zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Partnerský horoskop aneb Manželská mlčení

Partnerský horoskop aneb Manželská mlčení 2
Autor: iStock Partnerský horoskop aneb Manželská mlčení 2
Jiřina Köppelová , Vydáno: 12.12.2020
Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, pak dvojice, kterým osud tolik nepřál a mohou ve společném životě do sebe pěkně narážet. Pak existují partneři, kteří zrcadlí sami sebe, nebo naopak jsou protikladem toho druhého. Ale jsou také partneři, kteří možná v manželství nikdy nezakotví. Jsou natolik rozdílní, že navzájem nevzbuzují ani velké vášně, ani velkou lásku či přitažlivost. Přesto i tyto dvojice mají šanci na velmi šťastné manželství, musí se však vyhnout manželskému mlčení.

reklama

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší a některé těžší než ty ostatní. Proč?

Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo nesouladné kombinace. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Existují také dvojice, jejichž vzájemné „konstelace“ jsou neutrální. To znamená, že mohou vyústit jak v manželské souznění, tak v manželské míjení.

Existují i dvojice, ve kterých jsou si partneři navzájem vlastním odrazem a naopak partneři, kteří jsou svými dokonalými opaky. Jsou i dvojice, kterým hvězdy nadělily „startovací“ přitažlivost a je jen na nich, jak ji pro společný život využijí. A pak jsou kombinace partnerské, které patří k souladným i nesouladným zároveň. Jejich základním problémem je, že se nedokážou k druhému plně připoutat, ale také se neumí zcela odpoutat. Pokud rezignují na příležitosti, které jim vztah nabízí, velmi rychle spadnou do manželského mlčení.

Které kombinace znamení jsou souladná i nesouladná zároveň?

Které kombinace znamení jsou těmi, kteří se pohybují mezi souladem i odporem zároveň? Kteří partneři jsou si navzájem velkou výzvou? Jsou to Beran a Panna, Býk a Váhy, Blíženci a Štír, Rak a Střelec, Lev a Kozoroh, Panna a Vodnář, Váhy a Ryby, Štír a Beran, Střelec a Býk, Kozoroh a Blíženci, Vodnář a Rak a Ryby a Lev. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželské mlčení Beran a Panna

Jejda, křehká Panenka potkává bojovného Berana. Buďto se ho bojí, nebo ho obdivuje. Ne, není to tak zlé. Panna patří mezi romantiky zvěrokruhu, a to kupodivu Beranům vyhovuje, jsou totiž naivní a idealističtí, takže vlastně hledají romantickou lásku. Problémem je, že panenský romantismus je opravdu panenský, tzn. Panna má tendenci vysnít si romantický ideál, do kterého si promítne stávajícího partnera a neuvědomuje si, že její představa je jen představa, která s realitou nemá nic společného. Navíc Panna má na své partnery vysoké nároky, zjistí-li, že její ideál vlastně neexistuje, začne kritizovat, což Berani nesnášejí. Dokážou-li tihle dva pochopit, že život není o panenské dokonalosti a beraním velení, spojuje je moře romantických zážitků a dobrodružných výprav za poznáním, což někdy na společný život stačí.

Manželské mlčení Býk a Váhy

Těmto partnerům vládne stejná planeta – Venuše. Planeta lásky, krásy, harmonie a smyslových požitků. Společný vládce předznamenává i společný soulad. Stejný smysl pro krásu a krásné věci, záliba ve vybraných chutích, tónech a vůních. Váha vztahu dodává rafinovanosti, Býk zase praktičnosti. Váha je elegantní a obchodně zdatná, Býk zase rozumí pomalému ekonomickému vzestupu. Dokonalá symbióza. Skrytým problémem vztahu je nenápadná paličatost Váhy, která si kupodivu často stojí na svém, a býčí neochota přijímat změny. Tady hrozí potenciální střet. Navíc Váha patří mezi vzdušná znamení a vzduch miluje mentální a fyzický pohyb. Býk ne. Pohodlnost je prokletím Býků, mimo jiné přispívá k jejich časté nadváze a ta se Vahám zrovna líbit nebude, neboť právě ony jsou proslulé nadměrnými estetickými nároky na své partnery.

Manželské mlčení Blíženci a Štír

Tak tady jde do tuhého. Štír je hluboce emocionální znamení, vášnivé. Blíženec je pro něj povrchní floutek, v lepším případě mluvka. A přesto si mohou tihle dva vzájemně velmi prospět. Blíženec dodá Štíru lehkost bytí, živost a intelektuální podněty. Štír Blíženci řád a organizaci. Oběma se bude v životě lehčeji dýchat. Chce to ale výdrž a trpělivost, kterou Blíženec zrovna neoplývá, a klid, který pro změnu chybí Štírovi. Co jim může pomoci? Vzájemný respekt, každý z nich umí něco moc dobře. Neopakování stále stejných situací a stejných diskusí, které k ničemu konstruktivnímu nevedou. Tihle dva se musejí vzniklé situaci zasmát a jít dál, pak jim vztah bude klapat tak, že ostatní znamení zvěrokruhu mohou jen závidět.

Nejlepší partnerské kombinace si můžete přečíst zde

Partnerský horoskop aneb Manželství nebeská

Partnerský horoskop aneb Manželství nebeská

Manželské mlčení Rak a Střelec

Jak bude romantický, citlivý a rodinně založený Rak rozumět dobrodružné a svobodomyslné povaze Střelce? Jak bude Střelec prahnoucí po dálkách, poznání a pravdě chápat přecitlivělou dušičku Raka, který pravdu hlavně podanou „citlivým“ způsobem Střelce těžko unese. Střelecká schopnost vpálit člověku pravdu mezi oči je pověstná, Střelec má totiž s diplomacií pramálo společného. Pro Raka jsou takto podané informace těžko stravitelné, a tak se tihle dva utápějí v nedorozuměních, v citových poraněních, která nechápe ani jedna zúčastněná strana. Tady pomůže oboustranná umírněnost a tolerance. Hledání společných témat, kterými určitě jsou touha po duševní pohodě, kreativita, fantazie, schopnost společných vizí a cílů.

Manželské mlčení Lev a Kozoroh

Ohnivé pevné znamení Lva potkává zemského kardinálního Kozoroha. Poněkud obtížná kombinace. Oheň zemi moc neprospívá a naopak to také není nic moc, země oheň dusí. Ano, dusivá atmosféra může nastat mezi těmihle dvěma. Lev by se rád velkoryse bavil, života pěkně užíval, ale Kozoroh cosi mumlá o tvrdé práci, disciplíně a střídmosti. Oba jsou velcí individualisté, jednají hodně sami za sebe, takže dohoda mezi nimi je těžká, přetěžká. Asi lepší situace nastane, pokud je ve vztahu Kozorohem žena, u ní vítězí smysl pro rodinu, praktičnost, skromnost a Lvu poskytne i patřičný obdiv. Obrácená kombinace bude pro Kozoroha muže špatně stravitelná, rozhazovačné manýry Lvice a její záliba v luxusu se mu obvykle pranic nelíbí.

Manželské mlčení Panna a Vodnář

Uvolněte se, prosím. Ano, v soužití těchto dvou znamení se Panna musí sakra uvolnit, aby vydýchala nezávislost a individualismus Vodnáře, což jí ale může být k prospěchu. Pochopí, že její lpění na detailu, systému, řádu a pořádku je Vodnáři „šumafuk“ a že on si zásadně jede po svém. A ejhle, z poněkud úzkoprsé Panenky se vedle Vodnáře stává nezávislá osoba, která si umí vychutnat život i z těch nečekaných stránek. Pochopí, že náhlá změna, překvapivá zábava či poněkud nedbalé respektování společenských konvencí může být občas i fajn. Vodnáři naopak Panna sedí náramně, o všechno se postará, ve všem poradí, vše zařídí, vždy ho chápe a vše mu odpustí. Možná je s ní někdy krapet nuda, ale to se také poddá.

Nejhorší partnerské kombinace najdete zde

Partnerský horoskop. Manželská tonutí

Partnerský horoskop aneb Manželská tonutí

Manželské mlčení Váhy a Ryby

Partnerství, ve kterém ani jeden neví, co může od druhého čekat. Citlivá, jemná a tajemná Ryba Váhu znervózňuje svojí nečitelností, únikovostí, nekomunikativností. Rybka je zase někdy k smrti vyděšená zdánlivou citovou neúčastí Váhy. Ryby se pro vztah a pro druhé dokážou obětovat, pokud ale jejich protějšek snahu patřičně neocení nebo si prostě jen nevšimne, přehrají se do role oběti a mlčí. Váhy nechápou, rozumí slovům a činům, nikoliv významným pohledům. Co jim pomůže? Komunikace – o pocitech musí mluvit oba dva. Tolerance. Milé Váhy, Ryby jsou citlivé, s tím nic neuděláte. Raději si všimněte, co krásného a milého vám jejich cit do života naděluje. A Ryby by si jednou provždy měly zapamatovat, že i když jim to jejich váhavý protějšek denně neříká, miluje je stejně intenzivně jako na začátku.

Manželské mlčení Štír a Beran

Znamení, která mají podle tradiční astrologie společného vládce, bojovného Marta. Jsou si podobná, proto si rozumějí. Štír je ale hlubší, více rozumí lidem a hlavně má skvělou intuici, která Beranům obvykle chybí. Štír je vodní znamení, takže je emocionálnější a také o hodně tajuplnější. Hluboké a neprobádané jsou citové hloubky Štíra, do těch Beran nemá šanci nahlédnout. A to je i jejich vzájemný problém, Beran vůbec netuší, že Štír prožívá jakousi emoční krizi nebo světový bol, a jede si dál po svém. A Štír je nešťastný, nic neříká a pak přijde exploze. Prudká hádka, která se v mileneckém vztahu řeší nadpozemským sexem, v ostatních vztazích konečným rozchodem. Štír je žárlivé znamení a má majetnické sklony, proto bude u Berana špatně snášet jeho impulzivitu, prudkost v rozhodování a určitou nevypočitatelnost. Přesto společný vládce je společný vládce, a proto si tito dva jedinci mají sakra co říci.

Manželské mlčení Střelec a Býk

Trochu nesourodá dvojice. Zemský Býk toužící po klidu, pohodě, bezpečí a láskyplném domově a ohnivý Střelec dobrodruh, kterého fascinují dálky, cesty za poznáním, cizí kraje a mravy. A přesto tito dva mohou najít mnoho společného a navzájem fascinujícího. Býk může být okouzlen živostí divoženky/divocha Střelce, Střelec zase býčí roztomilostí a schopností poskytovat zázemí. Oba milují přírodu, každý sice jiným způsobem, ale nakonec se domluví – Býk se postará o vzorně posekaný trávník, aby se Střelec, ale spíše Střelkyně na něm mohla krásně opalovat a číst o nejvzdálenějších krajích světa či natrhat sedmikrásky do salátu. Zaslouženou odměnou Býkům je stále optimisticky naladěný partner, který když si užije světa, je tím nejspokojenějším a nejméně náročným partnerem zvěrokruhu.

Partnery, kteří zrcadlí sami sebe najdete zde

Partnerský horoskop aneb Manželská zrcadlení

Partnerský horoskop aneb Manželská zrcadlení

Manželské mlčení Kozoroh a Blíženci

Na první pohled by se mohlo zdát, že tihle dva se k sobě vůbec, ale vůbec nehodí. Co by mohl vidět jiskřivý Blíženec na vážném, nepřístupném, nezábavném, strašně odpovědném a samotářském Kozorohu? Jak může milovat pán času velký Kozoroh roztěkaného, nespolehlivého a potenciálně stále nevěrného Blížence, který ani nedokáže dát věci na své místo? Přesto si rozumějí. Kozoroh nabídne Blíženci stálé zázemí, péči, starost o rodinu a potomky a nic za to nechce. Nevyčítá, neprosí, nehlídá. Je věčný. Zná svou cenu, ví, že se k němu každý vrátí a nikdo ho neopouští. Respektive ví, že ho každý potřebuje, a Blíženec to ví také. Ve vztahu s Kozorohem vzkvétá a, světe div se, i mění – stává se lepší půlkou svého blíženeckého já.

Manželské mlčení Vodnář a Rak

Tady to bude těžké, přetěžké. Citový chlad Vodnáře a přecitlivělost Raka k sobě moc nejdou. Rak hledá citové bezpečí, plnou náruč květin a lásky, ujišťování o věčné náklonnosti partnera – a toho všeho Vodnář obvykle není moc schopný. Citová nenaplněnost Raka ve vztahu s Vodnářem se pak projevuje kousavou kritikou, ublíženeckým postojem, dětským trucováním a citovým vydíráním ze strany Raka. Vodnář by si to sice mohl trochu vylepšit dobrým vztahem s Rakovou matkou, která by se za Vodnáře přimluvila, ale to nepomůže navždy. Takže pokud je Vodnář zamilovaný do Raka a chce s ním být, musí v sobě nalézt romantičtější, jemnější a kreativnější stránku své povahy. A Rak by si měl vzpomenout, že i on je kardinální znamení, které sakra dobře ví, co chce. Ať je navzájem co obdivovat.

Manželské mlčení Ryby a Lev

Mohlo by se zdát, že submisivní Rybka se úplně ztratí ve zlaté záři lví hřívy. Ale opak je pravdou, flegmatická povaha Ryby může horoucího Lva pěkně zchladit nebo otrávit. Tím slabším ve dvojici je paradoxně král zvěrokruhu Lev. Neví si rady s ufňukanou, naivní a věčně trpící Rybou, a tak otráveně odchází za většími výzvami. Přitom by to mohlo mezi nimi tak pěkně klapat, oba oplývají magickou přitažlivostí a oba jsou svým způsobem tajemní a nedostupní. Lev loví a Ryba uniká, věčný koloběh. Rozumějí si v zábavě, v rodině i ve výchově svých potomků. Jenom Lev musí shlédnout ze svých královských výšin a pochopit, že ta malá Rybka vůbec, ale vůbec není nešikovná a že život s ní je jeden krásný dlouhý sen.

Partnerské kombinace, které jsou k sobě protikladné najdete zde

Partnerský horoskop aneb Manželská přetahování2

Partnerský horoskop aneb Manželská přetahování

reklama

Související témata: horoskopy , partnerská astrologie , partnerský horoskop , znamení zvěrokruhu

reklama

Přečtěte si také

reklama