Psychologie

26. září 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Chytá se vás podzimní depka? Tady je 10 dobrých důvodů, proč milovat podzim!

Leze na vás deprese, jen co kalendář ohlásí konec září? Smutníte po letním vedru, koupání a dlouhých slunečných dnech? Změňte jen úhel pohledu a budete stejně milovat podzim!

Podzimní deprese je, vedle jarní únavy, dost rozšířený fenomén. Může za něj především ubývání světla, přibývání povinností a uvadající příroda, která dává tušit, že období plodnosti je za námi. Co ale zbývá? Deštivé šedé dny, chladný vítr na strništích a brzká tma. Jeden by z toho začal bláznit, že?

Pozitivní myšlení je kumšt, nicméně dá se uvést do praxe. Zkuste programově změnit úhel pohledu a podzim si zamilovat. Má spousty krás, které může nabídnout!

1) Chaos se mění v řád

To, že začala škola může znít jako krutá realita, ale ve skutečnosti si spousta matek oddechne. Prázdniny s dětmi jsou fajn, ale vše má svůj bod zlomu a ten váš už možná začal někdy v srpnu, kdy máte dětiček doma dost. Neustálé plenění lednice, dožadování se zábavného programu, likvidování zahrady a ponocování u televize se jako mávnutím kouzelného proutku dostane do starých dobrých školních kolejí. Víte, kde jsou a kdy se vrátí domů. A světe div se, máte i hodinku pro sebe!

2) Babí léto

Letní vedro má něco do sebe, ale všeho moc škodí a letos tepla bylo až až. Nalaďte se na příjemná prosluněná odpoledne babího léta, které vám nesežehne záda a obličej, ale příjemně prohřeje. Můžete si užívat modrou oblohu, mírné paprsky slunce a odpolední teploty, které Evropan našich končin hravě zvládne.

3) Zařaďte hygge

Znáte něco příjemnějšího než koukat z teplíčka ven, když je psí počasí? Pokud jste ještě nepropadla stylu hygge, je pravý čas. Chce to teplé ponožky, krb nebo svíčky a skvělou knížku, kterou prokládáte popíjením horké čokolády. Prostě si lebeďte, podzim je k tomu stvořený!

4) Sportování zdar!

Podzim je pro sport skvělý! Mírné teploty a krásná příroda lákají ven. Zatímco vás v létě brzdila lenost a nelidské horko, teď se můžete rozjet naplno! Běhání, brusle nebo kolo budou na podzim ideální volbou.

5) Úžasné jídlo

Podzimní jídlo? Jedním slovem mana! Příroda rozmařile nabízí své plody, farmářské stánky praskají pod tíhou ovoce a zeleniny. Berte a jezte. Právě teď do sebe můžete dostat mamutí dávky vitamínů, které se vám v zimě budou hodit.

6) Konec plavek

Někdo bude smutný, ale spousta z nás s úlevou sundá bikiny a strčí je hluboko do skříní. Zase můžete povolit břicho a přestat řešit celulitidu. Podzimní móda je milosrdná a schová vše, co si jen přejete!

7) Nové trendy

Ještě k té módě. Jestli jste přesyceni letními šatičkami, které jste vybírali s ohledem na to, jak moc se v nich uvaříte, přichází konečně období, kdy se zase můžete pořádně hodit do gala! Saka, kalhoty, vrstvení, vesty a stylové kabáty. Prostě vše, co jste v létě nosit nemohla, je tu a volá na vás. Na podzim vylaďte svůj styl a buďte chvíli za elegantní dámu.

8) Kultura volá

Kdy jste naposledy byla v divadle? Nebo na výstavě umění? Nepodezíráme vás z toho, že byste v létě nežila kulturně, ale teď přichází čas na trochu té salónní zábavy. Vytáhněte malé černé, obujte podpatky a vydejte se na nějakou vernisáž, kde si budete připadat, že žijete v centru dění.

9) Cestování

Podzimní cestování má čím dál více příznivců. Ne každý se rád v létě prodírá zacpanou Evropou k přelidněným plážím. Kdo si počká, ten se dočká. Ať na podzim vyrazíte k teplému moři, nebo na prohlídku zajímavých měst, bude to jiná káva. Ne, že by tam bylo vylidněno, ale rozhodně poznáte, že prázdninové šílenství skončilo. Ve váš prospěch!

10) Nádherná příroda

Ať je zalitá indiánským sluncem, nebo se melancholicky koupe v mlhách a přeháňkách, podzimní příroda má neopakovatelné kouzlo. Je jako krásná stárnoucí dáma v barevných šatech, která ví o životě své. Nechte deprese za dveřmi, obujte holinky a běžte do parku nebo do lesa dobít baterky. Mějte oči otevřené a zvonění mobilu vypnuté!

-KU-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.