Nová hvězda z 1. MISE Libor Matouš: Kvůli jeho koníčku mu šlo o život!

První MISE (1) - upoutávka

Další novou tváří primácké seriálové novinky 1. MISE bude i charismatický herec Libor Matouš. Se svou postavou sukničkáře ho spojuje dobrodružná povaha, záliba v maskáčích a střelných zbraních a zkušenosti s extrémními podmínkami v přírodě. Při jedné výpravě mu šlo i o život! Podívejte se na jeho exkluzivní fotogalerii a medailonek.

Seriál 1. MISE bude našlapaný mladými neokoukanými tvářemi. Pod přísným vedením Jana Dolanského, Pavla Řezníčka nebo Marka Němce se ocitne i Libor Matouš. Také jeho cílem bude obstát v tvrdém výcviku a získat místo v prestižní mezinárodní jednotce.

S postavou frekventanta Vladimíra Fryvaldského ho spojuje právě téma vojenství. Sám Libor přiznává, že je tak trochu militantní typ. „Nebál bych se jít na vojnu,“ netají se svým kladným vztahem k armádě. Účinkováním v 1. MISI si tak vlastně splnil svou touhu. „Mým snem v mládí bylo jít do Hradce Králové na vojenské lékařství. Jako malý jsem chtěl být vojákem nebo policistou – kriminalistou. Díky 1. MISI si to teď taky trochu zažívám,“ pochvaluje si brněnský rodák.

Libor Matouš si na jedné z výprav sáhl na dno svých sil

Libora baví nejen tanky, vrtulníky a střelné zbraně, jeho velkou vášní je turistika a přežívání v přírodě. „Rád spím pod širákem, vařím si jídlo v kotlíku. Cestuju s partou přátel, ale i sám. Mám prolezlé celé Orlické hory, opevnění v pohraničí,“ vypráví o svých cestách Libor. Jedna taková se mu ale málem nevyplatila a sáhl si na dno svých sil. Doslova mu šlo o život.

Šestadvacetiletý Libor totiž neodhadl cestu a při své dobrodružné výpravě z Brna do rakouské Kremže, čítající zhruba 230 kilometrů, mu téměř došla voda. „Prostě jsem si sbalil batoh a šel. Asi třetí den jsem se ocitl uprostřed vinic, byly to nekonečné cesty na otevřeném slunci. Docházela mi voda. Došel jsem do nějaké vesničky, kde byl jeden hodný pán, načepoval mi vodu, a tím mě zachránil. Měl jsem chuť vzít telefon a zavolat si taxíka do Brna, ale neudělal jsem to. Pročistil jsem s hlavu,“ říká Libor pro webový magazín Prima Ženy.

Jak si jeho postava floutka a sukničkáře Vladimíra povede v seriálu 1. MISE můžeme sledovat už od 29. srpna na Primě.