Celebrity

13. července 2022 05:30

David Laštovka

Zdena Hadrbolcová ve filmech hrála milující matky. Vlastní děti ale nechtěla

Ač na to nevypadá, herečka Zdena Hadrbolcová letos slaví 85. narozeniny. Jak to dělá, že si dlouhá léta udržuje stále stejný vzhled? Jak bojuje proti stárnutí a proč se nikdy nedočkala vlastních potomků?

Nestárnoucí herečka Zdena Hadrbolcová si věk nepřipouští a stále žije naplno. Pracuje, ve volných chvílích ráda sportuje a chodí na dlouhé procházky. Jak nedávno prozradila v Českém rozhlase, má i svoje tradiční rituály, které jí pomáhají udržovat se v dobré kondici. „Mám krásné bydlení v půdním bytě, kam chodím pěšky. U nás v domě je taková malá vinárnička, a když jdu domů, stavím se tam, dám si jednu whisky a jdu domů. A to je to tajemství, whisky a schody,“ nastínila svůj recept herečka.

Její nejoblíbenější obuv jsou tenisky. „Ještě nemám ty usedlé kostýmky, co v nich chodí dámy v mých letech. Pouštějí mě v tramvaji sednout, ale jsem v rozpacích, protože sama vstávám, když přijde starší dáma. Věku se nebráním, ale je mi divné, kolik je mi let. Nevím, jestli by nebylo čestnější to přiznat,“ pokrčila rameny. Jejím velkým koníčkem se stalo studium světových jazyků. Ovládá hned tři: angličtinu, francouzštinu a italštinu.

Nemít děti byla její volba, chtěla mít život bez závazků

V soukromém životě příliš štěstí neměla. Vdaná byla pouze jednou, když si jako velmi mladá dívka vzala svoji studentskou lásku. Manželství nemělo dlouhého trvání a brzy se rozpadlo. „Byla jsem vdaná jen kratičce, v podstatě z romantismu, a celým způsobem života jsem zůstala slečna. Ve svatební ráno jsem plakala, ale maminka řekla, že když už to stálo tolik peněz, že jsem si to měla rozmyslet dříve,“ svěřila se časopisu Sedmička herečka. Druhou lásku poznala až v pozdějším věku, když se zamilovala do dokumentaristy a kameramana Jiřího Průchy. Nevzali se, ale měli spokojený vztah. Jiří však bohužel zemřel.

Zatímco v herecké profesi dokázala autenticky představovat milující a oddané matky, v soukromí o tuto možnost byla ochuzena. Rozhodla se tak ale dobrovolně. „Byla to moje volba. Nikdy jsem si neuměla představit, že bych měla svoje vlastní děti. Netoužila jsem po nich, což ale neznamená, že bych je neměla ráda. Naopak k nim chovám něžné city. Chtěla jsem mít život bez jakýchkoli závazků. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak by se mi život změnil, kdybych děti měla a ony se třeba nepovedly... Je to celoživotní úvazek a někdy, jak vidím kolem sebe, je to nejen radost, ale občas je to i velmi těžké,“ svěřila se herečka. Před kamerou ale matky vždycky dokázala ztvárnit excelentně, což můžete vidět i v komedii František je děvkař, kterou v neděli 10. července ve 20:15 vysílá TV Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.