zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

8 věcí, které vám manžel neříká, ale v manželství hrají velkou roli

1/8: „Jsou chvíle, kdy chci být prostě sám.“
co manžel neříká chci být sám

Ženy jsou více společenské, muži zase potřebují chvilky samoty. Chtějí být jenom se svými vlastními myšlenkami, se sebou samými. Chtějí si užít svůj osobní prostor. Pokud tuto manželovu potřebu nevycítíte, může vám to hodně komplikovat manželství.

 

2/8: „Opravdu bych si přál, abys mi věnovala víc času než dětem.“
co manžel neříká děti

Jakmile máte děti, znamená to, že se téměř veškerá vaše pozornost upíná na ně. Nenechte se ale jimi zahltit a nezanedbávejte manžela. Rodinná atmosféra se odvíjí především od kvality vztahu mezi partnery. Ano, péče o děti je důležitá, ale není vším. Zkuste si denně vyčlenit trochu času, kdy se budete s manželem věnovat jen sami sobě.

3/8: „Přál bych si, abys místo narážek jednala na rovinu.“
co manžel neříká říkej to jasně

Poměrně hodně mužů má problém hledat mezi vašimi poznámkami něco víc. Proto často partner udělá to, co mu řeknete, místo aby prokouknul to, na co jste narážela. Tuto vlastnost jim musíte odpustit. Jejich mozek je naprogramován trochu jinak než ten náš. Buďte vždycky raději konkrétní a jednejte na rovinu. Vám se uleví, že to řeknete naplno, manžel bude zase vědět, na čem je. Vyhnete se mnohým nedorozuměním. Až se vás tedy zeptá: „Co ti je?“, vaše odpověď by neměla znít: „Nic“, i když nejste evidentně ve své kůži. Prostě se mu svěřte.

4/8: „Kvůli tvé neustálé kritice se cítím opravdu mizerně.“
co manžel neříká  kritika

Člověk si bohužel častěji všimne toho, co je špatně, místo aby ho zaujalo, když se něco povede. To se totiž bere jako samozřejmost. Zkuste se zamyslet, jestli svého muže opravdu nekritizujete až příliš. A chválíte ho vůbec za něco? Kritika je leckdy na místě, ale pokud jí je moc, rozhodně má negativní důsledky. Klesá sebevědomí i nálada, zhoršují se vztahy. Zaměřte se proto také na partnerovy silné stránky a pochvalte ho. Už naše babičky radily: Chválit, chválit, chválit. Vašeho muže to povzbudí a třeba mu to dodá tolik energie, že vás za odměnu namasíruje nebo pozve na večeři.

 

Zkuste mu zároveň říct, že není jediný, kdo touží po uznání. Chvalte se navzájem i za opravdové maličkosti. Život bude hnedka lepší a veselejší.

5/8: „Fakt by se mi líbilo, kdybys mi častěji říkala, že mě miluješ.“
co manžel neříká miluji tě

Chlapi mají taky nějaké city? Podle výzkumu evidentně ano. Na druhou stranu je pravda, že se rozdíly mezi ženami a muži neustále stírají a není výjimkou, že jsou někteří muži citlivější než ženy. Ale nemusí to být jen gayové. Každopádně pokud ho opravdu milujete, klidně mu to říkejte každý den. Takhle věta totiž nikdy nezevšední. Sice může trochu ztratit takové to kouzlo vzácnosti a dramatičnosti, ale rozhodně vždycky potěší.

6/8: „I když jsem ti to nikdy neřekl, vadí mi, že jsi hodně přibrala.“
co manžel neříká ztloustla jsi

Jasně – dvě, tři, pět kilo navíc je v pohodě, ale jestliže máte o dvacet kilo víc, než jste měla na vaší svatbě, není to úplně v pořádku. Teď to bude znít trochu drsně, ale chlap se partnerkou většinou rád chlubí. Je mu příjemné, že po vás se zájmem koukají jeho kamarádi nebo kolegové, protože je to on, komu patříte. Jestliže vážíte metrák, nejenže už nejste moc sexy, ale zároveň nejspíše kvůli vaší hmotnosti máte i nižší sebevědomí, což na přitažlivosti zrovna nepřidá. V neposlední řadě se k obezitě přidává mnoho zdravotních komplikací. Ani to rodinnou idylku rozhodně nezlepší.

7/8: „Bojím se, že už nebudu s přibývajícími roky tak dobrý v posteli.“
co manžel neříká dobrý v posteli

Sex má pro muže velkou váhu. Naplňuje totiž jejich podstatu. Chlapi jsou přece sexuální mašiny, které vás musí vždycky uspokojit. Proto hodně záleží na vás, zda mu dáváte pozitivní zpětnou vazbu, díky níž se cítí mnohem sebejistěji. Muž potřebuje ženu, která mu pomůže se uvolnit a užívat si společnou lásku.

8/8: „Přál bych si, abys mě častěji objímala, hladila a dotýkala se mě.“
co manžel neříká dotýkej se mě

Nejen ženy touží po větší intimitě ve vztahu, která se nemusí nutně vázat jenom k sexu, ale celkově k tělesnému kontaktu. Ten totiž dokazuje, že vám na partnerovi záleží. Chcete se přece dotýkat toho, koho máte rádi, je to tak?

 

-šp-

 

reklama