Celebrity

20. listopadu 2023 10:00

David Laštovka

Zdena Hadrbolcová ve filmech hrála milující matky. Vlastní děti ale nechtěla

Smutnou zprávu zaznamenal svět konematografie v pondělí ráno, když nás navždy opustila jedna z nejoblíbenějších českých hereček Zdena Hadrbolcová. Přestože si mnohokrát zahrála roli maminky nebo babičky, sama děti nikdy nechtěla. Proč se tak rozhodla?

Herečku Zdenu Hadrbolcovou v posledních měsících trápilo zdraví, od loňského prodělání mrtvice byla odkázána na pomoc svého okolí. Ještě před tím ve volných chvílích moc ráda sportovala a chodila na dlouhé procházky. Měla svoje tradiční rituály, které jí pomáhaly udržovat se v dobré kondici. „Mám krásné bydlení v půdním bytě, kam chodím pěšky. U nás v domě je taková malá vinárnička, a když jdu domů, stavím se tam, dám si jednu whisky a jdu domů. A to je to tajemství, whisky a schody,“ nastínila před časem herečka.

První svatbu oplakala

V soukromém životě příliš štěstí neměla. Vdaná byla pouze jednou, když si jako velmi mladá dívka vzala svoji studentskou lásku. Manželství nemělo dlouhého trvání a brzy se rozpadlo. „Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna. Ve svatební ráno jsem plakala, ale maminka řekla, že když už to stálo tolik peněz, že jsem si to měla rozmyslet dříve,“ svěřila se časopisu Sedmička herečka. Druhou lásku poznala až v pozdějším věku, když se zamilovala do dokumentaristy a kameramana Jiřího Průchy. Nevzali se, ale měli spokojený vztah. Jiří však bohužel zemřel.

Nemít děti byla její volba

Zatímco v herecké profesi dokázala autenticky představovat milující a oddané matky, v soukromí o tuto možnost byla ochuzena. Rozhodla se tak ale dobrovolně. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní děti. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city. Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly... Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké,“ svěřila se herečka.

Zdroj: Sedmička

Blízkou přítelkyní Zdeny Hadrbolcové byla herečka Jaroslava Obermaierová. Jak se jí daří?

Sdílejte článek
Štítky rodina narozeniny herečka děti Zdena Hadrbolcová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.