Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Rozvedený muž – troufnete si plánovat s ním budoucnost?

A v určitých případech vlastně ani nemáte jinou možnost, nežli plánovat budoucnost s rozvedeným mužem. Pokud vám už není šestnáct, a v takovém věku dívky zpravidla společný život s rozvedenými chlapíky neplánují, je pravděpodobné, že na "seznamovacím trhu" mladí svobodní muži pozvolna docházejí.
Vydáno: 06.06.2016
Rozvedený muž – troufnete si plánovat s ním budoucnost?
Rozvedený muž – troufnete si plánovat s ním budoucnost? Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najednou je vám pětatřicet anebo víc a kolem vás se pohybují muži buďto ženatí, anebo rozvedení, případně divní. Do třetí kategorie patří psychopati, alkoholici, mamánci a další nepoužitelní pánové. A tak nezbývá než se pokusit navázat vztah s – rozvedeným. Není to žádné prokletí. Vlastně to může za příznivé konstelace hvězd dopadnout i dobře. Někdy. Zejména když získáte uspokojivou odpověď na následující otázky.

Rozvedený muž – troufnete si plánovat s ním budoucnost? Foto:

Jak dlouho je ten chlapík rozvedený?

Dobu, která uplynula od rozvodu neboli poslední tečky za manželstvím nepodceňujte. Čerstvě rozvedený muž se nachází ve stadiu přechodného pominutí smyslů. Bude řádit jak utržený ze řetězu, dokazovat si, že se stále ještě líbí ženám, že nalezne tolik obdivovatelek, kolik bude chtít. Rovněž bude vyhledávat společnost podezřelých kamarádů a jejich útěšných řečí typu: "Dobře že ses rozvedl, konečně máš svobodu!" doprovázených hektolitry alkoholu. Je třeba počkat, až se čerstvě rozvedený muž vzpamatuje. A pozor, to může trvat až dva roky.

Jaký je jeho vztah s bývalou manželkou?

Raději se neutěšujte tím, že manželka je totéž co jakákoli nepříliš významná "bejvalka". To by byla falešná útěcha. Manželka je totiž cosi víc: osudová žena, se kterou se muž rozhodne strávit celý život. Někdy to ovšem nemusí vyjít, že. Dejte pozor, aby váš vyvolený nebyl exmanželkou nějakým způsobem posedlý. Zbystřete, pokud hovoří jen o ní. Ať už neslušně a nevybíravě, anebo naopak s obdivem: "Copak Ema! Ta věšela záclony jako bůh, a byla vysoká, takže pro věšení záclon jako stvořená." V takovém případě se může stát, že se božská Ema objeví v roli hosta třeba i na vaší svatbě – a váš zbrusu nový manžel na ni bude po celou svatební hostinu okouzleně civět.

Dokážete tolerovat finanční závazky k předchozí rodině?

Možná jste snila o tom, že se provdáte za pohádkového boháče s mnoha auty a několika obrovskými vilami. Pokud by tomu tak bylo (ale nejspíš není...), pak je třeba počítat s tím, že určité procento majetku připadne bývalé ženě. Kdyby to byla jen chatrná chatička na břehu Berounky, i té vám bude líto, uvidíte. Byla přece situovaná do tak romantické krajiny... Spěcháte-li do vztahu s rozvedeným mužem, dobře si rozmyslete, zda jste ochotna snášet nekonečné debaty o výši a eventuelním zvyšování alimentů, o přispívání na dětské tábory, školní pomůcky, zimní bundy, horské pobyty – a co je hlavní, zda jste ochotna fungovat jako náhradní matka. S tím, že vám za to dětičky nepoděkují, spíš vám ještě budou s gustem ztrpčovat život.

 

Přenesete přes srdce, že se s exmanželkou čas od času vídá?

Těžko si můžete malovat budoucnost tak, že po rozvodu udělá váš milovaný za dosavadním životem tlustou čáru a už nikdy bývalou ženu neuvidí, nenapíše jí e-mail, nezatelefonuje jí. Pokud to bude kvůli nutným záležitostem, jako jsou problémy dětí, dělení majetku či kulaté narozeniny tchyně, která bývalého zetě zbožňovala, je třeba to psychicky zvládnout. Nicméně stanou se horší věci. Svéhlavé "bejvalky" telefonují kupříkladu i v noci a vymýšlejí si neexistující problémy: Jsou samy doma a náhle dostaly strach. Pes zvrací. Kape kohoutek a nelze kvůli tomu usnout. Dokážete to snést?

Co když se další svatbě bude bránit?

Možná se už vnitřním zrakem vidíte v bílých krajkách, s dlouhým závojem a oslnivou kyticí rudých růží, jak kráčíte uličkou mezi kostelními lavicemi a přítomní vydechnou: Ááách... Jenže napřed si musíte nenápadně zjistit, zda váš rozvedený idol o další svatbu vůbec stojí. Třeba má kvůli nezdařenému manželství ke svatbám odpor, se kterým nic nesvedete. A ještě daleko důležitější je, zda chce děti. Pokud je již několikanásobným tatínkem, možná má křiku, kvílení, odmlouvání, přebalování a finančních závazků plné zuby. Můžete doufat, že tomu tak není, ale prozíravější bude opatrně se zeptat.

-em-

Mohlo by vás také zajímat:

Hlavně, aby bylo vaše dítě v pohodě

Střídavá péče: Tyto pravidla usnadní dítěti i vám přesedlat na nový režim!Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama