Partnerský horoskop aneb Manželská přetahování. Kteří partneři jsou svými opaky?

Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, pak dvojice, kterým osud tolik nepřál a mohou se ve společném životě nejen míjet, ale na sebe i pěkně narážet. Pak existují partneři, kteří zrcadlí sami sebe. Partner je odrazem toho druhého. Pak jsou ale také partneři, kteří jsou pravým opakem toho druhého. Jak se bude ve společném soužití dařit právě jim?

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší a některé těžší než ty ostatní. Proč?

Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo nesouladné kombinace. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Existují také dvojice, jejichž vzájemné „konstelace“ jsou neutrální. To znamená, že mohou vyústit jak v manželské souznění, tak v manželské míjení. Existují i dvojice, ve kterých jsou si partneři navzájem vlastním odrazem, jejich identity se zrcadlí navzájem. A jsou i partneři, kteří jsou si navzájem pravým opakem. A přesně podle zákona, že protiklady se přitahují, jsou i oni k sobě nezadržitelně přitahováni, ale také odpuzováni.

Která znamení řadíme mezi protikladná?

Které kombinace znamení jsou těmi protikladnými znameními, které jsou především o hledání rovnováhy mezi dvěma obtížně slučitelnými variantami? Který partner si musí osvojit tu nejlepší vlastnost svého partnera, aby se stal celým člověkem? Jsou to partnerské dvojice: Beran a Váhy, Býk a Štír, Blíženci a Střelec, Rak a Kozoroh, Lev a Vodnář, Panna a Ryby. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželské přetahování Beran a Váhy

Přetahování ega (vlastního Já) s životem v partnerství u Berana a Váhy. Znamení Berana a Váhy stojí ve zvěrokruhu přímo proti sobě. O těchto konstelacích se říká, že jeden by se měl vždy poučit tou nejlepší vlastností toho druhého, protože přesně tato vlastnost mu chybí. Váze chybí rozhodnost Berana a Beranovi diplomacie Vah. Pokud si od sebe vezmou tuto „chybějící půlku“, stává se z nich dokonalý pár. A tak to také je. Lehce se to řekne a hůře koná. Říkejte Váze, aby se rychleji rozhodla, nebyla tak pohodlná a Beranovi, aby nebyl tak vznětlivý a neříkal vše, co mu slina na jazyk přinese. Ale dokážou-li to, může se jednat o velmi idylické spojení partnerů, kteří mají podobné hluboké vnímání základních hodnot v práci, rodině, milostném životě i přátelství, a přitom jim nebude chybět humor ani zábava.

Nejlepší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské přetahování Býk a Štír

Přetahování mezi vlastnictvím a odříkáním, ve kterém se setkávají opoziční znamení Býka a Štíra. Aby tito dva partneři žili v souladu, měli by se poučit z nejlepších vlastností toho druhého. Štír by měl v sobě nalézt klid a rozvahu Býka, Býk zase štíří schopnost vystihnout správný okamžik a chápat motivace chování druhých lidí. Býk musí pochopit, že vlastnictví není jen hromadění majetku, a Štír by měl projít školením v praktickém finančnictví Býka. Oba jsou ale vytrvalí, odolní, výkonní. Oba se dokážou rozhodnout a jít za svým cílem. Dokážou spolupracovat. Býk více řeší praktickou část života, Štír je skvělým organizátorem. Rozumějí si v citech i sexu. Jsou oba vášniví, smyslní a velmi hlubocí. Jejich problémem je, že oba velmi neradi přiznávají svoji chybu a zaujímají pevné pozice. Býk – zarytá kopýtka v zemi a pára z nozder. Štír – pohled, který vraždí. A domluva je náhle těžká, přetěžká. Že by pomohl sex?

Manželské přetahování Blíženci a Střelec

Přetahování mezi vědomostmi a jejich způsobu zúročování v soužití Blížence a Střelce, dvou znamení, která ve zvěrokruhu zaujímají protikladné postavení. Tihle dva by se měli naučit tomu nejlepšímu, co druhý nabízí, neboť jedině tak mohou najít životní rovnováhu. Blíženec by měl mít střelecké vize, které přesahují práh jeho domova, střeleckou opravdovost, zaujatost a poctivost ve svých záměrech. Měl by si uvědomit, že své poznatky by měl umět využívat i ke společenské službě. Střelec by zase měl pochopit, že věci začínají opravdu od začátku. Měl by umět prakticky zhodnotit své vědomosti a dbát na prospěch pro své blízké. Jinak ale fungují skvěle. Jsou podnikaví, zvídaví, touží po vzrušení. Vzájemně respektují osobní svobodu, která je pro ně životně důležitá. Ve vztahu se „nedusí“, mohou volně dýchat a po svých společných či individuálních dobrodružstvích se vracet zpět do relativně klidného partnerského přístavu.

Nejhorší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské přetahování Rak a Kozoroh

Přetahování mezi prací a rodinou v partnerství Kozoroha a Raka, znamení, která jsou k sobě opoziční. A ta by se pro vzájemný soulad měla co nejvíce poučit z kladných vlastností toho druhého. Rak by měl získat citový nadhled a vnitřní sebekázeň Kozoroha a Kozoroh vnímavost k potřebám druhých. Tato dvě kardinální znamení se nejvíce potkávají ve svém tradičním, rodinném přístupu k životu. Nedělá jim vůbec žádné problémy se starat, pečovat o sebe navzájem i o druhé, jsou skvělými rodiči, dokážou výborně spravovat rodinný majetek a účty. Nečiní jim problém ctít všechny členy rodiny, především matku Raka, na jejichž vzájemný vztah je Rak přecitlivělý. A když se Kozoroh naučí chápat citlivost a křehkost dušičky svého račího partnera, občas mu řekne, že ho miluje – ne, opravdu jednou za život to nestačí –, tak budou šťastní až do smrti.

Manželské přetahování Lev a Vodnář

Přetahování mezi rozdílným způsobem prožívání citů Lva a Vodnáře, dvou znamení, která v astrologickém kruhu leží přímo proti sobě. Tito dva si pro souladné soužití potřebují osvojit nejlepší vlastnosti toho druhého. To znamená, že Vodnář by měl v sobě najít kus vřelé radosti ze života, alespoň občas rozpustit své ledové srdce v kapce lví romantiky a velkoleposti, naopak Lev by se měl naučit vodnářskému odstupu a nebrat všechno tak smrtelně vážně, tedy hlavně sám sebe. Je to souboj lví egoistické pýchy, individualismu, touhy po okamžitých rozkoších života a vodnářského kolektivismu, rovnostářství a opor založených na životních přátelstvích. Jinak si ale mohou rozumět moc dobře. Pevnost, solidnost, kreativita, nápaditost, originalita a jedinečnost, to jsou vlastnosti, přes které Lev s Vodnářem k sobě vždy najdou cestu. A pokud se dokážou domluvit na rozdělení rolí, je na obzoru nevšední vztah, který může vydržet léta.

Neutrální partnerské kombinace naleznete zde:

Manželské přetahování Panna a Ryby

Přetahování panenské povinnosti a rybího sklonu k oběti a úniku. Kombinace dvou jedinců, kteří by se však v životě mohli moc dobře doplňovat. Panna by do života nepraktické Rybky vnesla řád a svůj nezaměnitelný systém, což by Rybě nepochybně prospělo. A Ryba by svojí fantazií Panně ukázala, co je to životní sen. Hezky by se jim žilo. Tihle by si totiž měli uvědomit, že patří mezi opoziční znamení, to znamená, že v astrologickém kruhu stojí přímo proti sobě. Právě opoziční znamení by měla čerpat z nejlepších vlastností toho druhého. Když Panna pochopí, že existuje universum, které do života vnáší nadhled, a Ryby si občas všimnou detailu a pochopí, že velké věci se skládají z malých, pak je oba čeká šťastný život. Protože jinak si rozumějí ve všem, i v tom, že jim druzí obvykle nerozumějí.

Identické partnerské kombinace naleznete zde


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.