Celebrity

26. března 2022 06:15

David Laštovka

Nemocná Jana Hlaváčová: S chodítkem dojdu na toaletu, jinak jsem ležák

Vdova po herci Luďku Munzarovi se dlouhodobě potýká s řadou zdravotních problémů. Přestože žádná diagnóza nebyla oficiálně potvrzena, mělo by se jednat o Parkinsonovu chorobu. V posledních letech se pohybuje už jen s pomocí chodítka a nepřekročí práh domu.

Herečka Jana Hlaváčová žije v domě se svou dcerou Bárou Munzarovou a jejím manželem, hercem Martinem Trnavským, kteří se o ni vzorně starají. Každý den jsou jí nablízku také dvě pečovatelky. Má všechno, co k životu potřebuje. „Nemůžu už nic, zdraví neslouží a jsem k ničemu. Bez cizí pomoci se neobejdu a skoro celý den prospím,“ svěřila se herečka.

„Kam nutně potřebuju, jako je toaleta, tam si s pomocí chodítka dojdu. Jinak je ze mne opravdu ležák. Proto nikam nechodím, nevylezu prostě vůbec ven. A stejně ani nemám chuť moc s nikým mluvit. Jednak se mi občas komunikuje velmi těžce a navíc jsem se toho v životě namluvila až dost,“ dodala.

Herecké rady předávala i zpěvačce Lucii Bílé

Jak však prozradila její dcera Bára, tak zlé to zase není. Na své záliby si prý maminka čas stále najde. Nejraději luští křížovky a sleduje televizi. Ráda si připomíná filmy, které natočila se svým osudovým mužem Luďkem Munzarem, s nímž prožila krásných více než padesát let. Občas jí svou návštěvou přijdou zpříjemnit den kolegyně Jana Boušková s Taťjanou Medveckou, které vždycky ráda vidí.

„Maminka se má dobře a myslím si, že si tu péči tak trošku lišácky užívá. Že by ještě všechno do jisté míry zvládala sama, ale ta péče kolem je nastavená a ona velmi dobře ví, že jak celý život dřela na milion procent a ještě víc, teď si to vyvažuje. Jsem vlastně strašně ráda, že jí to můžeme dopřát,“ prozradila Barbora Munzarová, která nyní přijala nabídku Lucie Bílé, aby si zahrála v muzikálu Láska je láska. „S Luckou je mezi námi výborná chemie. Ona se totiž zná s mojí maminkou, na kterou se v začátcích své kariéry obrátila pro herecké rady, takže jsme se občas dřív potkaly a víme o sobě,“ přiblížila herečka.

Zdroj: Blesk, televize Seznam


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.