Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Z deníku koučky: Jsem otcem dítěte a mám dvě rodiny...

Jak se k různým životním situacím staví koučka s dlouholetou praxí v oblasti psychologie a psychoterapie Šárka Vávrová? Nahlédněte do jejího zápisníčku!
Vydáno: 06.03.2015, Anna Kopečková
S úsměvem jde vše lépe
S úsměvem jde vše lépe Autor: Robert Tichý pro časopis Moje psychologie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Není výjimkou, že se v médiích často setkáváme s příběhem, kde muž má ženu a rodinu a přesto si pořídí dítě s jinou ženou. Nejedná se vždy jen o slavné osobnosti, ale i o normální muže. Tyto příběhy nejsou ničím novodobým. V minulosti se také stávaly. Není pravidlem, že se musí jednat o významného podnikatele nebo finančně zabezpečeného muže. Je to záležitost i mužů s nižším příjmem. Shodneme se však, že mít paralelní rodinu je velice psychicky i finančně náročné.

Uživit jednu rodinu je dnes z hlediska peněz velmi náročné. Mít rodiny dvě a navíc prožívat permanentní stres z prozrazení, je o to více zatěžující. I přesto, že tito muži zažívají příval adrenalinu a stres z rizika z odhalení, můžou prožívat i určitý pocit dobrodružství. Muži v top managementu a vyšších pozicích jsou na tento druh adrenalinu zvyklí a dost často jsou na něm i závislí. Přesto touží se tohoto stresu zbavit a vše přiznat.

 

 

Když má muž dvě ženy

V poslední době se často ve své praxi setkávám s případy, kdy muži tají existenci své nové rodiny a dítěte s milenkou. Občas se to podaří tajit i řadu let, někdy to je záležitost jen na pár měsíců. Jedna z mých klientek dokonce zjistila po čtyřech letech, že její manžel má rodinu a dvě děti. Milenka a její malé děti (pokud byly ještě opravdu velice malé) s nimi často jezdili na společné dovolené, aniž by moje klientka věděla, že se jedná o děti jejího manžela. Přijde mi nemožné, že o tom žena nevěděla. Existuje určitý ženský instinkt, kdy žena podvědomě ví o tom, že jí je partner nevěrný, přesto si tuto skutečnost nechce přiznat.

Pro moji klientku to byl velký šok, přesto svého muže neopustila a dodnes žijí tak, že muž přejíždí od jedné ženy k druhé. Mé klientce muž říká, že svoji milenku zatím nemůže opustit, protože je psychicky labilní a mohla by ublížit dětem. Nejspíše to samé říká milence o své manželce, protože mu obě ženy paralelní vztah tolerují. V obou rodinách má muž dvě děti a obě ženy mu věří. Pro moji klientku to je velice psychicky náročné a nikdy se s tím nesmířila. Tento případ je extrémním řešením. Většina žen po odhalení existence potomka s milenkou svého muže opustí, nebo mu dají vybrat si mezi rodinou a milenkou.

Manželství úplně bez mráčku neexistuje

7 chyb, které dělají i šťastné páry

 

Kdo nejčastěji udržuje paralelní vztahy s dětmi v jiné rodině?

• Muži, kteří jsou přesvědčeni, že jejich genofond je výjimečný a je nutné ho šířit dál. Neřeší rozvod s manželkou a nechtějí zakládat další rodinu.

• Muž, který má vztah s milenkou, která si myslí, že muže na základě společného dítěte donutí k rozvodu. Většinou milenka tvrdí, že používá antikoncepci, nebo tvrdí, že nemůže mít děti.

• Patologicky nevěrný muž, který nikdy nebude žádné ženě věrný, a který na svoje paralelní vztahy jednou doplatí.

• Romantický milenec, který si chce udržet svoji milenku tím, že jí slibuje dítě a společný život, aniž by to myslel vážně. Nakonec se však milence otěhotnět podaří.

• Muž, který už nemůže mít děti se svojí ženou nebo jeho žena děti už nechce.

• Muž, který neuznává monogamii a uvědomuje si, že by o milenku mohl přijít, pokud si ji nějakým způsobem k sobě nepřipoutá.

• Může jít i o jednorázový úlet a selhání antikoncepce.

Manželky těchto mužů však mají určité tušení. Minimálně o partnerově nevěře. Nechtějí si však tuto skutečnost přiznat, protože by mohlo dojít ke konfrontaci a bojí se partnerova odchodu. Prozrazení s sebou přináší nutnost řešení a to není vždy tak jednoduché. Přesto, že se snaží vše přehlížet, není možno tuto situaci a řešení dlouho odkládat.

S úsměvem jde vše lépe

Z deníku koučky: Jak zjistit na začátku vztahu, že se k nám partner hodí?

 

Jak to řešit, pokud celá situace vyjde najevo?

V žádném případě není dobré, když muž dále lže a zatajuje skutečnosti, které se jeho partnerka může dozvědět. V případě, že dojde k prozrazení, není nutné zacházet do detailů v popisu celého příběhu, ale na druhé straně je nutné přestat dělat ze své ženy hloupou a naivní bytost.

Důležité je projevit lítost a navrhnout řešení

Pokud chce muž zůstat s manželkou a váží si jí, je vhodné okamžité ukončení vztahu s milenkou, pokud možno i s nenarozeným dítětem. Nebo milence sdělit skutečnost, že muž zůstává v původní rodině a i přesto, že bude plnit povinnosti – platit výživné, partnerem jí už nebude.

V případě, že má zájem o milenku, je nejvhodnější upřímnost k manželce a včasné opuštění rodiny, aby partnerka měla možnost začít nový život. Dlouhé prodlužování celého stavu může manželku poznamenat i do budoucnosti a vzpamatovávat se ze zrady může i roky.

Je opravdu málo žen, které se s celou situací vyrovnají a tolerují dále milenku a další rodinu svého muže. Většinou jsou tyto ženy na svém partnerovi závislé a vnitřně touto skutečností trpí.

 

Vážení a milí muži, myslím, že nejlepším řešením je se tomuto stavu vyhnout. V dnešní době se však nevěra skloňuje ve všech pádech a ne vždy se jí dá předejít. V případě, že máte doma fungující rodinu a ženu, které si vážíte, je vhodné se zamyslet nad tím, zda vám nevěra stojí za ztrátu milované rodiny. Je dobré si vše promyslet a nespoléhat na to, že vám se to nemůže stát.

Přeji vám klidný partnerský život bez zničujících bouří.

Vaše Šárka

Šárka Vávrová nová Foto:

Šárka Vávrová, Foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

 

 

 

 

 

  

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama