Astročlánky

Aktualizováno 17. května 2022 15:25

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop aneb Manželská vábení. Které páry se budou přitahovat?

Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, pak dvojice, kterým osud tolik nepřál a mohou se ve společném životě nejen míjet, ale i na sebe narážet. Pak existují partneři, kteří zrcadlí sami sebe. Partner je odrazem toho druhého. Jsou také partneři, kteří jsou si protiklady. Existují také dvojice, mezi kterými zafunguje zásadní přitažlivost. Je jen otázka, jak jim dlouho vydrží. Zda jejich manželská vábení se stanou přitažlivostí na celý život.

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší a některé těžší než ty ostatní. Proč?

Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo nesouladné kombinace. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Existují také dvojice, jejichž vzájemné „konstelace“ jsou neutrální. To znamená, že mohou vyústit jak v manželské souznění, tak v manželské míjení.

Existují i dvojice, ve kterých jsou si partneři navzájem vlastním odrazem, jejich identity se zrcadlí a naopak, partneři, kteří jsou si k sobě vzájemným protikladem. A pak jsou dvojice, kterým hvězdy nadělily zásadní přitažlivost a je jen na nich, jak ji pro společný život využijí, jak si ji budou „hýčkat“, aby se proměnila v lásku nebeskou.

Kteří partneři mohou proměnit přitažlivost v lásku nebeskou?

Které kombinace znamení jsou těmi, které se vábí navzájem, které jsou si skoro vždy sympatické a jejichž setkání je příležitostí i k manželství na celý život? Jsou to Beran a Blíženci, Býk a Rak, Blíženci a Lev, Rak a Panna, Lev a Váhy, Panna a Štír, Váhy a Střelec, Štír a Kozoroh, Střelec a Vodnář, Kozoroh a Ryby, Vodnář a Beran a Ryby a Býk. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželské vábení Beran a Blíženci

A to je velká krása. Jiskřivý vztah plný fyzických i mentálních podnětů, nesmírně osvěžující. Problémem je, že většinou dlouho nevydrží. Blíženec, jako výrazný představitel vzdušného elementu, je poměrně přelétavý a nedokáže být úplně věrný, a to Berana obvykle pěkně vytáčí. Také určitá nespolehlivost Blížence je pro Berana dost nestravitelná. V počátku vztahu se zamilovaný Blíženec dokáže Beranovu diktátu přizpůsobit, ale po čase ho to může přestat bavit, takže odchází. Rada pro Berany zní: nechejte Blížence dělat, co chce, volnost mu prospívá, obvykle se vrací a obvykle vám vše královsky vynahradí. Pokud se nevrátí, není to ten pravý/pravá.

Manželské vábení Býk a Rak

Zajímavá kombinace partnerů, kteří si mají hodně co dát. Býk je zemské znamení, Rak vodní – voda skrápí zemi a ta vzkvétá. A přesně tak je to i v soužití těchto dvou lidí. Rak bude Býkovi do života vnášet potřebnou něhu, péči a starostlivost a Býk se mu bude odměňovat velkými dary, vesmírnou romantikou, které je schopný jen on a kterou Rak tak k životu potřebuje. Jenom toho všeho nesmí být moc, voda dokáže zemi i rozmáčet, splavit nebo proměnit v bahno. Rak si musí dát pozor na svou velkou náladovost, v býčím překladu „čirý nevděk“, a tou dráždit Býkovu svatou trpělivost. A to se v jeho případě nedoporučuje. Rozlícený Býk dokáže v minutě smést všechno, co oba společně tak pracně budovali, a cesta zpět je hodně těžká.

Manželské vábení Blíženci a Lev

Tihle dva si vyhovují i nevyhovují stejnou měrou. I když pozitiva budou na misce pomyslných vah lehce převládat. Oba milují zábavu, jsou aktivní mentálně i fyzicky. Lev je ale dominantní a potřebuje silného partnera, především ženy Lvice vyhledávají výrazného partnera, který ustojí jejich „královské manýry“. Ty mohou být Blíženci k smíchu. Obdiv by mu mohl jít o poznání lépe. Opačně je situace snazší, chytrá Blíženkyně dokáže nechat oči (a někdy i mozek) na dominujícím a oslňujícím Lvu a určitě ho umí i patřičně pochválit. Problém bude jinde. Lev je věrné znamení, k jeho představě o velké lásce věrnost prostě patří. Lev sice potřebuje obdiv vícera partnerek, ale v podstatě je věrný jedné vyvolené. Blíženec patří mezi přelétavá znamení, je to motýl, který potřebuje k životu nové a nové podněty. Je jen na vzájemné domluvě a toleranci obou dvou, jak dokážou tenhle rozpor vyřešit.

Nejlepší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské vábení Rak a Panna

Vodní znamení Raka potkává zemské znamení Panny. Voda a zem jdou vždy pěkně dohromady. Mírně zavlažovaná země vzkvétá a voda si připadá užitečná, tudíž spokojená. Tyhle dva ale spojuje víc. Určitá jemnost, křehkost, citlivost a skromnost. Není mnoho znamení, která dokážou přijmout úkol, vzít si ho za svůj a bez velkých gest ho jen plnit. Ano, ve vedení každodenního života jsou oba králové. Potíže mohou nastat ve chvíli, kdy je přepadne nespokojenost s tím druhým a neřeknou si to. Rak nerad mluví o svých citech, uzavírá se do sebe, hýčká si svou třináctou komnatu a je ublíženě nerudný. Panna by komunikovala, ale když se k tomu Rak nemá, promění se v kousavou kritičku všeho a všech. Krásně si ten harmonický vztah pokazí. U soužití Panna a Raka je důležitá komunikace, ve které by oba neměli zapomínat nazývat problémy pravými jmény.

Manželské vábení Lev a Váhy

Dva umělecky založení partneři. Váhy jsou většími estéty, Lev větším šaškem. V zábavě si rozumějí náramně. Jsou kreativní. Oba milují pěkné a docela drahé věci a luxusní požitky. Oba jsou králové, Váha vzhledově, Lev doopravdy. Tady může nastat problém, obě znamení jsou dost neústupná. Váha sice takovým nenápadným způsobem, ale o to možná tvrdším. Ne nadarmo se o Váze říká: „Železná pěst v hedvábné rukavičce.“ Pokud se už pro něco rozhodne, nepoleví. Musíte mít velkou kopu argumentů a trpělivosti, abyste ji zviklali. Trpělivost Lvům obvykle schází, je to ohnivé znamení, které miluje akci, pohyb kupředu. Otálení na místě a nekonečné diskuse ho nudí. Zavelí a jde se, a kdo chvíli stál, už zůstal opodál.

Manželské vábení Panna a Štír

Zemské znamení Panny se potkává s vodním znamením Štíra. Dva, kteří si mohou dobře rozumět. Panna umí ocenit skvělý organizační talent Štíra, obdivuje jeho rozhodnost, sílu a zaujatost pro věc. Štír oceňuje starostlivost, důkladnost a solidnost Panny. Rozumějí si i v citových záležitostech, oba jsou hlubocí, i když Panna velmi nenápadným a skromným způsobem. Ve víru štíří vášně roztaje a vykvete, pochopí, že život je i o emočním prožívání a citových radostech. Štír se zase pod panenským vlivem ukázní a nedovolí si projevovat žárlivě hysterickou stránku své povahy. Zvláště ženy Štíři mají v sobě kousek mytické Gorgony, která umí ve víru své rozzlobené vášně zničit vše, co na vztahu bylo nebo mohlo být krásné. Panna jim to obvykle svým citovým odstupem nedovolí.

Nejhorší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské vábení Váhy a Střelec

Intelektuální výzva je soužití Váhy a Střelce. Logické a analytické myšlení Váhy se potkává se střeleckým vizionářstvím. A to může jít moc pěkně dohromady. Váha přemýšlí a koná organizovaně, Střelec zábavně. Nuda je vyloučená. Oba ctí svobodný prostor toho druhého, mají výrazně přátelskou povahu, jsou společenští, rádi cestují. Společně dokážou jít štěstí vstříc. V čem by mohl nastat problém? Váha je estét, miluje krásu a to i krásu svého protějšku. Střelec na svůj vzhled často kašle, jsou důležitější věci v životě než kroucení před zrcadlem. A to se Váze vůbec nemusí líbit, moc dobře si všimne jeho nemožné kostkované košile s krátkými rukávy, nevhodných kombinací sportovní obuvi, ruksaků a společenských kousků šatníku. A trpí. Trpí fest, na to vemte jed.

Manželské vábení Štír a Kozoroh

Setkali se dva, kteří všechno prožívají a plánují doopravdy. Nic není jen tak. Ve veškerém společném konání je přítomna hloubka Štíra a dokonalost Kozoroha. Štíří intuice a pochopení pro druhé se doplňuje s praktičností a příkladnou starostlivostí Kozoroha. Štír se stará o zábavnější stránku jejich společného života, Kozoroh o tu materiálnější. Krásně se doplňují i v péči o domácnost, své potomky i práci. Rozumějí si i v sexu, oba jsou vášniví, vytrvalí a neúnavní. A přece mezi nimi existuje prostor pro nedorozumění a nesoulad. Depresivní Kozoroh dokáže být pěkný škarohlíd, všechno domýšlí v těch nejčernějších barvách, Štír má v sobě také pořádný kus vnitřních strachů a obav. Když se sejdou na společné vlně psychické nepohody, dokážou se vzájemně duševně totálně devastovat. Pro šťastné soužití by Štír s Kozorohem neměli zapomínat na správnou životosprávu a duševní hygienu.

Manželské vábení Střelec a Vodnář

Potkali se dva volnomyšlenkáři. Jeden má velké srdce – Střelec, druhý rozum – Vodnář. Krásně se doplňují. Velkým novým myšlenkám Vodnáře dokáže Střelec vtělit duši a to je pro Vodnáře velký dar, protože jemu obvykle chybí sociální rozměr. Je zajímavé, že Vodnář je považován za největšího humanistu zvěrokruhu. Všichni se ve jménu volnosti, rovnosti a bratrství těšíme na éru Vodnáře. Měli bychom si ale uvědomit, že vynálezem vodnářského času je i gilotina. Ano, Vodnář je chladný a dokáže mít citový odstup, lidskost mu dodá Střelec. Soužití těchto dvou jedinců může světu ukázat, jak funguje symbióza rozumu a citu.

Neutrální partnerské kombinace najdete zde:

Manželské vábení Kozoroh a Ryby

O těchto dvou už Goethe psal. Kozoroh s Rybou si moc rozumí. Vynikající kombinace. Jenom se Kozoroh musí pro celý život smířit s tím, že veškerá zátěž zůstane na jeho bedrech a že svoji Rybku má pro radost. Přistoupí-li na tento scénář, čeká je pohádkové soužití. Něha, obětavost pro toho druhého, nezištná láska až za hrob. Ryba se stará o kreativní část jejich společného života. Svého silného a schopného Kozoroha podporuje, ctí a obdivuje. Spoléhá na jeho úžasnou schopnost vyřešit neřešitelné a poskytovat opravdu účinnou pomoc. Odměňuje se mu péčí, v těžkých situacích nelíčeným soucitem a nadáním, jak proplout lehčeji a radostněji životem.

Manželské vábení Vodnář a Beran

Zajímavá dvojice. Berana vzrušuje a dráždí Vodnářova originalita a nedostupnost. Vodnář obdivuje beraní „tah na branku“, zábavnost a určitou intelektuální dravost. Vodnář doslova a do písmene rozfoukává beraní oheň. Ale pozor na požár. Pokud se oheň bude týkat duševních podnětů, bude vše v pořádku, pokud ale Vodnář v Beranovi zažehne oheň smyslné vášně, je možné, že vztah oboustranně rychle skončí. Vodnář je totiž chladný, více přátelský, a pokud Beran bude hledat vášnivost, sexuální smršť a citovou hloubku, může být zklamán a časem i frustrován Vodnářovým odstupem. Ten se nedá změnit, ale změnit se dá beraní přístup a očekávání. Když bude milovat originalitu a výjimečnost svého „rebela“ a ponechá mu volnost, získá věrného a přátelského druha na celý život. A vy, Vodnáři, dopřejte svým beraním protějškům kousek romantiky a iluzi velkých cílů a budou spokojeni i oni.

Manželské vábení Ryby a Býk

Éterické a jemné Ryby potkávají okouzlujícího a pečujícího Býka. To vůbec nemusí být špatné. Praktický Býk finančně zajistí poněkud nepraktickou Rybku a ta empaticky poskytuje své drahé býčí polovičce nekonečnou lásku nebeskou. Přirozenější je, když v páru je Rybou žena, neboť o lásce Ryb v ženském podání sní každý pořádný muž a Býk pořádným mužem rozhodně je. V partnerském soužití tito dva jedinci mívají dobře rozdělené role, nepřekážejí si, vzájemně se doplňují. Dokážou žít v harmonickém souladu. Býka občas může vytočit neuchopitelnost činů jeho Ryby nebo její naprostá absence zabývání se praktickými aspekty života, ale většinou nad tím velkoryse mávne rukou. Raději svoji pozornost věnuje společným romantickým prožitkům, na které jsou vzájemně dokonale naladěni.

Chybí vám vaše kombinace partnerských znamení?

Nenašli jste v uvedených příkladech svoji partnerskou kombinaci nebo chcete o svém partnerství vědět o něco více? Podívejte se na podrobný partnerský horoskop, kde najdete všechny partnerské kombinace s podrobnou charakteristikou vzájemného partnerství.

Mohlo by vás také zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.