zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Novinka na trhu: chytrá vejce s vysokým obsahem jódu

Chytrá vejce s vysokým obsahem jódu
Autor: istock.com Chytrá vejce s vysokým obsahem jódu
cernanm , Vydáno: 21.03.2017
Neholdujete mořským plodům a rybám, ale rádi byste tolik potřebné minerály, které jsou v nich obsaženy? Dopřejte si místo nich IQejce – chytrá vejce s vysokým obsahem jódu.

reklama

Co je to vejce

Vejce – z filozofického hlediska je mu přiřazována křehkost, bílá barva, podivně šišatý tvar, který se nedá postavit na špičku. Z hlediska biologického se jedná o zázrak. Tři dny má slepice na to, aby z ní vyšel dokonalý produkt. Ve zcela vyváženém poměru ze sebe musí dostat to nejlepší a nejcennější. Jakmile totiž vejce opustí její útroby, končí jakákoli šance na jeho další zásobování. Žádná pupeční šňůra. K vývoji nového jedince dochází mimo tělo matky. Proto vejce obsahuje všechny důležité výživné složky nezbytné pro vývoj nového organismu bez ohledu na to, zda je, či není oplodněné. A přidá-li se k této dokonalé výbavě ještě další prvek, například jód ovlivňující správné fungování štítné žlázy podporující plodnost, vývoj plodu, metabolismus, kvalitu spánku, vlasů i pokožky a v neposlední řadě i inteligenci, stanou se pro nás taková vejce skutečně zázračnou a nepostradatelnou superpotravinou. Jak je ale možné, že zvíře s tak malým mozkem a tedy ne příliš vysokou inteligencí vytvoří inteligenci podporující produkt? Úplně postačí, když má taková slepice inteligentní majitele. A to slepice snášející IQejce bezpochyby má.

IQejce 2 Foto:

Jak se IQejce vyklubala?

Jejich příběh začíná před šesti lety, kdy holka z Moravy potkala kluka z Litomyšle. Oba ze sedláckých rodin s hlubokou úctou k historii, silným poutem k tradici a láskou k přírodě zahořeli láskou jeden k druhému. Příliš se s tím nepárali, vzali se a do dnešních dní přivedli na svět tři krásné děti. Ale tři gravidity po sobě a poctivé kojení si vybralo svoji daň. Diagnóza zněla – nedostatečná funkce štítné žlázy. Tělo hlásí, jsem vybráno, potřebuji doplnit zásoby a více odpočívat. To se samozřejmě lehko řekne, ale o dost hůře udělá. Jak z toho ven?

„Byli jsme s manželem na cestě autem a přemýšlíme, co můžeme dělat jinak, lépe, efektivně, jak můžeme naše produkty vylepšit, povýšit, aby byly něčím výjimečné a přínosné. Při pohledu na těhotenské bříško, docházející plato Letroxu 50, sila plná obilí a auto našeho výživového poradce pro drůbež jedoucí před námi, jsme najednou přesně věděli, co musíme udělat. Produkt s vysokým obsahem jódu myslí na všechny věkové skupiny, pomůže mně i mým dětem a je nezbytný pro zdraví nás všech!“

Kde získat jód?

Jód je skutečně velmi vzácný a získat jej zdravou cestou do našeho těla není pro Středoevropana zrovna jednoduché. Díky bohu, že se k nám začaly dovážet mořské plody, ryby a řasy. Ovšem taková mořská ryba nám řádně provětrá peněženku a s velkou pravděpodobností zatíží organismus těžkými kovy. A mořská řasa? Kus suché trávy, pro mnohé z nás nelibě aromatická, pro malé děti v podstatě nepoživatelná. Co s ní? Tráva přece patří zvířatům – v našem případě slepicím.

Svatý Josef – jaké zvěstuje počasí a co o něm víme Foto: Foto: istock.com

A tak Maiwaldovic slepice začaly kromě klasu s velkou chutí zobat mořskou řasu. "Trvalo to měsíce, ale povedlo se. Nespočet rozborů, posudků, pokusů, zdarů a nezdarů, zásadních rozhodnutí, ale nakonec ´jódové světlo´ na konci drůbežárny. IQejce s obsahem organického jódu jsou na světě. Dostaly požehnání od Českého zdravotního ústavu a my svou odměnu nejen v podobě prvních krabiček plných IQejcí, ale také ve formě českého patentu," říká Marcela Maiwaldová

S manželem i kolegy se shodují na tom, že od té doby, co si slepice v Libotenicích a Pohořelicích pod zobáky kvokají "Kromě klasu zobem řasu!" se i jejich zdravotní stav viditelně zlepšil. Vstupní suroviny pro výrobu krmných směsí jsou pěstovány na polích českých zemědělců. Sóju a mořské řasy kupují Maiwaldovi v zahraničí. Krmnou směs si vyrobí sami, slepice nakrmí, vajíčka posbírají, vytřídí, zabalí a rozvezou do obchodů jen pár kroků od našich domovů.

Mohlo by vás také zajímat:

Gotu kola neboli pupečník trochu připomíná u nás hodně obvyklou lichořešnici

Úžasná GOTU KOLA: Rostlina, která vás uklidní a zajistí vám krásnou pleť

Trpíte nadýmáním a kila jdou nahoru? Možná máte alergii na lepek

Trpíte nadýmáním a kila jdou nahoru? Možná máte alergii na lepek

Kdy jsou probiotika jen vyhazováním peněz?

Kdy jsou probiotika jen vyhazováním peněz?

zdroj: www.iqejce.cz

reklama

Související témata: zdraví , cholesterol , vejce , zdravý životní styl

reklama

Přečtěte si také

reklama