Celebrity

19. května 2022 06:51

Tomáš Durčák

9 slavných žen, které si poradily i bez muže a vychovaly skvělé potomky

Vychovávat dítě bez partnera patří k tomu nejnáročnějšímu, co může rodič zažít. A role matek samoživitelek se rozhodně nevyhýbá ani známým ženám. Které dokázaly nepřízeň osudu porazit a výchovu svých potomků i bez otců zvládnout na výbornou?

Dagmar Havlová

Manželka českého prezidenta Václava Havla Dagmar Havlová (69) moc dobře ví, jaké to je zůstat sama na výchovu potomka. Po prvním sňatku s Radvítem Novákem v roce 1975 se novomanželům po roce narodila dcera Nina. V roce 1980 se však pár rozvedl a Dagmar zůstala na výchovu své čtyřleté holčičky sama. Nina Veškrnová (46) nakonec vystudovala mimo jiné Univerzitu Karlovu a dnes má dvě děti, což dokazuje, jak dobře si bývalá první dáma s těžkou životní situací poradila.

Marta Kubišová

Podobný osud má za sebou i zpěvačka Marta Kubišová (79). Z jejího druhého manželství s režisérem Janem Moravcem se v roce 1979 narodila dcera Kateřina. Dva roky poté však následoval rozvod, který Martu dostal do prekérní situace. Ta byla o to horší, že v té době byla z politických důvodů stále zakázanou zpěvačkou, což jí komplikovalo možnosti obživy. Dcera nakonec po revoluci vystudovala publicistiku a věnovala se práci reportérky či aktivitám v rámci Nadace na ochranu zvířat. Martě tak rozhodně patří obdiv.

Marta Kubišová stárne s grácií, nebarví si vlasy a moc jí to sluší:

Lucie Bílá

A ve světě zpěvaček ještě zůstaneme. Roli matky samoživitelky si totiž po rozchodu s Petrem Kratochvílem (70) vyzkoušela i zlatá slavice Lucie Bílá (56), která se sama starala o syna Filipa (27). Navzdory tomu však dokázala být aktivní i ve své pěvecké kariéře a ze syna je dnes nadějný režisérský talent, který sice nemá ambice ovládnout jeviště jako máma, ale vidí se spíš za kamerou.

Gabriela Partyšová

Své o výchově dítěte bez partnera ví také moderátorka Gabriela Partyšová (43). Od roku 2006 byla ženou Josefa Kokty (65), kterému rok po sňatku porodila syna Kristiana. Manželství se však po 7 letech kvůli Josefově nevěře s Ornellou Štikovou rozpadlo a Gabriela se musela o šestiletého syna začít starat sama. Jak se před pár lety svěřila na svém Instagramu, rozvod nesla těžce, odnesla si z něj psychické problémy a rok byla závislá na prášcích na spaní. Vše ale i díky podpoře rodičů zvládla, syn Kristián (14) roste do krásy, byť jeho otec Josef Kokta si nyní pro Extra.cz postěžoval, že má zakázáno stýkat se s ním a deset let ho neviděl.

Lejla Abbasová

Jako jedno z nejsložitějších životních období popsala Lejla Abbasová (42) stav, kdy v roce 2015 po rozchodu s hudebníkem Michaelem Kocábem zůstala sama na výchovu tehdy tříletého syna Davida (10). „Musím říct, že moje taková noční můra byla, že dopadnu jak moje máma – jako samoživitelka,“ komentovala zpětně těžký rozchod pro Top Star magazín. Ve výchově ji nicméně podpořila nejen její maminka, ale i expartner. Od roku 2017 je Lejla šťastná se svým novým partnerem Volkanem Kaynakem. Porodila další tři děti, dceru Imam (5) a dvojvaječná dvojčata Tea (4) a Bena (4).

Jaroslava Obermaierová

Slavná herečka Jaroslava Obermaierová (76) si v roce 1981 možná i tak trochu z nouze vzala taxikáře Richarda Čecha. Onemocněla jí maminka a dle svých slov pro deník Aha se bála, že zůstane úplně sama. Už po roce jí došlo, že sňatek byl obrovská chyba, manžel se moc neměl k práci ani živení rodiny, a tak zůstala na výchovu syna Jaroslava (41) sama. Možná i to byl důvod, proč se už nikdy znovu nevdala a dodnes žije bez partnera – mimo práci a starost o domácnost, kde měla chronicky nemocného syna, už jí na nic jiného zkrátka nezbyl čas. Její syn dnes pracuje v domově pro seniory.

Kateřina Brožová

Půvabná dcera Kateřina Tomanová (20), která mamince jako by z oka vypadla, za mnohé vděčí tomu, že se Kateřina Brožová (54) po rozvodu s podnikatelem Zdeňkem Tomanem nesesypala, ale nezáviděníhodnou roli samoživitelky zvládla na výbornou. „Moje všechno,“ napsala na konci loňského roku Kateřina na svém Instagramu k vánoční fotce se svou dcerou. Kromě toho, že je krásná, je dcera Kateřina – podobně jako třeba Anna Kellnerová – parkurovou jezdkyní a milovnicí koní.

Yvetta Blanarovičová

Snadné to kvůli odchodu partnera svého času neměla ani herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová (58). S prvním manželem Pavlem Tomanem, kterého si vzala jako třiadvacetiletá, se jim narodil syn Matyáš Toman (34). Manželství se však během pár let proměnilo spíš v přátelství a došlo na rozvod. Následovalo nelehké období starosti o syna a nedostatku práce, z kterého Yvettu vysvobodila až její dnes už kultovní role čerta v Princezně ze mlejna Zdeňka Trošky. Z Matyáše vyrostl takový fešák, že si ve společnosti dokonce někteří dříve mysleli, že je to mladší milenec Yvetty. Má za sebou studie managementu, diplomacie a komunikace a místo showbyznysu se orientuje spíš na svět byznysu.

Lucie Vondráčková

Lucka Vondráčková (42) patří mezi známými ženami k jedné z posledních, která se bohužel dostala do situace, kdy zůstala na výchovu dětí sama. Sňatek s hokejistou Tomášem Plekancem (39) v roce 2019 po osmi letech skončil rozvodem, a zatímco Tomáš má už druhé dítě s tenistkou Lucií Šafářovou (35), kterou si loni vzal, synové Matyáš (10) a Adam (6) zůstali v péči matky. Ta se s rozvodem vyrovnávala déle a v pořadu Život ve hvězdách se letos svěřila, že „Tomáš byl určitě mou životní láskou. Osud nám v této konstelaci nadělil naše dva syny. To už nikdo nezmění.“


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.