Další tvář nového seriálu na Primě odtajněna! Vojákem bude i Jan Dolanský

Po Pavlu Řezníčkovi známe další hereckou hvězdu nově připravovaného seriálu televize Prima. V jedné z hlavních rolí se objeví herec Jan Dolanský, který tak vystřídá seriál Slunečná za jinou primáckou novinku. Jak se na svou postavu těší a jak bude vypadat ve vojenské uniformě? Podívejte se již teď na exkluzivní fotografie.

Jan Dolanský je potvrzený jako další ze stěžejních herců nového seriálu Primy z vojenského prostředí. Stejně jako Pavel Řezníček ztvární vojenského lékaře. „Jsme tady s Pavlem Řezníčkem dva vojenští lékaři, on je psycholog Vít Jelen a já jsem plukovník Dan Hofman, lékař, který má za úkol vycvičit mladé frekventanty na bojové mise jako zdravotníky,“ přiblížil svou postavu Dolanský. „Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni psychologickým i fyzickým testům,“ prozradil dál o své úloze v seriálu.

Dolanský naposledy dojal diváky i svou hereckou kolegyni Evu Burešovou, když jako sympaťák Jakub umíral v seriálu Slunečná. Plynule tak přešel z jednoho natáčení k druhému a moc volna si neužil. To mu ale vůbec nevadí. „Léto mám pracovní, budu tady víceméně celou dobu, točíme v ateliérech, ale i venku, to je fajn. Všichni jsme teď rok dost odpočívali, je čas zase něco dělat, jsem rád,“ nestěžuje si Jan.

Jan Dolanský oblékl uniformu poprvé

Díky nové roli poprvé v životě oblékl vojenskou uniformu a učil se střílet. Ačkoliv si natáčení užívá, není zrovna fanouškem vojenských misí a toto prostředí mu není nijak zvlášť blízké. „Včera jsme si trošku zastříleli, nemám k tomu pasivní vztah, ale že bych se potřeboval účastnit vojenských misí, to úplně ne. Takhle mi to stačí. Uniformu mám na sobě poprvé, říká se, že na to ženské letí, já jsem to ještě nevypozoroval,“ svěřil se Dolanský, kterého hned druhý den natáčení poslal režisér do vody zachraňovat tonoucího.

Přestože mu kolegové i členové štábu při čtyřiceti stupních horka, ve kterých se ten den točilo, zprvu záviděli, později svůj postoj změnili. Běhat při náročné scéně v mokrém oblečení a těžkých kanadách totiž není zrovna procházka růžovou zahradou. Jan ale prokázal fyzičku a profesionalitu, když i po několika opakováních těchto záběrů zvládl natočit další dva obrazy.

Talentovaný Dolanský zářil v minulosti po boku Jakuba Prachaře v seriálu televize Prima Ohnivé kuře. Zahrál si také v seriálech Krejzovi, Expozitura, Kukačky nebo Letiště. Diváci ho mohou znát rovněž z filmů Sametoví vrazi, Báthory, Jménem krále, Babovřesky nebo z třídílného televizního filmu Jan Hus. Zejména mladší publikum si ho může pamatovat jako bystrého Matěje z Nejkrásnější hádanky nebo Vítka z pohádky Jak vyléčit Ježibabu.

Na nový seriál televize Prima z vojenského prostředí, který se nyní pod přísným utajením natáčí a na němž spolupracují i profesionálové z Armády ČR, se můžete těšit již na podzim.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.