Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Seznamte se s food trucky aneb Lahůdky do ruky

Rychlé pouliční občerstvení většinou nevěstí nic zdravého. O chuti, kvalitě a čerstvosti nemluvě. Ale všechno se dá změnit a kde je vůle, je i cesta. Asi tak to vidí nadšení majitelé food trucků, jedinečného pojetí pouliční gastronomie, které si zamilujete.
Vydáno: 17.03.2017, Martina Hrušková
Foodtrucky- lahůdky do ruky
Foodtrucky- lahůdky do ruky Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapomeňte na vybledlé párky v gumových rohlících nebo olejovité langoše, tohle je zcela jiná liga dobrot. Nápadité a kvalitní gurmánské vychytávky putují z okénka food trucku rovnou do ruky zákazníka a odtud už jen do roztouženého žaludku. Zkrátka rychlé občerstvení v hávu vyšší gastronomie, kde se mísí mezinárodní vlivy, originální myšlení mladých kuchařů a jedinečná atmosféra pouličního svátku jídla.

Kde se food trucky zrodily?

Tento zajímavý stravovací fenomén se do Evropy dostal, jak jinak, než z Ameriky a získal si srdce a žaludky hlavně mladé generace. Zatímco v USA na sklonku 19. století představovaly pojízdná auta s občerstvením především levnou variantu stravování pro dělníky, současné food trucky hrají jinou ligu. Sází na čerstvé a kvalitní potraviny v unikátních úpravách s důrazem na lokální kuchyně a fúzi mezi tradicí a kuchařovou fantazií, která bývá bezbřehá. Samotná auta jsou často přímo uměleckými díly a odrážejí kreativitu a styl svých majitelů.

Sjezd Food trucků v Praze

Food trucky frčí nejen po silnicích, ale i mezi lidmi. Sami majitelé tvrdí, že bez sociálních sítí by se jejich podnikání neobešlo. Šíření a sdílení je podstatnou reklamou, která ovšem posbírala nemalou komunitu nadšenců.

Foodtrucky- lahůdky do ruky Foto: Smíchovská náplavka; foto: FB Food Truck Show

V Česku jsou food trucky zatím stále v pozici atrakce, za kterou se lidé nadšeně vypraví o víkendu, ale v běžném týdenním provozu se s nimi setkáme spíše sporadicky. Nejbližší lahodný sjezd se odehraje 18.3. 2017 na pražské smíchovské náplavce, kde se již počtvrté sejdou milovníci street food gastronomie. Těšit se můžete na různé speciality z celého světa, které vám budou naservírovány přímo do ruky.

Budeme tedy doufat, že i u nás časem food trucky zdomácní a navždy změní tvář a pověst rychlého občerstvení.

-KU-

Přečtěte si také:

Toasty s česnekovo-hráškovým pyré

Tousty s česnekovo-hráškovým pyré

Polévka z červené čočky je rychlá, zdravá a výborná

Nápady z červené čočky: Zkuste polévku, pomazánku nebo sladké sušenky

Tvaroho-makový koláč bez mouky

Tvaroho-makový koláč bez mouky

Článek je zařazen v: občerstvení, food truck, svačiny, Náplavka, rychlé občerstvení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama