Celebrity

14. ledna 2024 12:32

David Laštovka

Jana Hlaváčová měla sestru Danu, rovněž herečku. Rozkmotřily se a nebyly v kontaktu

Jana Hlaváčová, která zemřela ve věku 85 let, měla o sedm let mladší sestru Danu, také herečku. Nejvíce ji proslavila postava zlé Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Proč se spolu sestry nevídaly?

Jana s Danou společně vyrůstaly a měly se rády. V době dospívání si vybraly stejné profese, herectví. Před kamerou se objevily v seriálu Eliška a její rod, natočený v roce 1966, kde si zahrály  sestry. Pak už se jejich cesty nadobro rozešly a nestýkaly se ani v soukromém životě.

Dana dokonce nebyla ani na posledním rozloučení s Janiným manželem, hercem Luďkem Munzarem, který zemřel před pěti lety. „Od té doby, co jsem ležák, se sestrou nejsme ani v kontaktu. Nevíme o sobě. Nemám na ni ani telefon. Já mám ale dost co dělat se sebou, nezbývá sil starat se o něco jiného,“ svěřila se před několika lety Jana Hlaváčová deníku Blesk.

Dana žila ve stínu své slavnější sestry

Proč se odcizily, zůstává tajemstvím. „Jana i Dana byly úžasné ženy, skvělé herečky. S oběma jsem si mockrát zahrál. Byly si velmi podobné, měly smysl pro humor a obě byly nesmírně skromné. Proč se spolu nevídaly a nebyly v kontaktu, to nevím. Obě jsem měl a mám rád,“ prozradil pro web Prima Ženy herec Jiří Krampol.

Dana Hlaváčová natočila desítky filmů a seriálů, prosadila se rovněž v dabingu. Nejvíce ji proslavila role Dory v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Většinu kariéry ale žila spíše ve stínu slavnější sestry Jany.

S neteří si Jana Hlaváčová zahrála

V současné době Dana žije v Mladé Boleslavi a užívá si rodiny. Její dcera Lucie Matoušková je rovněž herečkou. Před kamerou se objevila už jako dítě, vystudovala DAMU a angažmá získala v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Za roli Lízy v divadelní hře Obchodník s deštěm byla v roce 2002 dokonce nominována na Cenu Thálie.

„Mamka měla ten dobrej nápad, že jsem se vždycky jmenovala Matoušková, takže s Hlaváčovými si mě příliš nikdo nespojoval. Nebyla jsem oběť, ten chudák, kterého se všichni ptají, co mamka, co teta... Spousta lidí vůbec netušila, že k sobě patříme, což byla obrovská výhoda. Všechno jsem si měla možnost vyšlapat sama,“ uvedla Lucie v televizním dokumentu Osudy hvězd.

Čtěte také: Luděk Munzar umíral doma: Dcera popsala poslední dny, Trnavský natočil emotivní video

S matkou se před kamerou společně nikdy neobjevila, s tetou Janou Hlaváčovou ano, a to ve filmu Cizí holka (1984). V divadelní hře se ale setkaly. „Všechny tři jsme se na jevišti potkaly při jednom zájezdovém představení, což bylo takové zvláštní,“ poznamenala dcera Dany Hlaváčové.

Luděk Munzar, manžel Jany Hlaváčové, zemřel 26. ledna 2019:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.