Psychologie

27. října 2018 10:00

Anna Kopečková

Naučte se číst z ruky: Co všechno můžete z dlaně zjistit?

Nečekejte, že vás naučíme předpovídat budoucnost. Díky čtení z ruky ale můžete odhalit tajemství lidské povahy. Máme pro vás průvodce, díky kterému se vyznáte v lidech kolem sebe a možná o nich zjistíte některé podrobnosti, které jste dosud nevěděli.

Čtení či věštění z ruky je umění, jehož příznivce lze nalézt v různých kulturách i historických etapách. V dávných dobách ho praktikovali v Indii, Tibetu, Číně a Persii. Podle některých má své kořeny v indické astrologii a v umění starých cikánek. Používá se k analýze osobnosti a někteří tvrdí, že z dlaní lze vyčíst i budoucnost. Samozřejmě, že nejde o žádnou zaručenou vědu, pokud se však budete snažit rozluštit něčí osud, jiste zažijete mnoho legrace. Máme pro vás základní principy, díky nimž čtení z ruky zvládnete, pobavíte se a možná i zjistíte podrobnosti o svých nejbližších.

Z které ruky číst? Co ukazuje pasivní a co aktivní ruka?

Hádání z ruky rozlišuje mezi aktivní a pasivní rukou. Pokud jste pravák, pak právě pravá je ruka aktivní a levá pak pasivní. Pro leváky to samozřejmě platí naopak. Pasivní ruka obecně ukazuje zděděné vlastnosti a potenciál, se kterým jsme se narodili. Aktivní ruka naopak ukazuje, co jsme se v průběhu života naučili. Pokud existuje velký rozdíl mezi oběma dlaněmi, může to znamenat, že daná osoba udělá nebo již udělala životní rozhodnutí, kterým změnila svůj osud a prodělala prudký rozvoj osobnosti.

Určení základních linií

Na každé dlani existuje mnoho čar, ale obvykle jen hlavní z nich jsou nejvíc viditelné. Jedná se o čáru srdce, hlavy, života a osudu.

Obr.: wicca.spirituality.com

Ne každý však má čáru osudu zřetelnou. Je to čára, která vede od spodní části dlaně až do jejího středu, tedy směrem k prostředníčku. Definovat význam této čáry je tedy obtížnější než u jiných linek, obecně však rýha ukazuje, do jaké míry život člověka ovlivňují vnější okolnosti, tedy ty, které nemá pod kontrolou. Ukazuje problémy, jakým bude dotyčný čelit na své životní cestě, pokud jde o školu a budoucí povolání. Hluboká čára osudu znamená, že je život dotyčného osudem silně řízen a přerušování a změny směru zase představují velké životní změny. Pokud nemůžete rozeznat linku, držte ruku pod jasným světlem a ruku trochu pokrčte.

Prozkoumejte čáru srdce

Tato linka je obvykle první, na kterou se člověk, jež čte z dlaně, zaměří. Představuje lásku a přitažlivost a naznačuje emocionální stabilitu a romantické perspektivy. Její překřížení, přerušení nebo zauzlení naznačují období smutku, žalu nebo deprese.

 • Pokud linka začíná pod ukazováčkem a je přímá, bere její nositel velký ohled na pocity ostatních.
 • Je-li naopak čára krátká a začíná spíš u prostředníčku, vypovídá to, že dotyčný nemá příliš zájem o romantiku, spíš potřebuje velkou dávku svobody.
 • Zakřivené a krátké linie znamenají rezervovanou osobnost, někoho, kdo upřednostňuje malou skupinu přátel.
 • Zakřivená a naopak dlouhá linie značí, že člověk umí svobodně vyjádřovat své emoce a pocity.
 • Ohýbá-li se křivka vzhůru, směrem k ukazováčku, znamená to dobrosrdečnou, rozumnou a milující osobnost.

Čára hlavy vypovídá o inteligenci

Linka naznačuje, jaký typ inteligence daná osoba má i jaký styl učení a komunikace je jí vlastní. Tato čára začíná na hraně ruky pod ukazováčkem a běží rovně přes dlaně směrem k vnějšímu okraji.

Foto: rajesh0571.blogspot.in

 • Mezera mezi začátkem čáry hlavy a čárou života ukazuje, zda dotyčný rád riskuje, nebo je spíš opatrnější.
 • Spojují-li se tyto linie, značí to spíše opatrnější osobnost, čím větší je mezera, tím je daný jedinec ochoten víc riskovat.
 • Zakřivená čára je spojena s tvořivostí a spontánností.
 • Zatímco přímka znamená praktičnost a strukturovaný přístup.

Interpretace čáry života

Tato hlavní linka nejen reprezentuje osobní vitalitu a fyzické zdraví, ale také odráží významné životní změny. Podle moderního výkladu nepředstavuje čára života skutečnou délku života člověka. Dlouhá linka naznačuje odpovědnost a spolehlivost, ukazuje, že jde o někoho, kdo zůstává silný v těžkých časech.

Obr.: onlinepalmreadings.com

 • Pokud čára života končí ve středu dlaně, je považována za krátkou a znamená to osobu, která se nechá snadno zmanipulovat.
 • Slabá čára zase znamená nižší hladinu energie.
 • Hluboká čára zase víc vitality.
 • Přerušovaná rýha pak ukazuje na náhlé změny životního stylu, například kvůli nějakým životním výzvám či ztrátám.

Prohlédněte si také tvar ruky

Čtení z ruky je mnohem víc než jen zkoumání rýh na dlani. Zaměřte se také na tvar rukou. Následující obrázek vám pomůže dobře identifikovat, jaké rysy osobnosti převažují u majitele rukou. V závislosti na délce prstů a délce dlaně existují čtyři obecné tvary ruky, každý je pak spojen s jedním ze čtyř živlů a představuje jisté rysy osobnosti. Dlaň se měří od zápěstí ke konci prstů. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Obr.: wikihow.com

Země

Ruka, která patří do živlu země, je charakterizována čtvercovou dlaní a krátkými prsty. V případě, že dlaň měří svisle i vodorovně zhruba stejně, mluvíme o čtvercové dlani. Prsty jsou považovány za krátké, když je délka prostředního prstu menší než tři čtvrtiny délky dlaně. Lidé, kteří mají takové ruce, jsou obvykle praktičtí a odpovědní, často mají spojení s přírodnou a stojí nohama na zemi. Mají pevné hodnoty a tendenci jednat přímočaře.

Oheň

Dlouhé dlaně a krátké prsty definují tvar rukou, který patří živlu ohni. Dlaně jsou považovány za dlouhé, pokud na délku měří víc než na šířku. Je-li délka prostředního prstu rovna délce dlaně – nebo delší než tři čtvrtiny z ní – jedná se o prsty dlouhé. Takové ruce patří lidem spontánním, nadšeným a optimistickým. Takoví lidé též rádi riskují, mají rádi akce, jsou to extroverti, kteří srší sebedůvěrou a zachovávají si vždy pozitivní přístup.

Vzduch

Čtvercová dlaň s dlouhými prsty a často nízko posazeným palcem je charakteristická pro lidi patřícím živlu vzduch. Takoví lidé jsou inteligentní a společenští, mají však tendenci být neklidní, upovídaní a vítají každou změnu. Vzdušní lidé rádi dělají věci jinak, nacházejí si svou vlastní cestu.

Voda

Dlouhá dlaň, dlouhé prsty a jemné linky jsou vlastnostmi vody. Jsou to ruce tvůrčích a intuitivních lidí, kteří mají tendenci být emocionální, trochu naivní a náladoví. Bývají introvertní a tiší.

Sdílejte článek
Štítky Indie Tibet Írán Čína čtení z ruky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.