Celebrity

26. března 2023 06:00

David Laštovka

Proč se Jana Hlaváčová rozkmotřila se sestrou Danou Hlaváčovou, Dorou z Popelky?

Luděk Munzar

Vypadá to, že Janu a Danu Hlaváčovou, kterou nejvíce proslavila role Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku, potkal podobný osud jako sestry Janu a Hanu Brejchovou. Starší a slavnější Jana je také velmi vážně nemocná, přesto spolu nekomunikují.

Herečka Jana Hlaváčová, která v těchto dnech slaví 85. narozeniny se dlouhodobě potýká s řadou zdravotních problémů. Přestože žádná diagnóza nebyla oficiálně potvrzena, mělo by se jednat o Parkinsonovu chorobu. V posledních letech se pohybuje už jen s pomocí chodítka a nepřekročí práh domu, v němž žije s dcerou Bárou Munzarovou a jejím manželem, hercem Martinem Trnavským, kteří se o ni vzorně starají. Každý den jsou jí nablízku také dvě pečovatelky.

Nemají na sebe ani kontakt

Se svou sestrou Danou, která se z Prahy před lety odstěhovala do Mladé Boleslavi, se odcizily. Dana dokonce chyběla i na posledním rozloučení s jejím mužem Luďkem Munzarem, který zemřel před čtyřmi roky. „Od té doby, co jsem ležák, se sestrou nejsme ani v kontaktu. Nevíme o sobě. Nemám na ni ani telefon. Já mám ale dost co dělat se sebou, nezbývá sil starat se o něco jiného,“ svěřila se Jana Hlaváčová deníku Blesk.

Stáhla se do ústraní

O sedm let mladší Dana Hlaváčová byla svého času také velmi známá. Nejvíce ji proslavila postava Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Natočila desítky filmů, prosadila se také v dabingu, ale většinu kariéry žila spíše ve stínu slavnější Jany. Několikrát se potkaly i před kamerou. V seriálu Eliška a její rod (1966) si například zahrály sourozenecký pár. Obě se na hereckou dráhu vydaly díky tatínkovi, který byl nadšeným ochotníkem a brával je do divadla od útlého dětství. Proč se přestaly vídat a nejsou v kontaktu, je tak trochu záhadou. Po Daně se slehla zem. Stáhla se do ústraní a s médii nekomunikuje. Letos v červnu oslaví 78. narozeniny.

Její dcera Lucie Matoušková je rovněž herečkou. Před kamerou se objevila už jako malá, a to především díky otci, který pracoval jako produkční v televizi. Vystudovala DAMU a angažmá získala v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Za roli Lízy v divadelní hře Obchodník s deštěm byla v roce 2002 dokonce nominována na Cenu Thálie.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.