Holland Taylor, nikdy nepocítila mateřské pudy. „Děti jsem nikdy nechtěla. A kdybych si to náhodou rozmyslela, stejně už stárnu, na vaječníkách mám pavučiny,“ řekla s humorem sobě vlastním magazínu People.

Marisa Tomei (57)

Krásné herečce známé z filmu Po čem ženy touží vadí, že společnost nad mateřstvím přemýšlí jako nad povinností. „Nevím, proč ženy musí mít děti, aby byly vnímány jako celistvé lidské bytosti,“ uvedla pro magazín Glamour.

Anjelica Huston (71)

Morticia z Addamsovy rodiny si byla v podstatě jistá tím, že v roli matky by selhala, kvůli čemuž by se cítilo špatně její dítě i ona sama. „Byla bych v tom příšerná,“ zamyslela se v rozhovoru s deníkem The Guardian.

Tracee Ellis Ross (49)

Dcera zpěvačky Diany Ross nechce žít jen proto, aby plnila očekávání společnosti. „Jsme tím krmeny odmalička. Už jako holka jsem usínala s představou krásné svatby a velké rodiny. Neříkám, že by to bylo nutně špatné, ale co mám dělat? Čekat, až to přijde? To rozhodně ne, mám spoustu jiných plánů,“ řekla pro magazín Marie Claire.

Rachael Ray (54)

Slavná americká televizní kuchařka se nechce topit ve výčitkách. „Nemám na to čas, moc pracuji na to, abych byla dobrým rodičem. Vyčítám si i to, že nemám dost času na svého psa. Myslím, že bych neodvedla dobrou práci, kdybych se snažila zvládnout mateřství i práci,“ prozradila magazínu People.

Jennifer Aniston (53)

Fakt, že Jennifer Aniston nemá manžela a děti, je roky předmětem diskusí. Těm zkusila herečka učinit přítrž v rozhovoru pro magazín HuffPost. „Jsme kompletní s partnerem i bez něj, s dětmi i bez nich. Jak jde o naše tělo, můžeme se rozhodovat sami. Je to jen a jen na nás,“ pohnamenala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.