Střelba mimo cvičiště! Je podezřelá pacientka špionkou na tajné misi?

1. MISE (9) - upoutávka

Plukovník Hofman (Jan Dolanský) nedá svým svěřencům nic zadarmo! Obstát v jeho náročném výcviku není jednoduché. Ani zkušební střelby na cvičišti se tak neobejdou bez jeho nekompromisního kritického hodnocení. Málokoho by napadlo, že brzy bude přesná muška potřeba i v nemocnici. Střílet se bude přímo na chodbě! Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Když za Janem Dolanským coby plukovníkem Hofmanem přijde PR specialistka armády Olga Nováková, donese mu čerstvě zabitého králíka a chce po něm VIP služby kvůli svému bolení břicha, přijde to podezřelé jen Vítu Jelenovi (Pavel Řezníček). Okamžitě varuje Hofmana.

Hofmanovi se zdají Jelenovy reakce přehnané. Když ale po sérii vyšetření není stále jasné, co sebejisté Olze je, začne být na pozoru. Vypadá to totiž, že tahle dáma jen simuluje. Navíc se až nepřiměřeně vybavuje s jedním z mladých frekventantů, což vzbudí domněnky, že se nechala hospitalizovat jen z jediného důvodu – zjistit co nejvíce podrobností o probíhajícím projektu Mise a napsat o něm PR článek.

Špionka v 1. MISI

Iniciativy se nakonec ujmou dva kadeti – Honza Rubeš a Vladimír Fryvaldský. Jako zkušení detektivové odlákají Olgu z pokoje a Rubeš prohledá její osobní věci. Snaží se najít nějaký důkaz. Závěr svého vyšetřování pak dojdou oznámit Jelenovi. „My si myslíme, že Olga Nováková je špionka,“ odvážně tvrdí vojenskému psychologovi. Ten v první chvíli dost pochybuje, ale mladíci mají pádné argumenty.

Zásadní chyba mladých frekventantů

Bohužel udělali nezkušení frekventanti ve svém počínání dvě zásadní chyby – nechali podezřelou na starost zdravotní sestře, která samozřejmě neměla ponětí, že se jedná o možnou nebezpečnou osobu, a Rubeš při prohledávání jejích věcí zapomněl zkontrolovat i její oblečení, zda v něm nemá zbraň.

Předpoklad Jelena, že tomu tak bude, se ukáže jako správný. Ještě než ji stačí najít, rupnou Olze nervy a míří nabitou pistolí na nicnetušící kadetky. Kdo se ukáže jako hrdina?

Způsobila Ester Kleinová špionce jen zranění, nebo ji zabila? A jak bude na její počínání reagovat Hofman, který ji na cvičišti za její špatnou mušku ostře seřval? Další napínavý díl seriálu 1. MISE sledujte ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.