Prima maminka

20. července 2016 04:50

Martina Čerňanská

Exmanžel se znovu oženil. Jak to psychicky zvládnout

Život je nevyzpytatelný a ženy musí být silné. Možná jste si před časem prošla komplikovaným a vyčerpávajícím rozvodem a domnívala jste se, že už jste konečně z nejhoršího venku. A pak přišla ta rána.

V době, kdy jste už byla pevně přesvědčena o tom, že jste vše se ctí zvládla, se to stalo. Váš exmanžel se oženil! Stále tomu nemůžete uvěřit. Jste vyděšená! S tímhle jste nepočítala. S touto zlověstnou informací si neumíte poradit. Co teď? Co dělat? A především – co nedělat? Předkládáme vám tři scénáře, pokud možno si vyberte ten určený rozumným ženám...

Co udělá žena až příliš zmítaná emocemi

V hlavě vám víří spousta divokých nápadů a depresivních myšlenek, například: Ten grázl! Jak mi to mohl udělat? To není spravedlivé! Po všem, co mi způsobil, si ještě ke všemu pověsí tu hroznou ženskou na krk! Litujete, že jste nevěděla o svatbě předem. Kdybyste o ní byla včas informována, rozhodně byste se dostavila bez pozvání. A všem účastníkům řekla pěkně od plic svůj názor. Co si myslíte o ženichovi, jaký má zhruba charakter a co je to za člověka. Jaký máte názor na nevěstu. A co jsou zač jejich rodinní příslušníci. O svatbu jste přišla, ale co vám brání zavolat bývalému partnerovi opilá ve čtyři hodiny ráno a vzlykat: "Jaks mi to jen mohl udělat?!"

Co udělá žena, která si nevěří

Ta zpráva vám vyrazí dech. Byla jste přesvědčena, že k něčemu takovému nikdy nedojde. Stále ještě jste cítila tu naději... že se třeba... jednou... vrátí. Teď je najednou konec. Přísahal lásku a věrnost jiné, která si u příležitosti jedinečného dne oblékla bílé krajkové šaty s vlečkou. Takže se "bejvalej" nevrátí. Už nikdy. Zůstala jste na celém světě sama. Nejlepší bude nakoupit si hory čokolády a samozřejmě také nějakou tu lahev. A nechat si předepsat antidepresiva. Cožpak se taková situace dá přežít bez antidepresiv?

Co udělá rozumná žena

Žádné ženě na celém světě samozřejmě neudělá radost, když se její bývalý znovu ožení. Žádnou ženu to nenechá chladnou. Pokud cítíte smutek, je to naprosto pochopitelné. Nebraňte se mu, prožijte si ho, aby pak mohl pomalu odeznívat. Pokud se s hrůzou přistihnete, že vám tečou slzy – třeba i venku na procházce anebo v autobuse – neděste se, i to je normální. Nebojte se, nebude to trvat donekonečna. Zlepší se to. Eventuální setkání musíte zvládnout, zejména máte-li společného potomka. Definitivní stopnutí komunikace se nedoporučuje, je to jen důkaz toho, že dvojice situaci nezvládla. Nejlépe zachovat neutrální vztahy a hovořit spolu jako dva slušní lidé. To je asi to nejlepší, čeho lze dosáhnout. Neusilujte o to, abyste byli nejlepší kamarádi, to by nové manželce vašeho expartnera bylo krajně nepříjemné. Buďte takzvaně nad věcí. Je to těžké, ale budete z toho mít dobrý pocit.

Přečtěte si také:

-em-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.