Psychologie

11. prosince 2018 07:30

Martina Čerňanská

Takhle se chovají alfa ženy a muži jim zobou z ruky: V čem jsou jiné?

Závidíte jistým ženám to, že jsou u mužských v kurzu, získají pro sebe vždy toho nejlepšího a k tomu navíc není jejich romance jepičího charakteru? Co oni mají navíc oproti vám? Projděte si seznam jejich výsostných benefitů, se kterými podávají na poli lásky a milostných vztahů naprosto brilantní výkony.

Když je něco zraňuje, nečekají na zázrak

Pokud je alfa žena ve vztahu s něčím nespokojená, snaží se daný problém řešit. Jakmile však zjistí, že situace nemá řešení, což může znamenat i to, že partner odmítá vylepšit svůj postoj, tak taková žena prostě a jednoduše odchází. Její rozhodnutí jsou nezvratná, a i když ten druhý začne škemrat o druhou šanci, nemá v plánu se vrátit. Ví totiž jedno, kdo nechce, hledá výmluvy, kdo touží, chce zase důvody.

Čerpají sílu z toho, co milují

Když se zeptáte alfa lidí, kde berou energii, kreativitu a skvělé nápady, tak vám řeknou, že jsou to právě ony aspekty, jež jim činí radost. Jejich záliba, vášeň, zkrátka hobby. Žena bez sebevědomí povětšinou sedí v koutě, užírá se starostmi a nevěnuje čas tomu, aby dále rostla. Alfa žena si najde čas na sebe, protože nikdo jiný to za ni neudělá. Takže zatímco puťka čeká hladově doma na manžela, ta sebevědomá se věnuje jízdě na koni, vylepšuje se v dovednosti přípravy sushi nebo třeba renovuje nábytek. Je jedno co, zkrátka tvoří, buduje a vzdělává se.

Mají svůj názor a za ním si stojí

Existují dva typy lidí, první si názory budují a konstruují sami, jiní je tzv. opisují od druhých a věří bezhlavě tomu, co kdosi kdysi řekl. Svůj názor nemají potřebu někomu předhazovat, ale v případě konverzace ho umí nejenom sdělit, ale především obhájit a stát si za svým. Kdekdo jiný by se stáhl a trylkoval na notě toho, co vede dialog. Ale proč taky?!

Nemarní čas srovnáváním

Ví, že ona je taková, svá a každým coulem originální. Nikdo přece nemůže být jako ten první, druhý nebo třeba šestý. Lidé jsou si sice možná podobní, ale nejsou stejní. Každý žije svůj příběh, odlišuje nás charakter, zážitky, ale i lidé, se kterými se stýkáme. Ještě pořád máte touhou srovnávat se s vaší peroxidovou kolegyní, co randí s tím zbohatlíkem, nebo už jste pochopila, že tím nikdy nic nezískáte?

Ach, to EQ

Emoční inteligence je lidská „dovednost“, řekněme i umění nakládat se svými emocemi, vyhodnocovat pocity, ptát se svého já, zda je tato situace pro nás opravdu klíčová či je tomu naopak. Emočně inteligentní žena žije v harmonii se svým přístupem, pocity a umí je jasně definovat. Tím pádem si umí zařídit i spokojenější život.

Co z vás udělá hvězdu u opačného pohlaví?

Zajímavé koníčky

Láká vás střelba a máte skvělou mušku? Tak pak vzhůru do zbrojního průkazu. Dělejte to, co vás baví, i když je to pro ostatní třeba dvakrát nevšední. Však co! Hlavně, že jste šťastná a spokojená právě vy.

Nezávislost

Nemůžete přece celý den vyčkávat u mobilu, zda se už konečně ozve a hned jak pípne zpráva, tak ho uháníte o tu další. Když chcete, napište vy jemu, dovolte si odepsat, až vám se to hodí, protože zrovna máte svůj skvělý program. Nezávislost si budujte, a to především i tu finanční. Je možná fajn mít bohatého partnera, ale pořád mějte na paměti, že ty „veselé papírky“ říkají pane jemu, vám nikoliv. A když z vašeho života zmizí on, tak i tyto finanční benefity spolu s ním. Chtějte prostě mít své peníze.

Přirozenost

Nedělejte za sebe něco, co nejste, postupem času se stejně na tyto frašky přijde a člověk pak vypadá jak padlý na hlavu. A rázem ztrácí plusové body a mimo to i důvěru.

Sebevědomí

Pozor, ale opravdu nezaměňujte sebedůvěru s namyšleností, to jste totiž vedle jak ta jedle. Sebevědomá žena zná své hodnoty, limity, kladné i slabé stránky a žije s tím vědomím v harmonii. Naopak ta namyšlená přehlíží všechno na úkor své osoby. A to nikdy nedělá dobrotu, žena s princeznovskými manýrami totiž není ničím, oč by rozumný mužský stál.

-LZ-

Sdílejte článek
Štítky vztah

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.