Prostřeno! Lubomír se nezavděčí! Navíc podává dva chody studené!

Koření od Zdenky - Prostřeno!

Podnikatel Lubomír (25) si v kuchyni věří, ale dámám se svým moderním menu s drahým tuňákem a makronkami prostě nezavděčí.

Na večeři u jediného muže týdne, mladého podnikatele Lubomíra, jsou dámy hodně zvědavé. Luboš vypadá, že má jídlo rád, že mu i rozumí, a může hodně překvapit. Sebevědomý hostitel ale bude nakonec docela zklamaný. Ne ze svého výkonu, jako z návštěvy. Určitě si něco myslí o pověstném házení perel… Vsadil hodně na suroviny a celkem jednoduché postupy, chtěl být moderní a světový, jenže možná až moc. Svým způsobem nejlépe dopadl start, salát s ovčím sýrem se ukázal jako dobrý nápad a dámy nechaly své talíře prázdné. Dokonce ani obávaný ovčí sýr nikdo neodmítl, dokonce ani Markéta! Vývar s játrovými knedlíčky může bez knedlíčků i Markéta, protože v něm není ani stopa masa. Bohužel je ale polévka studená. Kritika Lubošovi na náladě nepřidá, ale dorazí ho hlavní chod, který skoro nikomu nechutná. Tagliatelle s bazalkovým pestem jsou přijaty dobře a může je i Markéta, ale velký steak z tuňáka obalený v sezamu dámy zklame. Sezam je prý hořký a tuňák také dost studený, no docela katastrofa.

Steak z tuňáka prý neexistuje

Z hlediska hostitele jde o čirý nevděk, neznalost. A nejednoznačně dopadne i sladká tečka, náročná na přípravu, protože makronky je podle Luboše nutné vážit na gramy. A pro jistotu si je připravil den předem. Na v menu avizovanou zmrzlinu se slaným karamelem už rezignoval, prý proto, že je toho jídla už nějak moc. Makronky jsou opravdu sladké, navíc je jich málo. A dámy u Luboše občas žízní… Prostě nezavděčíš se lidem všem, to platí u jídla dvakrát. K tomu Zdeňka zase začne šít do Markéty s Martinou. Ve čtvrtek se budou dlabat dýně a po tomhle jejím rýpání by mohla být Markéta s nožem v ruce až nebezpečný tvor. Navíc když jsme v Hrdlořezech…

Dívejte se ve čtvrtek 25.ledna v 17.50 na Primě, hlasujte a vyhrajte 10 000 Kč!

Sdílejte článek