Celebrity

22. července 2022 06:00

David Laštovka

Tajemství Jaroslava Čejky. Pikantní vztah s matkou. Pojila je chorobná závislost

Slavného komika Jaroslava Čejku, kterého nejvíce proslavilo až dokonalé imitování slepice, Charlieho Chaplina nebo Tiny Turner, pojil s jeho matkou neobyčejně blízký vztah. Až do její smrti jí zůstal věrný a obětoval jí celý svůj soukromý život. 22. července mu bude 86 let, jeho zdravotní stav je však velmi vážný. Kvůli mozkové příhodě, Parkinsonově a Alzheimerově chorobě nevnímá a jeho odkázán zcela na pomoc druhých.

Mim, tanečník a příležitostný herec Jaroslav Čejka žil se svou matkou Marií v jednom bytě až do její smrti. Byli na sobě tak citově závislí, že nepřipadalo v úvahu, aby si někdo z nich někoho přivedl domů nebo si s někým něco začal.

„Žárlila na mě a chtěla mě chránit. Když jsem někam odešel, musel jsem jí říct, kam jdu a kdy se vrátím. Nejraději by byla, kdybych s ní byl pořád jenom doma. Mně to nevadilo. Chtěl jsem jí dopřát hezký život. S tatínkem, který byl dost vznětlivý člověk, to neměla lehké. Maminka byla skvělá bytost a elegantní dáma. Za války se ji snažili svádět němečtí důstojníci. Už tehdy jsme spolu byli domluveni, že když se jich chtěla zbavit, měl jsem za úkol co nejvíce křičet a v tu chvíli jí dali pokoj. Díky tomu jsem vlastně hrál už odmalička,“ svěřil se redaktorovi webu Prima Ženy před lety nejslavnější český mim.

Matka se dožila 104 let. Po její smrti vážně onemocněl

Matce, která byla velmi konzervativní, se nesvěřil ani s tím, že se mu líbí muži. Obával se její reakce a nechtěl ji zklamat. I díky jeho každodenní láskyplné péči se dožila úctyhodného věku 104 let. Když zemřela, zhroutil se Čejkovi svět. Uvědomil si, že nemá pro koho žít a špatná psychika se odrazila i na jeho zdraví.

Po operaci kolen začal používat chodítko a následně skončil na invalidním vozíku. Prodělal mozkovou mrtvici, onemocněl Parkinsonovou a Alzheimerovou nemocí a přestal být soběstačný. Posledních jedenáct let žije v domově pro seniory, kde má kompletní servis. Bez pomoci druhých už se neobejde.

„Ze začátku, když jsem ho navštěvoval, tak byl ještě jakžtakž dobrej, že jsme si mohli i popovídat. Vyvezl jsem ho ven a zašli jsme vedle do hospody na pivo. Pak to začalo být složitější. Byly dny, kdy nevnímal vůbec, v tom lepším případě jsme se dorozumívali tak, že alespoň mrkal okem. Teď už nevnímá, neví o světě, nevydá ani slůvko. Celý den jenom prospí. Ale apetit má neuvěřitelný. Cokoliv mu člověk dá, to s chutí zdlábne,“ prozradil webu Prima Ženy před časem Oldřich Bašus, Čejkův kamarád, který ho jako jeden z mála chodí pravidelně navštěvovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.