Predrag Bjelac není jen seriálový mafián, ale i pyšný otec. Má dcery, dvojčata

Duch (7) - upoutávka

Hvězda seriálu Harry Potter a Duch, Predrag Bielac, často ztvárňuje záporné role, ve skutečnosti je to milující otec dvou dospívajících dcer. Dvojčat. Ta se mu narodila poměrně pozdě, jemu bylo 46 let, jeho tehdejší manželce o šest let méně. Holky chodí do sedmé třídy a bydlí společně s maminkou v Bělehradě. To byl také jeden z důvodů, proč se Predrag do metropole Srbska zase přestěhoval. Chtěl jim být blíž.

Predrag Bjelac je herec původem z Bělehradu, jeho otec byl Srb z Chorvatska, matka Chorvatka z Bosny. Do Čech přišel v roce 1992, poté, co na Balkáně vypukla válka. On sám o sobě rád říká, že je Jugoslávec, přestože tato země už neexistuje. „Pro mě byl můj stát Bělehrad, žádné Srbsko, Chorvatsko nebo nevím co. Já jsem míchanej,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.

Mezi jeho nejslavnější filmovou roli patří postava profesora Igora Karkarova v hollywoodském trháku Harry Potter a Ohnivý pohár. V českých filmech a seriálech známe Predraga Bjelace jako mafiána. A nejinak tomu je i v jeho zatím posledním projektu, krimiseriálu Duch. V něm hraje ducha zavražděného mafiánského bosse.

Dcery v pubertálním věku. Nevědí, čím chtějí být, povzdechl si Predrag

Málokdo možná ví, že Predrag má dvě krásné dcery, Unu a Taru, dvojčata, kterým letos v září bude čtrnáct let. Holčičky se narodily v Česku, ale po rozvodu se bývalá manželka Katarina, s níž se Pedja (Pedža, jak si nechává říkat) seznámil v Praze, vrátila do Bělehradu. A právě děti jsou důvodem, proč se známý herec rozhodl do srbské metropole vrátit. Aby s nimi trávil co nejvíce času. Zrekonstruoval si byt po rodičích v Novém Bělehradě a do Prahy létá podle toho, kdy má zrovna natáčení.

„Ze začátku nebyl problém za nimi cestovat, ale dnes už je jim třináct a půl, jsou v sedmé třídě a potřebují dennodenní péči. Chci jim být blíž, hodně se o ně starám. I když se oficiálně vídáme každý druhý víkend, ve skutečnosti se každý den potkáme nebo si alespoň voláme,“ nastínil jejich vztah v rozhovoru. Společně vyrážejí na kolo, do kina, do restaurace, tedy když zrovna Predrag nevaří, což ho velice baví.

Dcery procházejí pubertou a jejich otce trochu znepokojuje, že nemají představu o tom, co by jednou chtěly dělat. „Já v jejich věku chtěl být architektem, proto jsem šel na přírodně-matematické gymnázium. V půlce mi došlo, že to není pro mě. Začal jsem se zabývat herectvím,“ uvedl pro server Super.cz.

Pozdní otcovství a kořeny v Česku

Děti měl Predrag až v pozdním věku, i když to tak neplánoval. „Dřív jsme je mít nemohli. Nešlo nám to. Když se zadařilo, mně bylo šestačtyřicet, ženě o šest let méně,“ vysvětlil v rozhovoru pro Blesk. I jeho měli rodiče později. „Mému tátovi bylo osmatřicet a mámě šestatřicet, když mě měli, a já tak měl nejstarší rodiče ve třídě. Pro mě to bylo svým způsobem trapné. Ale dneska je to normálka,“ dodal s úsměvem.

Tatínek byl plukovník, zato Predragova maminka Ljerka měla umělecké sklony. Sbírala obrazy a hezké věci. Jeho babička byla dokonce napůl Češka. A prababička, kterou ale nepoznal, stoprocentní Češka Anna Novotny. „Právě její původ mi moc pomohl, trvalý pobyt v Čechách jsem dostal dřív, než je obvyklé,“ vysvětlil Bjelac, který má téměř desetiletý vztah s uznávanou černohorskou režisérku. „Chce se vdávat,“ prozradil pobaveně.

Vidí Predrag Bjelac v pozdním otcovství nějaké výhody? „Ne, naopak. Jsem smutný, že spolu nebudeme dlouho, jako nějak normálně dlouho, jak by to přirozeně mělo být. V tom je ten háček. Ony to naštěstí ještě nepochopily. Chtěl bych jim v životě co nejvíc pomáhat. Navíc dneska nevíme nic, jak dlouho tu budeme. Zvlášť s těmi hrůzami, co nás teď dlouho trápí,“ uzavřel s lehkými obavami sympatický herec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.