Celebrity

28. září 2022 08:22

Josef Šťastna

Renáta Kellnerová je definitivně nejbohatší Češkou. Kolik milionů dala dceři?

Finanční skupina PPF zesnulého miliardáře Petra Kellnera má oficiálně novou majitelku, kterou se stala podle očekávání Renáta Kellnerová. Vdova a finančníkovy čtyři děti ve skupině nabyly majoritní podíl ve výši 98,93 procenta. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

Renáta Kellnerová, která je s majetkem za 265 miliard korun v čele žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků týdeníku Euro, se tedy oficiálně stala majoritním akcionářem skupiny PPF s podílem 59,358 procenta. Každé ze čtyř dětí Pera Kellnera je pak vlastníkem podílu ve výši 9,893 procenta.

Druhým nejbohatším Čechem je realitní magnát Radovan Vítek. Na třetí místo se posunul majitel finanční skupiny KKCG Karel Komárek. Šéf hnutí ANO bývalý premiér Andrej Babiš je na pátém místě. Žebříček sestavil magazín Euro.

Mezi nejbohatšími lidmi v Česku je žen poskrovnu

Mezi sto nejbohatšími Čechy je žen jako šafránu. Česká republika se, co se týče pohlaví nejbohatších osob, víceméně drží světového trendu, podle něhož těmto žebříčkům dominují primárně muži a opravdových byznysmenek tam mnoho nenajdeme.

„Jestli to dobře počítám, v žebříčku sto nejbohatších Čechů je asi sedm nebo osm žen,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové šéfredaktor časopisu Forbes Petr Šimůnek.

Vyšetřování úmrtí Petra Kellnera:

„Nejvýš postavenou byznysmenkou je Petra Kutnarová, která má firmu Dek se svým manželem Vítem Kutnarem. A to přesto, že jsou rozvedeni. Vypořádali se totiž tak, že ji mají pořád půl na půl. Takže ona je nyní vedle Renáty Klellnerové nejbohatší Češkou,“ vysvětlil Šimůnek v rozhovoru s Pavlínou Wolfovou.

Sdílejte článek
Štítky Andrej Babiš Pavlína Wolfová Petr Kellner Radovan Vítek KKCG Česko PPF Petr Šimůnek Renáta Kellnerová Karel Komárek mladší

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.