Dvojníci slavných herců i vysmáté mrtvoly. Na unikátních záběrech ze zákulisí Dvojky na zabití

Dvojka na zabití (8) - upoutávka

Že už toho o Dvojce na zabití víte dost? Z omylu vás vyvedou exkluzivní fotky ve fotogalerii. Se sobotní závěrečnou epizodou krimiseriálu odtajnili filmaři hned několik zajímavostí ze zákulisí natáčení, které nejen překvapí, ale i pobaví.

Krimiseriál Dvojka na zabití jde do finále. Co všechno se odehrálo během několikaměsíční práce na place, když se kamery zastavily? Podívejte se na exkluzivní záběry a prozkoumejte fakta.

Spalující slunce

Zatímco se Jakub Prachař coby Martin Rykl schovává před žhavým letním sluncem pod slunečník, kolegyně Sara si teplo užívá. Makedonské kořeny se nezapřou, což způsobilo boj mezi kolegy v karavanu, kde Jakub neustále zapínal klimatizaci a seriálová Karolína toužila po pořádném vedru.

Umělý pot

Může se zdát, že pobíhání za jedoucím vlakem by mohlo stačit k tomu, aby herečka Sara Sandeva měla dost svého vlastního orosení. Na kameru je ale třeba přitlačit, takže umělý pot vyrábějí maskéři speciálním sprejem. Krůpěje potu jsou tak na světě hned a zběsilý běh se jen zahraje.

Moje druhé já

Bez kaskadérů se neobejde většina natáčení. V serálu Dvojka na zabití se musel nechat zaskočit Jan Dolanský, a to při útěku před policií. Jako vrah si úprk moc neužil, protože ho za něj obstaral kaskadér, který nakonec skončil pod koly policejního auta.

Jakub Prachař zase využil záskoku při zběsilé jízdě autem, které honilo vlak s pachatelem. Jelikož musel řidič vyšvihnout několik smyků, hodin a agresivní jízdu, tak se za volant posadil kaskadér.

Legrácky až do záhrobí

O role mrtvol se většinou postarají komparzisté, a že to není žádné pohodlné natáčení, o tom vědí své. Nehnutě musíte ležet několik desítek minut a dýchání je přísně zakázáno. O to větší legrace je, když se zastaví kamera. Někdy se najdou i tací dobráci, kteří se i při ostré klapce snaží druhého rozesmát.

Relax

Chvíli trvá, než se připraví kamera a nastaví světla. Toho většinou herci využívají k odpočinku a ten se může strávit i takto. Jakub Prachař našel na place kytaru a nebál se zahrát několik písniček.

Režisér má vždycky pravdu

Režisér Libor Kodad má jasnou představu, a když je třeba zašpinit oblečení od jídla, nebojí se toho ujmout sám. Pokud by to nebylo perfektní, musel by se Norbert Lichý převlékat, a spokojenost režiséra je tak přednější. Rekvizitáři proto s radostí toto vše nechali na režisérovi.

Celá (mord)parta

Kouzelných okamžiků, kdy se sejde většina hereckého osazenstva během jedné chvíle, moc není. Proto je třeba tento okamžik zachytit na chodbě policejní služebny.

Jak zahnat zimu

Zatímco Jakub Prachař odolá dešti i mrazu, horkokrevná Sara to jistí pořádně tlustou bundou a pláštěnkou. Kostymérky jsou vybaveny hned několika desítkami kusů tlustých péřových bund, které se oblékají v jakékoli roční době. Zima se jimi zahání velmi dobře.

Nezničitelný účes

Maskérky v šatně vše připraví a zafixují, aby se nepohnul ani vlas, ani řasa. Takže když se zkouší scéna před ostrou klapkou, je třeba účes ochránit. Často tak chodila Sara, a nejen ona, po place s prapodivnou ozdobou na hlavě. Účel ale splnila a na ostrou byl účes, jako by právě herečka vyšla z maskérny, a přitom už měla za sebou několik desítek minut zkoušení, pohazování hlavou a přeříkávání scénáře. Poslední díl Dvojky na zabití sledujte v sobotu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.