Krajkový dort: Jednoduchý a efektní

Když chcete ozdobit dort, můžete to dělat složitě nebo to zkusit jednoduše. A to je přesně případ sladké krajky, která je velmi snadná a přitom hodně efektní.

Opět vám všechno ukáže Míša, maminka dvou dětí, která nikdy na žádnou speciální školu pro cukráře nechodila. Prostě jí jen baví sladce tvořit a hlavně koukat, jak jsou z toho pak ostatní nadšení. Takže když to zvládne ona, zvládnete to taky, pokud máte alespoň trochu šikovné ruce:)

Na výrobu krajky budete potřebovat bílou potahovací hmotu, bílkovou polevu (použijte stejnou, jako na zdobení perníčků nebo vánočního cukroví) a buď speciální vykrajovátka na květinu a list nebo můžete použít třeba vykrajovátka na linecké pečivo či perníčky.

Dále budete samozřejmě potřebovat dortík – promazaný krémem a potažený hmotou (může mít samozřejmě jinou barvu než na naší fotografii, ale měla by být barevná, aby na ní bílá krajka vynikla). Pokud nevíte, jak takový dort vyrobit, přečtěte si návod, jak promazat korpus krémem, jak obmazat dort krémem a jak ho potáhnout hmotou.

Bílou potahovací hmotu rozválejte na plát a pomocí většího vykrajovátka z ní vykrojte květiny. Menším vykrajovátkem nebo malým kolečkem vytvořte obrysy jednotlivých okvětních lístků.

Podobným způsobem si vytvořte listy – pomocí většího a menšího vykrajovátka vytvořte obrysy listů.

Vytvořené obrysy kvítků a listů pak přilepte pomocí trošky vody na dortík. Udělejte to ledabyle, pravidelnost je v tomto případě spíš na škodu.

Bílkovou polevu naplňte do zdobicího sáčku, ustřihněte malý růžek a tenkou linkou dokreslete květiny, tedy jednotlivé okvětní lístky a středy a žebrování listů.

Nakonec jednotlivé květiny a lístky mezi sebou spojte nepravidelnými linkami – pavučinkou z bílkové hmoty.

A nezapomeňte nechat polevu dobře zaschnout.

A kdyby se vám nechtělo dort potahovat hmotou nebo míchat bílkovou polevu, podívejte se, jak se dá vyrobit "krajka" z čokolády:

Užijte si sladké vyšívání!

Vaše Míša

Seznamte se s Míšou: Jmenuji se Michaela, je mi 36 let, mám dvě malé děti a jsem inženýrka elektro. Miluji rozzářené dětské oči a dorty – ideální kombinace. Mám ráda technické a kreativní věci. Mnozí si myslí, že jsou to dvě naprosto neslučitelné a odlišné záležitosti. Já sama však cítím, že kreativita a technika se vzájemně doplňují. Nejsem excelentní kuchařka a nebaví mě každodenní vaření. V tomto směru není kuchyně mým velkým přítelem. Jinak je to ale v případě pečení sladkostí. První dort jsem upekla někdy před deseti lety. Od té doby se pečení a hlavně tvorba ozdob na dorty staly spolu s fotografováním mým velkým koněm a způsobem, jak se odreagovat a vyčistit si hlavu. Jestli chcete, podívejte se SEM.

Mohlo by se vám také líbit:

Sdílejte článek
Štítky dort květiny krajka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.