Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Narození dítěte jako šťastná událost? Pro Američanku, která začala rodit na letišti v Číně, spíš horor!

Američanka Wendy Morrowová byla v sedmém měsíci těhotenství, když se rozhodla se souhlasem svého lékaře navštívit svého bratra v Číně. Na letišti v Hong Kongu měla přestoupit na jiné letadlo, aby se dostala do provincie Xiamen. Těsně předtím, než se dostala k bráně, praskla jí plodová voda.
Vydáno: 23.05.2015, Anna Kopečková
Wendy Morrow a její syn Kyuss
Wendy Morrow a její syn Kyuss Autor: Bring Baby Kyuss Home/Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brzy se ocitla tváří v tvář nepravděpodobnému problému. Její americké zdravotní pojištění nepokrylo všechna zdravotní vyšetření a úkony, které v souvislosti s porodem musela podstoupit. Kvůli dluhu, který tak v nemocnici narostl do závratných výšin, jí nemocnice odmítla vydat rodný list dítěte.

A bez rodného listu nemůže velvyslanectví USA vydat jejímu synovi Kyussovi pas, bez kterého se nemůže vrátit domů do americké Iowy. Na ambasádě Wendy Morrowové řekli, že dokud v plné výši nezaplatí účet v nemocnici a nedostane rodný list, nedá se nic dělat. Dítě se narodilo 7. května a rodina díky předčasnému porodu uvízla v Hong Kongu.

Až pozornost médií a zveřejnění jejich neuvěřitelného příběhu vyvolaly obrat. „Z nemocnice nám zavolali a řekli, že nám rodný list pro dítě vystaví,“ svěřila se Sára Morrowová, sestra Wendy, v e-mailu, který napsala pro CNN.

Kyuss, který se narodil o osm týdnů dříve, nyní leží v inkubátoru na jednotce intenzivní péče v nemocnici Princess Margaret v Hong Kongu. Předčasně narozené děti totiž trpí plicní nedostatečností a musí být připojené na plicní ventilaci. Stejně tak musí mít podporu dýchání i Kyuss.

"Nelíbí se nám pocit, že jsme tady uvízli. Tlačí na nás, abychom okamžitě zaplatili všechny účty, ale my netoužíme po ničem jiném, než odletět domů se svým dítětem,“ říká rodina Morrowových.

11224022_435815679936304_1014499153586531355_n Foto:

 

Nákladné účty za lékařskou péči

Jen tím, že Wendy s Kyussem do nemocnice přijali a poskytli dítěti zvláštní péči, kterou vzhledem k předčasnému narození potřebovalo, naskočil u nemocnice účet 20 tisíc dolarů (tedy zhruba 484 tisíc korun). Každý další den pak účet vzrůstá o 1600 dolarů (38 696 korun). Rodina se obrátila o pomoc na úřad kongresmana Iowy Steva Kinga, který ale rodině odpověděl, že systém neplaceného zdravotního pojištění Medicare nemůže platit účty za léčbu v zahraničních nemocnicích.

A proč se na předčasný porod nevztahovalo cestovní pojištění, které rodina uzavřela? To je pro rodinu záhadou. Údajně totiž ve smlouvě mělo být jméno dítěte. „Jak jsme ale do smlouvy mohli uvést jméno dítěte, které se ještě nenarodilo?“ táží se Morrowovi.

11209728_435074510010421_477003632973784465_n Foto:

 

Šťastný návrat?

Jiný americký senátor – Chuck Grassley, také z Iowy, jim e-mailem vzkázal, že se jeho úřad bude snažit najít řešení celého případu.  Do té doby musí manželé, kteří oba podnikají a doma mají už čtyři děti, přemýšlet, co s obrovskými účty budou dělat. Nevědí, co si počnou.

Kyuss naštěstí pomalu sílí a doktoři řekli rodině, že může být do týdne propuštěn. Jeho zdravotní stav prý umožní létání, ale lékaři doporučují, aby s rodinou do Států letěla i zdravotní sestra s kyslíkovým přístrojem, kdyby měl potíže s dýcháním ve vysokých nadmořských výškách.

lk

Mohlo by vás taky zajímat:

Letadlo může být pro děti zábavné

Jak přežít cestování s dětmi: Letíme letadlem

Lina Medina

Neotálely: Nejmladší matky světa! Jedna porodila už v 5 letech

Článek je zařazen v: porod v zahraničí, cestování s dětmi, porod na letišti, předčasný porod, nedonošené dítě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama