Celebrity

24. března 2022 17:58

Martina Jandová

Radim Uzel prožívá bolestné období. Pohřbil manželku a trpí rakovinou: Vím, na co umřu!

Sexuolog Radim Uzel nedávno přiznal, že mu zbývá jen pár měsíců života, trpí totiž rakovinou jícnu. Uzel v minulých měsících pohřbil manželku a už má jen jediné přání – aby na konci svých dní netrpěl bolestmi. Pro pořad Showtime poskytl exkluzivní rozhovor.

Reportérka Martina Jandová mluvila se slavným sexuologem na natáčení reklamy přípravku pro posílení mužské potence. Uzel prožívá náročné období, má za sebou dvě operace a léčbu chemoterapií. Postup nemoci se ale bohužel zastavit nepodařilo.

Pane doktore, ráda vás vidím. My jsme v nebi?
Ano jsme v nebi. Vždycky jsem točil reklamu v lékařské ordinaci s hezkou sestřičkou. Teď je to pozměněno a jsme v nebi. Jsem tady nejvyšší šarže a krásná sestřička je boží pomocnicí. Myslím si, že to diváci přivítají.

Dlouho jsme se neviděli. Prodělal jste těžký covid...
Nedělám ze sebe hrdinu, ale bylo to velmi vážné. Představte si, že se nakonec všechno spravilo. Plíce byly bez potíží, jenomže doktorka na plicním řekla, že mám vedlejší nález – ztluštění jícnu – a že by bylo dobré udělat gastroskopii. Tři rány potkají člověka v krátké době – covid, úmrtí manželky a rakovina. Kdyby to byla slinivka, už tady nejsem, ale jícen se onkologickou léčbou drží. Už ale ve mně taky moc života není.

Co vám řekli lékaři?

Ta nemoc opravdu pokračuje. Když přišli na vizitu doktoři s pohřebními ksichty, říkám: Že se trochu neusmějete. Oni na to, že není čemu. Povídám jim: Myslím si, že jo, protože já už bezpečně vím, na co umřu. Vy jste tady čtyři chirurgové a zdalipak víte, na co umřete? Víte h***o a já to vím. Ta jistota mě do jisté míry naplňuje optimismem. To se nedá nic dělat. Je mi 82 let a všichni na něco musíme umřít.

Vás optimismus je neuvěřitelný. Je to velmi inspirativní
Ono je i vědecky dokázáno, že optimismus život prodlouží. Kdybych to zabalil a řekl, že mě to už nebaví a že tady nechci být, tak to je konec.

Máte strach? Mohu se zeptat, kolik vám zbývá času?
Mám strach, že budu mít velké bolesti, ale oni je už také umí zmírnit. Jako doktor to dokážu trochu odhadnout. Řekl bych do roka a do dne.

Odešla vám manželka, se kterou jste žil přes padesát let. Jak se lze s takovou ztrátou vyrovnat?
Všechny statistiky říkají, že úmrtí stálého partnera je největší stres, který vás může potkat. Žili jsme spolu 52 let. Co naděláte...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.