Richard taktizuje a u rivala Jara nechce jíst. Soutěžícím je z jeho chování trapně

Prostřeno! XXVII (8) - Proč Richard nejí

Ve středu se ve speciálu soutěže amatérských kuchařů předvede majitel školy zpěvu Jaro Smejkal. Ten rozhodně na milovníka vaření nevypadá, a tak soutěžící nevědí, co od něj čekat. Navíc do jeho rodiště jedou velkou dálku. Bude tentokrát u stolu příjemnější atmosféra, nebo se zase přihlásí o slovo potížista Richard?

Středeční vaření v repríze speciálu s hvězdami showbyznysu obstará zpěvák a majitel pěvecké školy Jaro Smejkal. Vaření není jeho koníčkem, miluje ale výzvy. Pozve hosty do domu svých rodičů v Turnově. U stolu se sejdou koučka a hokejová manželka Monika Binias, zpěvák Sámer Issa, zpěvačka Marie Pojkarová a novinář, zpěvák a spisovatel Richard Sacher. Jaro bude vařit italská jídla, konkrétně kalábrijskou kuchyni – rajčatový tartar s burratou, zeleninovou polévku minestrone či hovězí tagliatu se salátem a domácím chlebem – a na závěr bude podávat italský jablečný koláč s mascarpone. Na to, že běžně nevaří, se mu nepovede nejhůř. Na začátku večera bude u stolu jeden host chybět. Sámer Issa dorazí pozdě, protože bude muset čekat na příjezd veterinářky. Jedno z jeho zvířátek potřebuje dostávat injekce proti bolesti, rajčatový tataráček s burratou ale naštěstí stihne ochutnat.

Richard bude připadat Sámerovi přešlý. „Vypadáš unaveně, nebyl jsi na flámu?“ zajímá se. Richard má důvod si postěžovat, že absolvoval vyčerpávající cestu v mrazivém počasí. „Proto jsem vařil v Praze v centru, abych vás netahal někam do tramtárie,“ rýpne si do hostitele. Citlivý Jaro to vezme jako útok na svoji osobu. „Věřím, že kdyby se jelo za někým jiným než za mnou, ta věta by nepadla,“ poznamenal. Dívejte se na prima+ a vpodvečer v televizi, jakou bude mít jeho jednání dohru.

Podívejte se na video, ve kterém Richard zase provokuje hostitele:

Argumenty mimo vesmír a dimenzi

Jaro si v závěru večera povzdechne, že všechno jídlo dělal s láskou, a mrzí ho, že Richard žádný pokrm nesnědl. „Furt odnáším s bolavým srdcem talíře,“ stěžuje si na plýtvání jídlem. „Tvoje láska je asi nasměrovaná vůči někomu jinému než vůči mně,“ odvětí Richard. Jaro dokonce uvažoval, že mu jídlo nedá, nechce ale přistoupit na jeho hru. „Já jsem bohužel byl v Kalábrii, tak vím, co tam vaří. Tohle tam fakt nedělají,“ snaží se hostitele shodit Richard. Proč ale nejí, není schopný vysvětlit. Nakonec začne vyprávět, že není vybíravý a k jídlu by mu stačil rohlík s chorvatskou paštikou. „To už je mimo vesmír a dimenzi. Nevím, čím je výjimečná chorvatská paštika. On už fakt neví, jak na sebe upozornit,“ nestačí se divit Monika.

Všem bude za Richarda trapně i při zábavě. Jaro si pozve svoje žačky z pěvecké školy, aby hostům zazpívaly. Richard začne vtipkovat, že je to asi volba Miss, a dokonce rádoby v žertu vybere vítězku. Když pak zazpívají Nesnáším loučení od Michala Davida, bude volbu písně kritizovat. Ostatní už jeho řečí budou mít plné zuby. Kolik asi Richard udělí hostiteli bodů, když je proti němu tolik zaujatý? A jak budou nakonec hodnotit večer ostatní?

Pokud se vám Prostřeno! líbí, přidejte na Kinoboxu svoje hodnocení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.