Astročlánky

Aktualizováno 8. května 2022 14:41

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop aneb Manželská zrcadlení. Dvojice ve stejném znamení zvěrokruhu

Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, pak dvojice, kterým osud tolik nepřál a mohou se ve společném životě nejen míjet, ale na sebe i pěkně narážet. Pak existují partneři, kteří zrcadlí sami sebe. Partner je odrazem toho druhého. Jak se bude ve společném životě dařit právě jim?

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší a některé těžší než ty ostatní. Proč? Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo nesouladné kombinace. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Existují také dvojice, jejichž vzájemné „konstelace“ jsou neutrální. To znamená, že mohou vyústit jak v manželské souznění, tak v manželské míjení. A také existují dvojice, ve kterých jsou si partneři navzájem vlastním odrazem. Jak se žije partnerům, kteří jsou si podobní?

Které kombinace znamení patří mezi identická?

Které kombinace znamení jsou těmi „stejnými“ partnery, jejichž identity se navzájem zrcadlí? Logicky to jsou partnerské dvojice: Beran a Beran, Býk a Býk, Blíženci a Blíženci, Rak a Rak, Lev a Lev, Panna a Panna, Váhy a Váhy, Štír a Štír, Střelec a Střelec, Kozoroh a Kozoroh, Vodnář a Vodnář, Ryby a Ryby. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželská zrcadlení Beran a Beran

Setkávají se dva největší ohnivci zvěrokruhu, dva největší vzteklouni a vznětlivci, takže pěkná jízda, která se ale může vydařit. Dva Berani si většinou rozumějí, mají pochopení pro svoji impulzivní povahu, podobně prožívají své vášně, oba jsou energičtí a aktivní. Jsou naladění na podobnou energetickou strunu. Je mnoho manželství a partnerských vztahů, kdy to těmhle dvěma vyjde. Dokonce i hádky a roztržky dokážou překonávat bez hlubších šrámů na duši, v milostných vztazích vše řeší dobrý sex, v přátelství je výborným ventilem jakákoliv společná fyzická činnost. Jediným, ale zato velkým úskalím je problém, kdo doma zavelí. Velet totiž chtějí vždy oba dva.

Manželská zrcadlení Býk a Býk

Potkali se dva se stejnou pevnou náturou, se stejným konzervativním chápáním světa a základních životních hodnot. Potkali se také dva pěkní paličáci, otázkou jejich harmonického soužití tedy je, jak moc budou schopní ustupovat ze svých pevných pozic a jak dokážou být k sobě tolerantní. Protože jinak by jim ve vzájemném štěstí nic chybět nemělo. Oba milují krásu, pohodlí, luxus, přírodu, dobré jídlo a pití, jsou stejně majetnicky založení. Jsou i stejně smyslní a vášniví. Navzájem si dodávají pocit bezpečí a pevného zázemí. V čem může být problém? V nedostatku vzruchu, v nových podnětech a ve schopnosti přijímat změny. Ano, v soužití je kupodivu může nejvíce překvapit nuda a stereotyp, do kterých mohou spadnout rovnýma nohama, a jak je dobře známo, právě ty jsou největším zabijákem všech vztahů.

Manželská zrcadlení Blíženci a Blíženci

Potkají-li se dva Blíženci, rozhodně řeč stát nebude. Blíženec je nejupovídanější znamení zvěrokruhu, jeho mentální pohyb je pověstný, jeho zvědavost ostatně také. Živo, veselo i duchaplno bude v domácnosti těchto dvou jedinců. Občas nebude sice uklizeno, lednice i plotna prázdná, ale diskuze se vede. Vyhovují si i v prožívání citů, respektive v jejich nehlubokém prožívání. Tihle dva city spíše analyzují, než žijí, ale to o nich říkají zlí jazykové, kteří jim závidí pohodu a schopnost se domluvit. Jiskřivost jejich vztahu je věčná, a to i proto, že Blíženec není zrovna věrné znamení, takže se vždy „za bukem“ alespoň u jednoho z nich vyskytuje nějaký potenciální nápadník či nápadnice, kteří udržují partnery ve střehu. Vypadá to, že právě Blíženec do partnerského soužití vnesl heslo: „Konkurence musí být.“

Nejlepší kombinace znamení si můžete přečíst zde:

Manželská zrcadlení Rak a Rak

Kombinace dvou vodních kardinálních znamení. Oba jsou citliví, jemní, velmi kreativní a mají velkou fantazii. Oba milují rodinu, své potomky, oba o ně dokážou dokonale pečovat. Jestli existuje pan Otec, tak je to kromě Kozoroha Rak. Matka nemá v ostatních znameních konkurenci. Není lepší mámy, než je žena Rak. O své děti se stará s neuvěřitelnou péčí, starostlivostí, je empatická, dokáže vycítit jejich radosti i starosti beze slov. Pozor ale, jde o kombinaci dvou kardinálních znamení, tedy znamení, která chtějí dospět ke svému cíli. Ty cíle mohou být rozdílné, a jelikož Raci jsou mistrní manipulátoři, dokážou zahájit ve jménu své pravdy válku vedenou skrytými zbraněmi, ke kterým rozhodně patří citové vydírání – v něm vynikají především račí ženy.

Manželská zrcadlení Lev a Lev

Jaké bude setkání krále a královny? Jak se spolu popasují dva pyšní vůdci? Docela těžko. Soužití dvou tak dominantních partnerů může být problém. Oba vyžadují obdiv druhého, oba chtějí být vítězi, oba jsou pyšní sami na sebe. Zbude jim kousek lásky i pro toho druhého? Určitě ano, to by se musely potkat narcistní archetypy Lva, a to není moc pravděpodobné. Každý z nás má ve svém horoskopu mnoho dalších vlivů jiných znamení. Každopádně bude-li dominovat u dvou jedinců archetyp Lva, budou mít oba zaděláno na velké problémy. Musí v sobě nalézt značnou dávku tolerance, obdivu k druhému a velkou dávku humoru. Pokud je radost, kreativita, hravost a humor neopustí, nikdy se neopustí ani oni dva.

Manželská zrcadlení Panna a Panna

Velmi častá a úspěšná kombinace. Dvě praktické, pracovité a skromné Panny si rozumějí. Mohlo by se zdát, že spolu povedou nudný život bez větších vzruchů, ale není tomu tak. Umějí si plně užít života úplně stejně jako jiná znamení, jenom si ho na rozdíl od ostatních lépe zorganizují. Vědí, kdy je čas práce a kdy zábavy. Panny jsou inteligentní a bystré, tudíž mezi nimi neustále proudí jiskřivá mentální energie, která osvěžuje jejich i ty nejvšednější dny. Jsou realistické, spolehlivé, své protějšky si pečlivě vybírají, ve vztahu dokážou být věrné. V lásce jsou přes svůj vztah k realitě velmi romantické a něžné. Život si dokážou plně vychutnat i z jeho jemnější stránky.

Manželská zrcadlení Váhy a Váhy

Potkávají se dva jedinci příjemného vzhledu a chování, stejného vkusu, smyslu pro krásno, eleganci a harmonii. Partneři jasného intelektu, kterým vládne Venuše, planeta lásky. Takže by se dalo předpokládat, že milostné city mezi nimi jen pokvetou. A částečně je to i pravda. Oba se snaží vyhýbat hádkám, konfliktům a názorovým střetům, oba milují svůj krásný domov, oceňují výjimečnost toho druhého. Oba jsou tolerantní. Partnerství, potažmo manželství si velmi cení. Problémem je, že Váhy jsou kardinální znamení, což znamená, že jsou výrazně zaměřené na dosažení cíle, a cíle dvou lidí mohou být rozdílné. Otázkou je, který z nich ustoupí ze svého těžce nabytého stanoviska. Ideálním řešením je, že střídavě to budou zkoušet oba dva.

Nejhorší kombinace znamení si můžete přečíst zde:

Manželská zrcadlení Štír a Štír

Setkání velké vášně, intenzivních emocí, tajemnosti, svůdnosti a sexuálního vyzařování. Ale také setkání dvou organizačně zdatných jedinců, nesmírně pracovitých, obětavých, s velkým vlivem na své okolí. Soužití dvou Štírů může být pohádkou i tragédií zároveň. Intuitivně si rozumějí ve všem, jejich láska je nekonečná, nekonečná však může být i jejich nenávist. Tady končí legrace, válka dvou Štírů umí být vražedná. Zaručeně dojde i na zbraně hromadného ničení. Vládcem Štíra je podle moderní astrologie Pluto, symbol smrti i znovuzrození. Soužití těchto dvou symbolice Pluta odpovídá – láska, která hory přenáší, nenávist, co devastuje. Vnitřní síla, která se rodí z popela a totálně mění jejich ega. Pak jsou možná oba dva znovu připraveni žít svou věčnou pohádku.

Manželská zrcadlení Střelec a Střelec

Jak dopadne soužití těchto dvou dobrodružných a vizionářských povah, vědí pouze oni dva. Všechny scénáře jsou možné. Dvě stejná přátelská ohnivá znamení plná nových myšlenek, velkých vizí, svobodomyslných názorů. Dva ctižádostivci, kteří jdou nekompromisně vstříc svému štěstí. Otázkou zůstává, zda dokážou své cíle sladit v cíl společný a zda jim na společné cestě vydrží jejich pověstný humor a nadhled. Pokud ano, jejich souladnému životu nic nebrání. Zbývá vyřešit jen jednu maličkost: Který z nich se postará o plynulý chod domácnosti a kdo bude vydělávat peníze na jejich dobrodružné výpravy za poznáním.

Manželská zrcadlení Kozoroh a Kozoroh

Dva největší vytrvalci zvěrokruhu. Žádné jiné znamení není tak důsledné, pracovité a pragmatické. Dva Kozorozi si budou rozumět. Ctí tradice, milují rodinu, jsou horlivými zastánci konzervativních hodnot. Sebekázeň, disciplína, zdravý rozum je věrně provázejí životem. Kozoroh má tendenci vlastní city odsouvat na vedlejší kolej a právě v tom tkví nebezpečí soužití dvou jedinců narozených ve znamení Kozoroha. Z jejich života pod tíhou úkolů a starostí postupně vyprchává radost a zábava. Kéž by si do života pustili kousek pošetilosti, náhodu. Kousek něčeho, co není naplánované na příští kvartál do posledního detailu. Vesmír jim totiž může do života poslat něco, co sice vůbec nezamýšleli, ale co může být tím nejlepším, co je v životě potká.

Manželská zrcadlení Vodnář a Vodnář

Dva myslitelé, objevitelé, dva jedinci novátorského ducha. Spojuje je touha po svobodě, upřímnost, loajalita, tolerance. Spojuje je i jistý citový odstup, v lásce i přátelství. Dva Vodnáři v jedné domácnosti mohou být zábavní, především pro své okolí. Z toho, jak na něj působí, si obvykle pranic nedělají. Jedou si po svém rebelantském způsobu života. Na druhou stranu jsou Vodnáři zásadoví a pedantičtí. Trochu paradox. A jak umějí moralizovat! Bude to tím, že dle tradiční astrologie vládcem Vodnářů je Saturn – archetyp pevných zásad a pravidel. Dokážou-li dva Vodnáři navzájem sladit obě rozporuplné složky svých povah, nic jim nebrání prožít harmonický a zároveň vzrušující jiskřivý život.

Manželská zrcadlení Ryby a Ryby

Hodně častá kombinace. Dvě Ryby si rozumějí beze slov, jsou na sebe intuitivně napojené. Funguje mezi nimi telepatie, vědí o druhém, i když se jejich protějšek momentálně pohybuje na opačné straně zeměkoule. Fantazie a kreativita je provází společným životem. Také obětavost, péče, starostlivost, touha ochraňovat. Ryby jsou ve svých citech zranitelné a zranit se mohou i navzájem. A taková poraněná Ryba se lehce promění ve žraloka. Predátora, který se stává smrtelným nebezpečím pro své okolí, a co hůře, především sám pro sebe. Ryby umějí svá zranění obrátit dovnitř, do svého nitra, a ze života volí únik. Bohužel i únik k závislostem všeho druhu. Pokud budou vzájemně posilovat svoji vůli, zdravé sebevědomí a nebudou hrát roli obětí, čeká je ale život jako sen.

Další partnerské kombinace si můžete přečíst zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.