Exkluzivní ukázka z 1. MISE: Drsná scéna a píseň Karla Kryla

1. MISE (2) - upoutávka

Těžké uniformy, vysoké teploty a dlouhá dvanáctihodinová směna, během níž dostali herci pořádně do těla. Prvních několik natáčecích dnů nového vojenského seriálu 1. MISE donutilo některé z nich sáhnout si na dno svých sil.

Seriálová novinka z vojenského prostředí 1. MISE odstartovala Hvězdnou sezónu na Primě drsnou scénou z výcviku a znělkou s adaptací písně Karla Kryla, Morituri te salutant v podání Václava Noida Bárty.

Pro některé herce byly podmínky natáčení příliš tvrdé a plně vystihují podtitul seriálu „Jen silní přežijí“. Kdo to ještě neví, seriál 1. MISE sleduje výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu.

Své natáčení náročných scén mohou vyprávět dva mladí herci Radúz Mácha (34) a Sára Rychlíková (22), kteří si během natáčení prvních dílů sáhli až na samé dno svých sil.

„Bylo dusno, točili jsme v zadýchané místnosti s velkým počtem komparzistů. Bylo to náročné po psychické i fyzické stránce,“ popisuje Sára Rychlíková natáčení úvodní scény seriálu 1. MISE a důvod, pro který musela požádat o pauzu v natáčení hned první den před kamerou. Ani ten druhý nebyl o nic snazší. „To byl snad ještě náročnější den. Bylo opravdu hrozné vedro. Točili jsme dvanáct hodin. Jednomu z kolegů se tam dokonce udělalo špatně a obrazy nedotočil,“ vzpomíná na začátky v 1. MISI Rychlíková.

Tím kolegou byl herec Radúz Mácha. „Na počátku natáčení seriálu 1. MISE jsem zkoušel Bouři v rámci Shakespearovských slavností. Přes den jsem točil, v noci zkoušel, spal jsem pár hodin a rodinu jsem téměř neviděl. Upřímně si to ani nestačím užívat, jelikož toho mám od června opravdu hodně, dokonce se mi to i vymstilo a jednou jsem trochu omdlel vyčerpáním při natáčení,“ potvrdil Mácha.

Náročné je natáčení 1. MISE i pro herečku Kristýnu Leichtovou (35), která v seriálu získala roli vrchní sestry Alice. Ta sice maskáče neobléká a netrápí své tělo na vojenském cvičišti, kvůli seriálu ale týdně najede stovky kilometrů z Ostravy, kde s partnerem Vojtěchem Štěpánkem a dcerami Dorotkou (3) a Rozárkou (1) žije, do Prahy a zpět. „Ráda bych se usadila, ale zatím to není reálné. Nešlo říct ne seriálu Mise a nejde říct ne Ostravě. A já stejně na jednom místě moc dlouho nevydržím. Můj celý život se řeší operativně. Nejsme konstantně na jednom místě, máme tři bydliště a přejíždíme mezi nimi. V autě vozíme všechno v plastových krabicích. Možná by bylo jednodušší pořídit si obytný vůz,“ uvažuje herečka.

Seriál 1. MISE je první a současně jediný český seriál, který dá divákovi poznat, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava. Do rolí dvanácti mediků, jejichž cestu za vytyčeným cílem bude seriál 1. MISE sledovat, tvůrci obsadili mladé herce na počátku kariéry.

V rolích jejich učitelů se objeví Marek Němec, Pavel Řezníček a Jan Dolanský. Jeho manželku si zahraje Kristýna Leichtová. V dalších rolích diváci uvidí např. Adélu Gondíkovou, Igora Chmelu, Sandru Novákovou, Ondřeje Rychlého, Annu Marii Fialovou, Barboru Šťastnou, Kateřinu Pechovou nebo Vojtěcha Eflera.

Premiérové díly seriálu 1. MISE sledujte každou středu ve 20.15 na Primě!

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.