zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Trápí vás střídání nálad? Poradíme, jak proti tomu bojovat

Trápí vás střídání nálad? Poradíme, jak proti tomu bojovat
Autor: istock.com Trápí vás střídání nálad? Poradíme, jak proti tomu bojovat
cernanm , Vydáno: 10.04.2017
Cloumají s vámi nálady jako vítr s lodí bez vesel? Jste chvíli nahoře a pak hned zase dole? Hroutíte se třeba i ve chvíli, kdy zjistíte, že máte oko na punčoše? Je o vás známo, že emoce rozhodně nemáte pod kontrolou? Smích, pláč, radost, vztek, euforie, bezmoc – a střídá se to stále dokola?

reklama

Pak to se sebou nemáte jednoduché. A nejspíš se to nemile dotýká i vašeho partnera. Co s tím budete dělat?

Ten pravý čas

Večer se ukládáte ke spánku v té nejlepší a nejslunnější náladě, těšíte se na výlet, ráno se probudíte a cítíte se pod psa. Výlet, se kterým počítala celá rodina, rušíte, berete si prášek, vrčíte na všechny kolem jako nepřátelsky naladěný pes. Zkrátka když vstanete z postele a nemáte svůj den, jste postrachem pro celé okolí. Asi není tak docela jednoduché žít po vašem boku. A možná že nastal ten pravý čas uvědomit si to a hlavně: něco s tím udělat.

Problémy z dětství

Za náladovostí může naštěstí vězet jen krátkodobý problém, jakým jsou například potíže v zaměstnání, které se postupem času vyřeší a je zase dobře. Bohužel, ne vždy je to takhle jednoduché. Důvodem střídání nálad mohou být i problémy, které si člověk nese z dětství. Náladovost mnohdy vzniká už v dětském věku jako hra o moc či přízeň. Pokud malá holčička nemá dostatečnou pozornost matky, naučí se právě skrze změnu nálad objevit její citlivé místo a dostat ji přesně tam, kam potřebuje.

Položte si otázky

Výkyvy nálad, které dotyčná neumí ovládnout, mohou být projevem velké vnitřní nespokojenosti. Náladová žena velmi často dělá práci, která ji nenaplňuje, žije život, který není podle jejích představ. Rozená optimistka zkrátka náladovosti většinou nepodléhá. Zkuste si odpovědět na následující otázky: Dokážete se v poslední době radovat ze života? Je váš vztah s partnerem poklidný a bez větších problémů? Jste spokojená se svou prací? Pokud vám život připadá bezútěšný, s partnerem se hádáte čím dál častěji a chodit do práce je pro vás trest, pak situace vyžaduje urychlené řešení.

Klid a řád

Určitě si nepřejete, aby se partner odstěhoval, dcera chodila ze školy raději k babičce a kamarádky s vámi přestaly chodit v pátek večer do vinárny, protože na vaše výlevy už opravdu nemají nervy. Jistou šanci slibuje upřímný rozhovor s partnerem. Je potřeba mu vysvětlit, jak moc vás vaše výkyvy nálad zraňují a trápí. Možná s jeho pomocí naleznete i příčinu náladovosti, at už tkví hluboko v minulosti či v nespokojenosti se zaměstnáním, finanční situací a podobně. Ostatně mohou se za ní skrývat i zdravotní důvody. Zkuste do svého života vnést trochu více klidu a pokus o nějaký řád. Pomáhá i pohyb, stačí i pouhé procházky rychlou chůzí, velice prospěšná bývá v neposlední řadě jóga.

-em-

Přečtěte si také:

Vyberte si, co vám chutná

8 potravin, které vám zvýší energii, když jste totálně vyčerpaní

Jste stále unavení i přesto, že hodně spíte a necícíte se nemocně?

5 nejčastějších varovných příznaků rakoviny

Proklepávání štítné žlázy

Proklepávání štítné žlázy a dalších 6 užitečných kineziologických cvičení

reklama

Související témata: deprese , psychika , střídání nálad , psychická onemocnění , depresivní stavy

reklama

Přečtěte si také

reklama