Celebrity

11. října 2022 10:50

David Laštovka

Zemřel Jaroslav Čejka. Proslavil se jako imitátor slepice, poslední roky trpěl

Ve věku 86 let zemřel slavný český mim Jaroslav Čejka. Prodělal mozkovou mrtvici a bojoval s Parkinsonovou i Alzheimerovou chorobou. Poslední roky svého života protrpěl a podle jeho nejbližších přátel byla pro něj smrt vysvobozením. O jeho smrti informoval deník Blesk.

Jaroslav Čejka, slavný mim, tanečník a herec, kterého nejvíce proslavilo imitování slepice, americké zpěvačky Tiny Turner nebo Charlieho Chaplina, si zahrál ve 20 českých filmech. Jako mim se svými komickými čísly pravidelně vystupoval v televizních estrádách.

V roce 2007 obdržel Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet. V témže roce si zahrál hlavní roli v hudebním videoklipu zpěváka Davida Kollera na píseň Nejde vrátit čas.

Nový nadějný imitátor se představil také v show Česko Slovensko má talent:

Jaroslav žil celý život v bytě se svojí matkou, o kterou se obětavě staral. Byli na sobě tak citově závislí, že nepřipadalo v úvahu, aby si někdo z nich někoho přivedl domů nebo si s někým něco začal.

„Žárlila na mě a chtěla mě chránit. Když jsem někam odešel, musel jsem jí říct, kam jdu a kdy se vrátím. Nejraději by byla, kdybych s ní byl pořád jenom doma. Mně to nevadilo. Chtěl jsem jí dopřát hezký život. S tatínkem, který byl dost vznětlivý člověk, to neměla lehké. Maminka byla velmi elegantní žena. Za války se ji snažili svádět němečtí důstojníci. Už tehdy jsme spolu byli domluveni, že když se jich chtěla zbavit, měl jsem za úkol co nejvíce křičet – a v tu chvíli jí dali pokoj. Díky tomu jsem hrál už odmalička,“ svěřil se Čejka redakci webu Prima Ženy během života.

Dorozumíval se tak, že mrkal okem, pak už nevnímal vůbec

Matce, která byla velmi konzervativní dáma, se nesvěřil ani s tím, že se mu líbí muži. Obával se její reakce a nechtěl ji zklamat. I díky jeho každodenní láskyplné péči se dožila úctyhodného věku – 104 let. Když zemřela, zhroutil se mu svět. Uvědomil si, že nemá pro koho žít, a špatná psychika se odrazila i na jeho zdravotním stavu.

Po operaci kolen začal používat chodítko a následně skončil na invalidním vozíku. Pak už to s jeho zdravím šlo z kopce. Prodělal mozkovou mrtvici, onemocněl Parkinsonovou a Alzheimerovou nemocí a přestal být soběstačný. Posledních 12 let prožil v domově pro seniory a bez pomoci druhých se neobešel.

„Ze začátku, když jsem ho navštěvoval, byl ještě jakžtakž dobrý, že jsme si mohli i popovídat. Vyvezl jsem ho a zašli jsme vedle do hospody na pivo. Pak to začalo být složitější. Byly dny, kdy vůbec nevnímal. V tom lepším případě jsme se dorozumívali tak, že alespoň mrkal okem. Pak už nevnímal vůbec, nevěděl o světě a nevydal ani slůvko. Celý den jenom prospal. Ale apetit měl neuvěřitelný, cokoliv mu člověk dal, na tom si s chutí pochutnal,“ prozradil před časem CNN Prima NEWS Čejkův blízký přítel Oldřich Bašus. Jeden z mála lidí, kteří ho pravidelně chodili navštěvovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.