zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže se zvracením?

Řeč těla - zvracení
Autor: iStock Řeč těla - zvracení
anna kopečková , Vydáno: 27.04.2018
Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy se zvracením?

reklama

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Zvracení je označení pro náhlé, nervově řízené perorální (případně též pernasální) vyloučení obsahu ze žaludku či dvanáctníku, způsobené křečovitými stahy svalstva břicha a bránice. Zvracení je důležitý obranný reflex.

Jaké jsou duševní příčiny potíží se zvracením?

Zvracení může vyvolat prudké odmítání našich myšlenek. Toho, nad čím přemýšlíme a co řešíme, ale nedokážeme to strávit a urovnat v sobě. Máme strach z nových věcí. Děsí nás budoucnost a neumíme se změně postavit čelem. Z našich myšlenek nám není dobře, příliš analyzujeme svoje konání a uvědomujeme si, že ho nedokážeme změnit.

Položte si následující otázky:

Máte negativní myšlenky? Máte obavy a strachy? Špatně trávíte své myšlenky? Umíte si užívat života? Žijete ve stresu? Často věci analyzujete a zabýváte se minulostí?

Pokud si na tyto otázky odpovíte, naleznete příčinu svého zvracení.

Jak k nám problémy se zvracením promlouvají?

Zvracením.

Jak si vyléčit problémy se zvracením?

Jsou situace a fakta, které nás vyloženě iritují a cítíme, že nám přinášejí bolest a trápení. Nikdy se s tím nesmíříme a neodpustíme lidem, kteří nám ublížili. A to může být příčina zvracení. Máme v sobě okamžiky, o nichž hovoříme pouze negativně, vyprávíme zážitky, které mají negativní podtext. Nedokážeme to vstřebat, což je opět důvod pro zvracení. Nevolnost a zvracení jsou způsobeny neurózou. Nesrovnávejte se s ostatními, protože i to vám může přinést pocit těžkého žaludku a následné zvracení.

Na fyzické úrovni je možno použít zázvor nebo mátu. Obsahují látky podporující trávení a pozitivně působící na křeče v žaludku, případně i na podrážděné zažívací ústrojí. Další účinnou bylinkou je heřmánek. Pomáhá lehnout si do tmavé místnosti a na čelo si položit studený obklad. V neposlední řadě pomáhá i akupresura, a to body na levém a pravém předloktí zhruba pět centimetrů od zápěstí, které se střídavě stlačují. 

Afirmace pro léčbu: „Cítím se bezpečně ve svém životě a zažívám dobro.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

Řeč těla: bulimie

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s bulimií?

Nebojte se udělat pořádný průvan

15 tipů, jak z domova vyhnat negativní energii

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže se závislostmi?

reklama

Související témata: zázvor , strach , máta , zvracení , akupresura , psychosomatika , řeč těla , Šárka Vávrová , reflux , negativní myšlenky

reklama

Přečtěte si také

reklama