zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 věcí, které byste měla vědět ve čtyřiceti

Je vám 40? To je super!
Autor: istock.com Je vám 40? To je super!
cernanm , Vydáno: 11.06.2017
Čtyřicítka je pro ženu zlom. Definitivně přichází střední věk, a i když vám pořád v masně na rohu říkají “mladápani”, s trochou soudnosti víte, že už jste “středněstarápani”. Než propadnete depresi a začnete kouřit a vínečkovat víc než za mlada, uvědomte si nezměrné požehnání tohoto věku.

reklama

Pořád ještě totiž dobře vypadáte a navíc máte dost nažito, takže se nacházíte na pomyslném vrcholu sil. Jste totiž krásná i moudrá zároveň, a to se většinu života na pomyslném grafu spíše vylučuje. Čtyřicítka je super, co byste měla vědět, umět a znát?

1. Umění sebereflexe

Ve čtyřiceti by vám mělo být jasné, že za svůj život nesete odpovědnost sama. Křivdy z dětství, práce nebo partnerských vztahů by neměly být směrovkami, které vás povedou dál. Pokud se nyní dokážete podívat sama na sebe se zralým odstupem a poučit se z chyb, čeká vás ta pohodovější polovina života.

2. Víte, co vám sluší

Opravdu chcete plýtvat časem po výprodejích a lovit trendy hadříky za zlomek ceny? Ve čtyřiceti je to únavné a nepřináší to zdaleka ten správný rauš jako dřív. Vy už totiž víte, že nenosíte roláky, která délka šatů je pro vás ta pravá, a že v béžové působíte mdle. Váš šatník by měl hlásat do světa: vím přesně, co si vezmu, protože se velmi dobře znám a nehodlám plýtvat svým časem a energií na módní přešlapy.

Už víte, co vám sluší a to je přece fajn, ne? Foto: Už víte, co vám sluší, a to je přece fajn, ne? Foto: istock.com

3. Jste zatraceně sexy

Uvažte, že minulých minimálně dvacet let jste trénovala v posteli na dokonalou milenku, kterou jste se právě stala. Neobtěžujete se předstírat orgasmus, neschováváte svou touhu ani vášeň, protože to nemáte zapotřebí. Čtyřicátnice jsou tak “hot and sexy”, protože prostě vědí a umí. A mladí kluci to už asi vědí také, protože se s koloušky v posteli zralých žen přímo roztrhl pytel.

4. Konečně se milujete

Pamatujete, jak jste ve dvaceti šílela nad každým faldíkem a ve třiceti nad prvními vráskami? Tohle máte už za sebou. Proč se poměřovat s šestnáctiletými kůzlaty z módního týdne v Miláně? Proč se stresovat z nedokonalostí? Jste to prostě vy, taková, jakou vás život uhnětl, a vy ostatní: berte, nebo nechte, váš problém.

5. Sláva zkušenostem!

V restauraci nemáte problém s vícero příbory. Oběd pro rodinnou sešlost zvládnete s přehledem. Umíte rozdělat oheň v krbu. Víte, že lesklé silonky ani plastová ramínka u podprsenek se opravdu NENOSÍ! V neděli upečete chleba. Když chcete zhubnout, tak to uděláte. Odjedete na dovolenou, sama. Naučíte se italsky. Umíte koupit správné dárky. Prostě teď jste přesně v tom věku, kdy zvládnete, na co si ukážete.

6. Umíte lásku dávat i přijímat

Ne, že byste se nemohla ve čtyřiceti zabouchnout jako puberťačka, ale už víte, že láska není jen o motýlech v žaludku, promilovaných nocích a slzách do polštáře. Je to proces a všemi těmi obyčejnými dny dostává hloubku. Milujete své děti, přátele, rodiče a partnera klidnějším, ale daleko vytrvalejším plamenem, který jen tak něco nesfoukne.

Umíte si užívat bez výčitek Foto: Umíte si užívat bez výčitek. Foto: istock.com

7. Umíte šetřit

Někdo neudrží korunu celý život, jiný je zodpovědný už od prvního keramického prasátka. Ale i tento “vztah” se s věkem dokáže měnit. Ve čtyřiceti rozhodně víte, co to obnáší peníze vydělat. Kolik si dát stranou na hypotéku, kolik na kroužky pro děti a co vás bude stát dovolená. Nemusíte si kupovat každý nesmysl, abyste byla šťastná. Vy a peníze si už prostě rozumíte a víte, co od sebe navzájem čekat.

8. Umíte říkat NE

A jestli neumíte, tak máte vážně co dohánět. Jde to s klidem a vyrovnanou tváří, bez výčitek svědomí a záplavou ukoktaných argumentů. Vaše “ne” je vlídné, přátelské, ale důsledné. Jste ochotná a pozorná, ale znáte své limity, přes které už nejede vlak. Toto není pro mne, to dělat nechci, nyní nemohu. Vaše “ne” vychází ze zralého přesvědčení, že víte, co je pro vás to správné řešení.

9. Umíte si užít

Když konečně udáte děti babičce a vyrazíte s kamarády na tah, je to opravdu zábava. Možná proto, že další příležitost bude až za měsíc, za dva. Dobrého pomálu, říká se. Máte si co povídat! Umíte pít a víte, kde je správná míra, abyste měla příjemnou špičku, ale žádný pád. Nevyspíte se s každým klukem z baru, přesto si dokážete užít flirtování bez následků a morální kocoviny. A konečně si můžete dovolit opravdu dobré víno!

10. Oceníte kvalitu

Ve čtyřiceti se už nevyplatí brouzdat po povrchu. Chcete přece kvalitu, ne kvantitu! To platí pro vše, co se vás týká. Ať už jde o muže, přátele, trávení volného času, dovolenou nebo boty a kabelky. Je vám čtyřicet a je ten pravý čas být trochu náročná!

Mohlo by vás také zajímat:

Jaká vlastně jste? To prozradí vaše kabelka!

Jaká vlastně jste? To prozradí vaše kabelka!

Trápí vás střídání nálad? Poradíme, jak proti tomu bojovat

Trápí vás střídání nálad? Poradíme, jak proti tomu bojovat

Pečení je dokonalá antistresová technika. Pokud tedy nic nespálíte...

Péct pro milované osoby přináší spoustu výhod, tvrdí psychologové

-KU-

reklama

Související témata: sebeláska , stres , psychika , relax

reklama

Přečtěte si také

reklama